Kahramanmaraş Belediyesi: Aracımız gasp edildi

Kahramanmaraş Belediyesi Sosyal Yardımlaşma ekiplerinin, AK Parti belediye başkan adayları adına izinsiz ve irsaliyesiz kamyonetlerle mahallerde erzak yardımı yaptığı iddiasıyla çıkan olaylar nedeniyle bir basın açıklaması yapıldı.

Kahramanmaraş Belediyesi: Aracımız gasp edildi

Kahramanmaraş Belediyesi Sosyal Yardımlaşma ekiplerinin, AK Parti belediye başkan adayları adına izinsiz ve irsaliyesiz kamyonetlerle mahallerde erzak yardımı yaptığı iddiasıyla çıkan olaylar nedeniyle bir basın açıklaması yapıldı.

15 Mart 2014 Cumartesi 23:08
Kahramanmaraş Belediyesi: Aracımız gasp edildi
banner208
Kahramanmaraş Belediyesi tarafından yapılan basın açıklamasını sorumlu gazetecilik gereği aynen yayınlıyoruz.

KAHRAMANMARAŞ BELEDİYESİ'NE AİT SOSYAL YARDIM ARACININ GASP EDİLMESİ İLE İLGİLİ BASIN BİLDİRİSİ;
"Kahramanmaraş Belediyemize ait görevli araç, 14.03.2014 tarihinde bir grup şahıs tarafından 18:00 sularında Merkez Dulkadiroğlu İlçesi Divanlı Mahallesi 11. Sokakta durdurulmuş, görevlilere fiziksel müdahale edilmiş, daha sonra Onbaşı Osman Caddesi mevkiinde gasp edilerek, şoför zorla alıkonularak Şeyhadil Mahallesi'nde bulunan MHP seçim bürosunun önüne götürülmüştür.” Konuya ilişkin detaylar aşağıda verilmiştir.
14.03.2014 günü mesai bitiminden sonra her yıl kış aylarında rutin olarak yapıldığı gibi akşam 17.00'de Belediyemiz Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü'nde görevli olan çalışanlar, ihtiyaç sahibi vatandaşlara odun yardımı için göreve çıkmışlardır. Yardımlarımız ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın rencide olmamaları için 12 yıldan beri özellikle gece yapılmaktadır. Görevlilerimiz, saat 18.00 civarında Divanlı Mahallesi 11. Sokakta ikamet eden ihtiyaç sahibi bir vatandaşa yardım edip sokaktan çıkarken, yanlarına gelen gri renkli Renault Megan marka araçtan çıkan üç kişinin sözlü ve fiili saldırısına uğramışlardır. Bu müdahale sırasında görevlilerimizden birinin ayağı araç kapısına sıkıştırılarak fiziki şiddete maruz kalmıştır.
Bu olaydan sonra da görevlerine devam eden belediye çalışanları, daha sonra yine Divanlı Mahallesi Onbaşı Osman Caddesindeki ihtiyaç sahibi bir vatandaşa yardım etmek için gitmişler, fakat sokak dar olduğu için araç sokağa girememiş ve caddede şoförüyle beraber bırakılmıştır. Görevlilerimiz ihtiyaç sahibi vatandaşa ulaşıp yardım için tutanak düzenleyerek vatandaşa imzalatmışlar, yardımı teslim etmek için aracın yanına döndüklerinde aracı yerinde bulamamışlardır.  Araç şoförünü telefonla arayan görevlilere araç şoförü, daha önce kendilerine fiziki müdahale de bulunan kişiler tarafından zorla alıkonulup götürüldüğünü belirtmiştir. Daha sonra bu kişiler tarafından aracın şoförün elinden telefonu alınmıştır. Görevliler, Polisi arayarak durumu ihbar etmişlerdir.

