Kahramanmaraş Büyükşehir'den Çevreyi Kirleten Isıtma Sistemlerine Ceza

K.Maraş Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı açıklamaya göre, Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı koordinesindeki ekipler tarafından yapılan denetimlerde, sistemlere bağlı kazan, baca ve filtrelerin uygunluğu, dönemsel bakımları ve kalorifer yakıcılarının ateşleyici belgesi gibi incelemeler gerçekleştiriliyor.

GÜNCEL 25.02.2021, 13:05
Kahramanmaraş Büyükşehir'den Çevreyi Kirleten Isıtma Sistemlerine Ceza
banner257

K. Maraş Büyükşehir Belediyesi ekipleri, konut ve işyerlerinde bulunan ısıtma sistemlerinin denetimlerini gerçekleştiriyor.

Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı açıklamaya göre, Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı koordinesindeki ekipler tarafından yapılan denetimlerde, sistemlere bağlı kazan, baca ve filtrelerin uygunluğu, dönemsel bakımları ve kalorifer yakıcılarının ateşleyici belgesi gibi incelemeler gerçekleştiriliyor.

Ekiplerin, Hava Kirliliği Kontrolü Yönetmeliği’nce gerçekleştirdiği denetimlerde, uygun olmayan ısı sistemleri tespit edilerek işlem uygulanıyor.

Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı’ndan çalışmalara ilişkin yapılan açıklamada, "Isıtma sezonu boyunca yakıt sistemlerimizin doğru ve kurallara uygun kullanılması hava kalitemizi de aynı oranda etkiliyor. Vatandaşlarımızın ısınma sistemlerinde özellikle hava kirliliği oluşturacak kömür torbaları, plastik, tekstil türevleri benzeri materyalleri kullanmaması, temiz ve sağlıklı havanın muhafaza edilmesi adına önem taşıyor." ifadeleri kullanıldı.

Yorumlar (4)
R 12 ay önce
Hava kirliliğinden bahsediyorsanız kömürlü sobalı evler var bolca fabrika var sahada olmadı aksu çayına bakın.
Hısım 12 ay önce
Suriyelilere terk ettiğimiz eski mahallelerde kaymakamlıkların dağıttığı kalitesiz kara kömürlerin sebep olduğu hava-koku-is kirliliği kontrolünün yapılmaması bence çok ironik. Ne de olsa dünyanın parasının akıtıldığı, demirciler çarşısına, sarayaltına, bahtiyar a bu kara hava hiç yakışmıyor :D
Tuğba 12 ay önce
10 katlı binalara izin verdiginiz 40 cm2 lik 1+1 kişilik mini minnacık asansörleri denetleyin önce
Deli soyha 12 ay önce
Kendin çal kendin oyna halka adi kömür dağıt sonra ortalık duman oldu ceza yaz. Dalgamı geçisiz ede siz biznen , alternetif sunun mesela perlit yakıtı var. azcık araştırın okuyun , dinimizin bile ilk emri oku bir okumadınız gitti
Günün Anketi Tümü
Kahramanmaraş'ta 18 Ocak 2022'de yağan kar yağışı sonrası Büyükşehir Belediyesi'nin çalışmalarını yeterli buldunuz mu? Trafiğin aksamasında suçlu kim?
Namaz Vakti 27 Ocak 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı