Kahramanmaraş Fırnız'daki kavgada flaş gelişme: 12 gözaltı

AVUSTURYA'dan tatile geldikleri memleketleri Kahramanmaraş'ta pikniğe giden Koyuyeşil ailesi, oturdukları çardağın kırılması nedeniyle işletme sahiplerinin saldırısına uğradı. Olayda aralarında çocukların da olduğu 12 kişi yaralandı, 12 kişi ise gözaltına alındı.

Kahramanmaraş Fırnız'daki kavgada flaş gelişme: 12 gözaltı

AVUSTURYA'dan tatile geldikleri memleketleri Kahramanmaraş'ta pikniğe giden Koyuyeşil ailesi, oturdukları çardağın kırılması nedeniyle işletme sahiplerinin saldırısına uğradı. Olayda aralarında çocukların da olduğu 12 kişi yaralandı, 12 kişi ise gözaltına alındı.

Olay, akşam saatlerinde Kahramanmaraş-Göksun karayolu üzerinde bulunan Fırnız mevkiinde meydana geldi. Koyuyeşil ailesi, Fırnız'daki dinlenme tesislerinden birine pikniğe gitti. İddiaya göre piknikte ailenin oturduğu çardak kırılınca işletme sahipleri aileye saldırdı. Olayda Ejder Kaan Koyuyeşil (1), Amine Rüveysa Koyuyeşil (1), Muradiye Koyuyeşil (35), Elif Yıldırım (30), Hasan Hüseyin Koyuyeşil (9), Yiğit Berk Koyuyeşil (6), Erkan Koyuyeşil (33), Tahir Bilal Koyuyeşil, Özkan Koyuyeşil (35), Hakan Koyuyeşil (34), Emre Koyuyeşil (17) ve Hasan Koyuyeşil (60) yaralanırken, ailenin bulunduğu bir otomobil ile bir minibüsün de camları kırıldı.

'ELLERİNDE SİLAH HARİÇ HER ŞEY VARDI'

Kendi imkanlarıyla Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi'ne giden yaralılar, tedaviye alındı. Hayati tehlikelerinin bulunmadığı belirtilen yaralılardan Özkan Koyuyeşil ve Hakan Koyuyeşil'in kafasına dikiş atılırken, Tahir Bilal Koyuyeşil'in de kolu kırıldı. Avusturya'dan tatile geldiklerini söyleyen Özkan Koyuyeşil, ölümden döndüklerini, çocukların olaydan sağ çıkmalarının tek tesellileri olduğunu söyledi. Her şeyin çardağın kırılmasıyla başladığını belirten Özkan Koyuyeşil, "Toplam 20-25 kişi oldular. Ellerinde bıçaklar, satırlar. Biz daha sonra arabalara girdik çocukları uzaklaştırmak için çünkü çocuklara saldırıyorlardı, çocukları alıp alıp fırlatıyorlardı. Çıkışa doğru giderken güvenlikçi kapıyı kapatmış. Orada bizi beklediler, arkadan babamlar da geldiler arabayla. Ellerinde silah hariç her şey vardı. 'Burada bunların ölüsü çıkacak, Bunlara burada tabuta girecek' diye öyle bir bağırıyorlardı ki bildiğiniz gibi değil. Ondan sonra başladılar arabaları parçalamaya. Arabalarda taş izi değil, hepsi ellerindeki et kesme satırlarıyla saldırdılar. Çocuklarımın hepsinin psikolojisi bozuldu. Çocuğum kendi kendine sayıklıyor artık, kız çocuğumu eve gönderdim sakinleşsin, uyusun diye. Benim başıma taşla, odunla vurdular. Satırın ucu geldi kafama geldi ben kafamı çektim. Arkamdan bir tanesi bıçağı sokarken babam elinden alıyor, babam yakalıyor ben görmedim arkamdakini tam bıçağı saplarken babam elinden kapmış" iddiasında bulundu.

FIRNIZDAKİ KAVGANIN KORKUNÇ GÖRÜNTÜLERİ

'HEPİNİZ BURADA ÖLECEKSİNİZ'

Kolu kırılan Tahir Bilal Koyuyeşil de kedilerine 20-30 kişinin saldırdığını söyledi. Saldırganların kadın ve çocuk ayrımı yapmadığını ileri süren Koyuyeşil, yaşadıklarını şöyle anlattı:

"Çardakların sahibi geldi, çardak kırıldı diye küfretti gitti. Bize niye küfrediyorsun diye laf dalaşına girdik. Oradan 15-20 kişi geldi. O sırada 'Silahlarımı getirin bunları öldüreceğim' diye kelimeler de kullandı. Et satırları, bıçaklar, odunlar havada uçuşuyordu. Bir arkadaş 'Polisim ben sakin olun' dedi, daha sonra 'ben polisim' diyen kişi telefon açmış 10 kişi daha geldi. Hepsi bize saldırdı. Arabaların hali ortada zaten. Taşla sopalarla saldırdılar, çocukları iteklediler. 'Hepiniz burada öleceksiniz' dediler. Güvenlikçi kapıyı kapattı. Kapı kapanınca tekrar bize saldırdılar. Ellerinde sopa, et satırı vardı, kasap bıçakları vardı ellerinde. Oranın sahibi silahını almaya gitti kızlar kapıyı açmıyor diye kızlarını dövdü. Elime sopayla, kafama taşla vurdular. Et satırı falan da kullandılar. 5-6 kişi bana saldırdı zaten. Kafamda dikişler de var. Kolum 4 yerinden kırık ameliyat olacağım perşembe günü."

HABER FOTOĞRAFLARI

'ELTİM OLMASA OĞLUM ÖLDÜ DİYE AĞLIYORDUM'

Olayı yara almadan atlatan Özkan Koyuyeşil'in eşi Elif Koyuyeşil de camları kırılan araçları göstererek, "Bunları insan yapar mı? Bunları hiçbir insan yapmaz. Biz yurt dışından buraya tatile geldik, vahşi insanlar değiliz. Çocuklarımızla bayram pikniğine gittik biz oraya. Çardak devrildi diye suçumuz ne bizim. Oğluma satırla vurmak isterken eltim oğlumu çekince kapıya isabet etti. Benim eltim onu köşeye çekmeseydi ben belki şu an ağlıyordum oğlum öldü" diye konuştu.

12 GÖZALTI

İhbar üzerine olay yerine jandarma ekipleri sevk edildi. Ekipler, olaya karıştığı öne sürülen 12 kişiyi gözaltına aldı. Olayla ilgili soruşturma sürüyor. 

Güncelleme Tarihi: 11 Ağustos 2019, 21:20
YORUM EKLE
YORUMLAR
kahramanmaraş sevdalısı
kahramanmaraş sevdalısı - 2 ay Önce

o güvenlikçi var ya o insan değilmiş bunu yaptıysa . gitmeyin kardeşim bundan sonra fırnız''A

Nuri
Nuri - 2 ay Önce

Eğer doğru ise bu yapılan hayvanlık. Ne demek zorla alıkoyup bir de dövmek.

Metin
Metin - 2 ay Önce

devlet oradaki çardakları söküp atacak önüne gelen çardak kurmuş devletin milletin arsasına ondan sonra ver para böyle saçmalık olamaz

metehan
metehan - 2 ay Önce

biz arkadaş gurupları olarak gidecez artık fırnızdayız pikniği orda yapacaz aileyle değil hep erkek gidecez para mara vermeyeceğiz oturacağız çardaklara ne o kardeş diyen olursa babanın malımı diyecez bizide dövsünler güçleri yetiyorsa masum aileye çökmekte nedir lannn...

Ahmet
Ahmet - 2 ay Önce

Bu fırnizı bu eşkiyalara kim verdi her giren araçtan 40-50 tl gibi para alıyorlar. Memleket olarak gitmeyelim bu eşkıya sürüsünün oraya

HK
HK - 2 ay Önce

ACİLEN BURAYA BELEDİYE VALI LIK EL ATMALI .....DÜZENLEME ŞART

Cuma
Cuma - 2 ay Önce

ipnelik sadece bunu yapanlarda değil fırınızı o ipnelere teslim edenlerde.önüne gelen kurmuş çardağı para istiyor .

Dede korkut
Dede korkut - 2 ay Önce

Boşuna öğünmeyin başka şehirlerde maraş denilince özeti bu işte ve bu şekilde biliniyor vahşi.vurucu.kırıcı.insanlık dışi.kendinizi kandırmayın.BÜTÜN KANUNLAR KÖTÜ İNSANLAR İÇİNDİR.Sonradan görmeler.

Hasan hüseyin
Hasan hüseyin - 2 ay Önce

Bu haberi sürekli tekrarlayın.herkes bilsin.bilsin ki hiçkimse gitmesin eğer Maraş lılarda zerre kadar haysiyet varsa bu eşkıya bozuntularinin yerine gitmezler..

Hakan
Hakan - 2 ay Önce

Yazık çok yazık...ne yaşanırsa yaşansın..kadınları çocukları yaralamak..araçları parçalamak ne demek..hangi hukuk kanun buna müsade ediyor..bunu yapanları en az 10 sene yatıracaksın ki bir daha böyle bir şeye kalkışmasın...bundan sonra ben ailemi alıp da firniza gitmem...