Polisler, Kahramanmaraş Belediyesi'ne ait aracı şoförüyle beraber Şeyh Adil Mahallesi'nde MHP seçim bürosunun önünde bulmuşlardır. Görevlilerimiz polis eşliğinde Kahramanmaraş Belediyesi'ne ait araçla beraber Çarşı Polis Karakolu'na gitmişlerdir. Çarşı Polis Karakolu'na 25-30 kişilik bir grup MHP'li gelerek, görevlilerimizi tehdit etmişler, aracın resimlerini çekmişlerdir. Görevlilerimiz tarafından polislere teslim edilen ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın listesi görevli komiserin elinden bu kişiler tarafından alınmıştır. Daha sonra Kahramanmaraş Belediyesi yetkilileri Çarşı Polis Karakolu'na gelerek olaya müdahil olmuşlar ve karşılıklı davacı olunmuştur. 
Anayasa'mızın 2. maddesinde önemle vurgulandığı üzere; Türkiye Cumhuriyeti Devleti sosyal bir devlettir. Sosyal devlet, devletin sosyal barışı ve sosyal adaleti sağlamak amacıyla sosyal ve ekonomik hayata aktif müdahalesini gerekli ve meşru gören bir anlayıştır. Sosyal devlet genellikle vatandaşların sosyal durumlarıyla, refahlarıyla ilgilenen, onların asgari bir yaşama düzeyini sağlamayı vazife bilen devlettir. Bu kapsamda sosyal devlet “sosyo-ekonomik hayatı yönlendirerek güçsüzleri, fakirleri, yardıma ve bakıma muhtaç kişileri koruyan, bu hizmetleri götürebilmek için sosyal kurumlar tesis eden, koruyucu tedbirler vasıtasıyla toplum meselelerini olabildiği kadar önlemeye ve gidermeye çalışan, sosyal sorunların baskısı altında bulunan kişi ve grupları koruyan şefkatli ve himayeci devlet” biçiminde tanımlanabilir. 
5393 sayılı Belediye Kanunu'nun 14. maddesinde ve 5216 sayılı Büyükşehir Belediyesi Kanunun 7. maddesinde sosyal hizmet ve yardım hizmetlerini yapmak veya yaptırmak belediyelerin görevleri arasında sayılmaktadır. Bu hüküm doğrultusunda Belediyeler sosyal yardım yapmaktadırlar. 
Sosyal Belediyecilik alanında Kahramanmaraş Belediyesi, Türkiye çapında yaptığı hizmetlerle Sosyal Belediyecilik Ödülüne layık görülmüş, ilkeli, objektif ve yerinde yaptığı faaliyetleri birçok belediye tarafından örnek alınmıştır. Kahramanmaraş Belediyesi olarak 12 yıldır din, dil, ırk, siyasi görüş ayrılığı yapılmadan Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü tespit ekiplerince mahalle mahalle, sokak sokak, ev ev gezilip ihtiyaç sahibi vatandaşlarımız tespit edilerek şehrimizin sosyal envanteri çıkarılmış, yardımlar puanlamalı özel tespit formları vasıtasıyla yapılmakta ayrıca her kesimden duyarlı kişiler tarafından müdürlüğe iletilen ihtiyaç sahibi vatandaşlar, tespit ekibindeki görevlilerimizce önce adresinde ziyaret edilerek ön inceleme yapıldıktan sonra ihtiyaç durumlarına göre yardım yapılmaktadır. Bu duyarlı kişi ve kurumlar arasında MHP'den CHP'ye, BBP'den SP'ne kadar çeşitli siyasi görüşe sahip partilerin yanında her görüşten sivil toplum örgütleri de bulunmaktadır.
Kaldı ki, Hanifi Mahçiçek'in seçmenlerine dağıtıldığı iddia edilen yardımların, Hanifi Mahçiçek'in aday olduğu ilçede bile değil, Dulkadiroğlu ilçesinde dağıtılması iddiaların ne kadar boş ve tutarsız olduğunu göstermektedir. 
Geçtiğimiz günlerde ulusal medyaya da yansıyan, Konya Ereğli ilçesinde donarak ölen 40 günlük Ayaz bebeğin annesi Maviş Eşme'nin, çevreden topladığı odunlarla ısınmaya çalıştığını belirten yakınlarının, “Kimse yardım elini uzatmadı” diyerek yaptığı sitemlerini bu vesileyle bir kez daha hatırlatmakta fayda görüyoruz. Allah'a şükürler olsun ki; görev süremiz boyunca şehrimizde sobası tütmeyen, ocağı yanmayan bir ev bırakmayarak bu tür olumsuz bir olayın yaşanmasına fırsat vermedik. Ayrıca son 3 yıldır yapılan yardımların büyük çoğunluğu, oy kullanma hakları bile olmayan Suriyeli Mültecilere yapılmaktadır. Şehrimizdeki mahallelerde ikamet eden on binlerce Suriyeli mültecilerin büyük çoğunluğunu da çocuk ve kadınlar oluşturmaktadır. 
Bu menfur olay dolayısıyla, yasal olarak bütün başvuru haklarımızı kullanacağımızı ve sorumluların cezalandırılması hususunun takipçisi olacağımızı, yapılan bu çirkin saldırıyı kınadığımızı, 

