İsveç markaları, başörtülü model tercih etti

İsveç’in moda, kozmetik, ev eşyası ve kültür ürünleri satan, en ünlü katlı mağazalar zincirlerinden biri olan Åhléns, kış koleksiyonu tanıtımında başörtülü model kullandı. 1899 yılında Johan Petter Åhlén ve Erik Holm adlı iki...

İsveç markaları, başörtülü model tercih etti
İsveç’in moda, kozmetik, ev eşyası ve kültür ürünleri satan, en ünlü katlı mağazalar zincirlerinden biri olan Åhléns, kış koleksiyonu tanıtımında başörtülü model kullandı.

1899 yılında Johan Petter Åhlén ve Erik Holm adlı iki ortak tarafından Insjön kentinde kurulan ve şuan Norveç, Hong Kong, Çin ve Bangladeş’teki şubeleri ile birlikte toplam 99 mağazaya sahip olan Åhléns, İsveç’te kış koleksiyonun tanıtımının yapıldığı reklam panolarında yer alan beş modelden birinin başörtülü olmasını tercih etti.

H&M’İN İLK MÜSLÜMAN MANKENİ

Öte yandan, yine İsveç kökenli hazır giyim markası H&M’in görüntülü reklam kampanyasında ilk defa bir Müslüman manken başörtüsü ile yer aldı. Reklamda Londra’da yaşayan Fas kökenli Maria Hidrissi yuvarlak güneş gözlükleriyle, bol pantolonuyla, pembe mantosuyla ve başörtüsüyle bir kapı aralığında duruyor.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner240

banner227

banner154

banner224