Kadir Mısıroğlu öldü

Yılmaz Özdil'in hakkında Maraş dondurmacısı kılıklı diye yaptığı eleştiri çok konuşulan ve Kahramanmaraş'ta gündem olan ünlü tarihçi Kadir Mısıroğlu hayatını kaybetti.

Kadir Mısıroğlu öldü

Yılmaz Özdil'in hakkında Maraş dondurmacısı kılıklı diye yaptığı eleştiri çok konuşulan ve Kahramanmaraş'ta gündem olan ünlü tarihçi Kadir Mısıroğlu hayatını kaybetti.

Ünlü tarihçi yazar Kadir Mısıroğlu 86 yaşında vefat etti.

Bir süredir Acıbadem Altunizade Hastanesinde tedavi gören Mısıroğlu, akşam saatlerinde yaşamını yitirdi.

ERDOĞAN'DAN BAŞSAĞLIĞI MESAJI

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, vefat eden tarihçi yazar Kadir Mısıroğlu için başsağlığı mesajı paylaştı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Twitter hesabından paylaştığı mesajında, "Ülkemizin önemli tarihçi yazarlarından biri olan Kadir Mısıroğlu'nun vefatını teessürle öğrendim. Sayın Mısıroğlu'na Allah'tan rahmet, ailesine ve sevenlerine başsağlığı diliyorum. Mekanı cennet olsun." ifadesini kullandı.

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın da Twitter adresinden Mısıroğlu’nun ölümüne ilişkin "Dâr-ı bekâya irtihal eyleyen Kadir Mısıroğlu’na Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyorum." mesajını paylaştı.

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak sosyal medya hesabından Mısıroğlu'nun ölümüne ilişkin "Ülkemizin yetiştirdiği önemli tarihçilerden, güzel insan, baba dostu Kadir Mısıroğlu Hakkın rahmetine kavuştu. Rabbim mekanını cennet, yakınlarına sabrı cemil ihsan eylesin. Tüm sevenlerinin başı sağ olsun." mesajı yayınladı.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Kemal
Kemal - 7 ay Önce

Allah Rahmet eylesin. Cenazesine katılım çok olacak. Cenazedeki insan çokluğu iyi bir mesaj olur.merhumun bununla ilgili bir sözü vardı.

Abdullah
Abdullah @Kemal - 7 ay Önce

Haklısın cenaze çok kalabalıktı.Daha gelmek isteyip de gelemeyenleri saymıyorum.Sanırım çoğunluğu ele geçirdik.

devrim
devrim - 7 ay Önce

yakın tarihi belge ve şahitlerle aydınlatan hak ve hakikat karşısında susmayan en büyük türk aydınıydı. çanakkale sakarya dumlupınar ve vs cephelere orduda subay ve asker olarak katılanyakınlarımdan aynı şeyleri işitmiştim. Allah rahmet eylesin.

SIRADAKİ HABER