kamuoyuna saygıyla duyurulur. 
15.03.2014

Kahramanmaraş Belediye Başkanlığı

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
sevda hakan 2014-03-17 18:09:53

inandırıc gelmedi :) gülmek istiyorum artık bu insanları kandırmak bu kadar kolaymı ya kendinize gelin artık.

Avatar
sezer 2014-03-17 15:01:36

ayıb vallha ayıb günah kardeşim ya...

Avatar
çok inandık 2014-03-17 14:13:17

ayıptır ayıp yahu bu kadar sa olmaz arkadaş bu millet keriz mi ?

Avatar
M.Ç 2014-03-17 12:04:16

Ne saçmalık ya koskoca belediyenin arabasımı gasp edilecek .
onu yapacak adamda hiç mi akıl yok ya ?

Avatar
smile 2014-03-17 09:06:25

iftira değil ellerindeki faturanın referansı h.mahçiçek ve belediyenin arabasıyla dagıtım yapılıyor tamam belediye yardım dagıtır ona kimsenin bişey dediği yok faturanın ustundeki h.mahçiçek hangi sıfatla belediye adına dagıtım yaptırıyor garibanı bu şekilde kullanmak sizin iiçin kul hakkı değil tabi tek müslüman sizin zihniyetiniz değilmi sizin düşüncenin aksini düşünen ne müslüman ne de insan değilmi ?

Avatar
realist 2014-03-16 23:09:15

belediye kendine gel milletin parasıyla siz kimin reklamını yapıyorsunuz bu haksız rekabettir ama Allah doğrunun yanındadır elbet...

Avatar
Kampanya 2014-03-16 20:54:25

ODUN yazıp 4646'ya gönderirseniz kapınıza kadar odun geliyormuş. :)

Avatar
Ben de yedim 2014-03-16 20:47:18

Polise ihbar edilen bir araç nasıl oluyor da alıkoyuluyor. Kul hakkı yediğiniz yetmiyor gibi iftira da atıyorsunuz bol bol. Her ikisi de ağır günahlardır. Bu vebalden nasıl kurtulacağınızı sanıyorsunuz. Hırsınıza yenik düşerek ahiretinizi unutmuşsunuz siz. Allah sizlere yardım etsin.

Avatar
Çulsuz 2014-03-16 20:02:49

İnandık padişahım çok yaşa,,,

Avatar
Alabalıkçı 2014-03-16 18:04:11

Amin inşallah... Biz bunların erkek gibi kubarıp Rahşan'ın karşısında ürkekleştiği zamanları biliriz... Türbanla oy isteyip ilk iş olarak mecliste açtığı günleri biliriz...

Avatar
RAMAZAN 2014-03-16 14:01:00

AKP KAYBEDECEĞİNİ ANLAYINCA MİLLETİN OYUNU SATIN ALMAYA ÇALIŞIYOR...MHP ÖNDE ŞUAN BÜYÜKŞEHİRDE...

Avatar
fgb 2014-03-16 13:34:22

Nerden biliyorsun seçim bürosuna götürüldüğünü olay gerçekleşince anında polis eskortunda karakola götürüldü kamyonlar.Bilip bilmeden konuşmayın

Avatar
smile 2014-03-16 13:13:20

kimsenin belediyenin garibanlar için dagıttıgı yardıma bişe dediği yok saptırmayın mevzuyu o giden yardım değil düpedüz oy almak için garibanı kendine gebe bırakmaktır 5 10 kurusluk yardımı gondereceksin sonra o gariban ustunden siyaset yapıp kendi cıkarlarını dusuneceksin cahil olan asıl bunları savunan ve gözünün önünde olan biten herseyi görmezden gelen sizlersiniz

