Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi'ne Yılın Ulaşım Projesi ödülü verildi

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Online Trafik Yönetimi projesiyle Şehir Ödülleri Türkiye Organizasyonu'nda Yılın Ulaşım Projesi ödülünün sahibi oldu.

GÜNCEL 24.02.2021, 15:41 24.02.2021, 16:32
Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi'ne Yılın Ulaşım Projesi ödülü verildi
banner257

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Online Trafik Yönetimi projesi ile Şehir Ödülleri Türkiye Organizasyonu’nda Yılın Ulaşım Projesi ödülünün sahibi oldu.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi, akıllı şehir ve ulaşım projeleriyle herkesin beğenisini kazanıyor. Bu kapsamda, Büyükşehir tarafından hazırlanan Online Trafik Yönetimi projesi Şehir Ödülleri Türkiye Organizasyonu kapsamında “Yılın Ulaşım Projesi” ödülüne layık görüldü.

22 – 24 Şubat tarihleri arasında Ardahan Valiliği ev sahipliğinde yapılan etkinlikler, Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın yanı sıra Ardahan Valiliği, Ardahan Sanayi ve Ticaret Odası, Ardahan Üniversitesi, Artvin Çoruh Üniversitesi, Çıldır Kaymakamlığı, Çıldır Belediyesi ve Serhat Kalkınma Ajansı gibi birçok kamu kurumunun işbirliğiyle gerçekleştirildi.

Şehir Ödülleri Türkiye Organizasyonu etkinliğinde değerlendirilen projelere toplamda 27 kategoride verilen 34 ödül sahiplerini buldu. Projelere takdim edilen ödüller, sürdürülebilir, erişilebilir, yönetilebilir ve şeffaf uygulamaları çağrıştıran Umut Işığı Ödülleri temasıyla verildi. Büyükşehir bünyesinde Trafik Yönetim Merkezi kontrolörleri tarafından uygulanmakta olan sinyalizasyon sistemleri ve kamera destekli trafik planlamacılığı gibi birçok uygulamayı içeren projeyle kazanılan ödül, Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör adına Genel Sekreter Yardımcısı Züver Çetinkaya’ya takdim edildi.

'Şehrimize hayırlı olsun'

Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Züver Çetinkaya ödül töreni ardından, “Kahramanmaraş’ımızı dünya standartlarında, metropollerde uygulanan erişilebilir ve sürdürülebilir uygulamalarla buluşturuyoruz. ‘ol medeniyettir ilkesi ile akıllı şehir projelerinin öncül adımlarının kontrollü ve iyi planlanmış bir trafik yönetiminden geçtiğini biliyoruz. Büyükşehir Belediye Başkanımız Hayrettin Güngör’ün, kent planlamacılığı ve belediyecilik alanındaki vizyonu ve inovatif projelerimizle bunu sağlamayı amaçlıyoruz. Yılın Ulaşım Projesi ödülümüzün tüm Kahramanmaraş’ımıza hayırlı ve uğurlu olmasını temenni ediyorum” açıklamalarında bulundu.

Yorumlar (15)
ÖKKEŞ 2 ay önce
O ÖDÜLÜ VEREN BELLİKİ HİÇ MARAŞA GELMEMİŞ
Maraşlı 2 ay önce
Üngüt mahallesi ve çevresinde yayaların gide bileceği bir kaldırım yok. Trafik düzğün olsa ne olur.
Edeci 2 ay önce
Ödül alan adamlar memleketlerine doğru düzgün uçak bile indiremiyorlar eğer bu adamlar ödülü hak ettiyse geriye kalan şehirleri düşünemiyorum
Vatandaş 2 ay önce
Adamlar resmen dalga geciyorlar ... ağam bizimle eyleniii ,
kara işleri belediye müd. 2 ay önce
yohhh artıh ulaşım projsimi bırını görduk bır baskasını kaldırmaz örnek arsanın orası
Kadir 2 ay önce
Abi ne saçmalıyorsunuz ya kayseri yolunu bitirdiniz işi gitmek için kayseri yolunu kullanıyor millet ama sanayi kavşağından piazza kavşağına kadar kuyruk var adamlar 1 ayda battı çıktı yapıyor bizim belediyemiz sağolsun 1 yılda yapamıyor
Yavuzselim 2 ay önce
Yuh yani başka şehir kalmadı
Fatih 2 ay önce
Bu ödül ancak bize yakışır.Akıllara zarar akıllı kavşaklar bizde,gidişi iki şerit, gelişi üç şeritli yollar bizde, ana yola kavuşamayan ya da kavuşabilmek için can çekişen ara yollar bizde,adamın arsasına göre yollar bizde.Bu ödül başka yere gitse üzülürdüm.
Edeler 2 ay önce
AKP belediyesi çok başarılı çokkkk... Ne güldüm be
Mahmut 2 ay önce
Kim vermiş gelsinde bi baksın arsan kavşaktan başlasın ağcalı rampasından devam etsin pislik içinde yollar yamalık beton artığı ne ararsan var verenler nerde yaşıyor acaba yuh be
Yollaar 2 ay önce
Önce projeleri bitirsinler başladıkları her yol çalışması aylar sürüyor. Köprülü kavşaklar yıllar sürüyor. Her sabah arsan kavşağında çile çekiyoruz. Ödülmüş ne ödülü milleti çıldırtma ödülü mü?
Ali 2 ay önce
Trafik kurallarına uymayacaksın 2.sıra ve hatta 3. sıra park yapacaksın ondan sonrada trafik şöyle böyle diyeceksin
Koska 2 ay önce
Oto park sıkıntısından adım atamıyorux
Trafik felç 2 ay önce
O nasıl ödül öyle. Şehirde kazasın gün yok. Trafik felç. Enteresan
T 2 ay önce
Helal olsun diyecemde gerçekler ortada yollar ulaşım trafik akıllı kavşaklar görünen köy uzaktamıdır.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
14°
açık
Günün Anketi Tümü
Hayrettin Güngör'ü başarılı buluyor musunuz?
Hayrettin Güngör'ü başarılı buluyor musunuz?
Namaz Vakti 14 Nisan 2021
İmsak 04:27
Güneş 05:52
Öğle 12:38
İkindi 16:18
Akşam 19:13
Yatsı 20:33