İzmir’de SDP’lilere ‘makul şüphe’ gözaltısı

Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun da katıldığı AKP İzmir İl Başkanlığı kongresinden önce Sosyalist Demokrasi Partisi (SDP) İl Başkanı Semra Uzunok ve 10 partili, "makul şüphe" gerekçesiyle gözaltına alındı. Olay, Konak ilçesi Alsancak...

GÜNCEL 31.01.2015, 14:20
İzmir’de SDP’lilere ‘makul şüphe’ gözaltısı
banner257
Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun da katıldığı AKP İzmir İl Başkanlığı kongresinden önce Sosyalist Demokrasi Partisi (SDP) İl Başkanı Semra Uzunok ve 10 partili, "makul şüphe" gerekçesiyle gözaltına alındı.

Olay, Konak ilçesi Alsancak semtinde bulunan SDP il binası önünde meydana geldi. İl Başkanı Uzunok, AKP’nin bugün Halkapınar’da yapılan kongresinden önce önce dört partili arkadaşlarının, ardından da kendilerinin gözaltına alındığını söyleyerek tepki gösterdi. Semra Uzunok, “Bugün bizim partimizin de Konak ilçe kongresi vardı. Polis önce dört arkadaşımızı gözaltına aldı, daha sonra parti binamızın önünde bizi de makul şüphe gerekçesiyle gözaltına aldılar. Şu anda Alsancak Polis Karakolu’nda bizi tutuyorlar. İfademizi falan almıyorlar. Makul şüphe gerekçesiyle alındığımızı söylediler. Sanırım Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun İzmir’den ayrılmasını bekliyorlar. Ayrıldığında bizi serbest bırakacaklar.” dedi.
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Fatih Mehmet Erkoç mu, Hayrettin Güngör mü?
Fatih Mehmet Erkoç mu, Hayrettin Güngör mü?