Avatar
SERVİSCİ 46 2014-03-16 13:02:26

bu haberde mhp nin gercek yüzünü ortaya çıkarmış oluyor.farz edelim ki o kamyonet parti adına dağıtıyor. odunu kömürü yardımı.siz kim oluyorsunuzda aracın önünü kesip mhp ilçe binasına götürüyorsunuz.bu şehirde eşkiyalara yer yok mümkünse bu seçimdede sandığa gömülün ama bu kez birdaha ortalığa çıkmamak şartıyla.allah sizin seçim kazandığınız günleri göstermesin bizlere. AMİN

Avatar
remzi 2014-03-16 12:45:45

Sabrınız taştığı zaman ne olur acaba, çok merak ediyorum.

Avatar
fdgd 2014-03-16 12:12:20

Belediyenin yardım yapmasına kimsenin bir itirazı yok. Tüm yasal çerçeve içerisinde yaparsınız yardımlarınızı başkalarının referansını kullanmak ne oluyor

Avatar
fırsatçılık 2014-03-16 11:52:25

seçimler öncesinde dağıtılması çok ta masum gelmiyor insanlara?????

Avatar
gülen adam 2014-03-16 11:12:19

gözümüzle gördüklerimizde yalanmıs vay arkadas sen akp ne buyuuk bi nimetmişsin meğer kendi gözümle gördüklerime bile su yapılan acıklamadan sonra inanasım gelmiyor benim gözlerim yanlıs gördü demek :) orda kimse kimseyi darp etmedi görevliler ne yapacaklarını bilemediler yakalanınca yalan soylemeyin o yardım adı altında dagıttıklarınız oy içindi yeter artık bu insanları kandırmaya calısmayın

Avatar
ali 2014-03-16 11:06:37

he he öyledir bizde yedik bizi kandırmaya çalısırken allah ın da herşeyi bildiğini gördüğünü unutmayın ağızınıza allah ın adını alıp sonrada rüşvet dağıtıyorsunuz utanmadan yazıklarr olsun hakkımız helal değil sizlere doğru söylüyorsunuz diyelim hadi insan adaletli olur seçim zamanı dağıtmaz ama doğru değil biliyoruz her seçimde yardım dağıtıyorsunuz biliyoruz şimdi de kanıtlandı işte yakalandınız bari şimdi dürüst olun birazcıkk

Avatar
KAZIM MARAVUZLU 2014-03-16 10:16:52

ODUN YAZ GÜNÜ DAGITILIMAZ BEYLER KIŞIN DAGITILIR KENDİNİZE GELİN NELER SAÇMALIYORSUNUZ.SEÇİM VAR DİYE İNSANLARA ODUN VE YİYECEK YARDIMI YAPILMAZMI AYIPTIR GÜNAHTIR.FAKİRİN EKMEGİNE YAKACAGINA KARIŞMAYIN BARİ.SİZ DAHA BELEDİYEYİ KAZANMADAN BÖYLE YOL KESİYORSUNUZ KAZANSANIZ ADAM KESERSİNİZ HERALDE.İŞİNİZ GÜCÜNÜZ HIRGÜR VARMI BU MEMLEKETTE DİKİLİ TAŞINIZ.HERKES SİZİN KADAR CAHİL OLUP SİZE UYMAZ.MİLLETİN SABRINI TAŞIRMNAYIN.

Avatar
ayçan yılmazer 2014-03-16 01:02:30

arsız güçlü olunca, haklı suçlu olurmuş.insanları paraya köle olmuş toplumlar koyun gibi güdülmeye müsaittirler

Avatar
hüseyin.. 2014-03-15 23:42:31

odun kömür yerine iyi ki kaldırım taşları dağıtmamışlar :)

Avatar
ede 2014-03-15 23:35:18

kedidir o kedi...........

Avatar
gazi 2014-03-15 23:28:08

Bu işi AKP hep yapar,Beyler seçim arefesindeyiz ,bu rüşvet,yolsuzluk yardımlarınızı şimdilik bari durdurun.Allahtan korkun kuldan utanın . Her taşın altındaki yolsuzluktan siz çıkıyorsunuz.

banner215

banner122

banner222

banner223

banner226

banner154

banner191

banner126

banner224

banner217

banner225