Yuhhh
Yuhhh - 2 ay Önce

Gitmiyoruz artık fırnıza
Yabanilerrrr var
Gitmeyinnnn

Yorukbeyi
Yorukbeyi - 2 ay Önce

Kardesim belediye biran önde el koymali. Cardakcilarin hepsi eskiya olmuslar.

VATANDAŞ
VATANDAŞ - 2 ay Önce

Dün Fırnızda olay çıkan yer özel bir mülkiyet.bu bilinmeli. Ancak bundan 2 yıl önce Suçatı Muhtarı Fırnız Vadisinin işgal edilişi ile ilgili bütün kurumlara yazı yazdı. Ancak hiç bir kurum bu işgale dur demedi. örneğin Orman Bölge Müdürlüğü Fırnız vadisi tamamen şahıs ve hazine arazisi dedi. Kahramanmaraş Milli Emlak Müdürlüğü ise Fırnız Vadisi tamamen orman arazisi diye sahip çıkmadıç Durum böyle olunca Suçatı köyü halkı fırnızı yağmalamaya başladı şu an 18 adet şahıs fırnız vadisini işga edil buralara yol açıp Fırnız çayını tahrip ederek her tarafı çardak ile doldurup milletten para karşılığı burayı çalıştırmaya başladı. Bütün kurumlar bu işe göz yumdu devlet otoritesi ortadan kalktı. Hepsi siyaset ten korktuğu için kimse ile muhatap olmadı. İşte bir çok sebep bu nedenle çıkıyor.

Bekliyorduk
Bekliyorduk - 2 ay Önce

Fırnızdaki başıboş magandalığın ne zaman sorun çıkaracağını bekliyorduk. Sonunda olmuş. Daha da olur. Güzelim yer ne hale geldi. Yazık..

Aristoteles
Aristoteles - 2 ay Önce

Bunu yapanlara en Ağır ceza verilmeli. Kahramanmaraşın adını kirletiyorlar. Insanlıktan nasibini almamışlar. Bunlara hayvan denek hayvanlara hakaret olur bence

Ayyıldız
Ayyıldız - 2 ay Önce

Ceza alan olmaz denetimli serbestlik ile iş kalır belki bir tane işçiye yıkarlar fakat asıl suçlular kesinlikle ceza almaz hafif para cezaları ile geçiştirilir ulusal medyaya çıkmasa bunlar bile olmazdı belki ne yazıkki adalet bir isim olarak anılmakta bu günlerde.

Tezer
Tezer - 2 ay Önce

Vali mi var emminiyet mi var devlet mi var marastaki

Maraşlı
Maraşlı - 2 ay Önce

Emniyet,jandarma,valilik,belediye üstüne düşeni yapmalı.o TERÖRISTLERİ serbest bırakırlarsa o koltuları batsın

yener.yılmaz
yener.yılmaz - 2 ay Önce

yemin.olsun.12.kişi.serbes.kalır.görürsünüz.tutuklanırlarsa.adalet.varmış.derim

ata
ata - 2 ay Önce

Hangi işletme? bilelim. çorumuz çocuğumu piknik için fırnıza gidiyoruz. bizim başımıza gelmesin

ali bey
ali bey - 2 ay Önce

zaten fırnız cayı bır muamma adamlar ınsanlardan h arac keser gıbı yerlerı kıralıyorlar. bence bır an once orayı kamulastırıp orda tesıs bırakmamak lazım her kafasına esen bır yer cevırıyor sonrada bu olaylar . haklı haksız aramıyorum ama yapılan ınsanlık dısı gurbetcı demıyorum onlarda bızden bırılerı ve cocukları yanlarında yapmayın bu kadar olmaz ne haldeyız bız boyle.

vatandaş
vatandaş - 2 ay Önce

Kardeşim yargıyı tek taraflı yapmayın Jandarmada her türlü bilgi var .her iki tarafta suçlu. Tesis sahibinin de kızının kafası gözü, çalışanların kafası gözü kırılmış onları da bu medyada gösterin. Tek taraflı yayın yapmak adalet ilkesine aykırı.

sahipsiz maraş
sahipsiz maraş @vatandaş - 2 ay Önce

iki taraf asla suçlu olamaz.sen bu çardakdan fahiş fiatta bedavadan ücret alıyorsan sezon açılmadan önce çardağını tamir edeceksin,sağlamlaştıracaksın.

Maraşlı
Maraşlı - 2 ay Önce

Yazıklar olsun

Ede46
Ede46 - 2 ay Önce

Fırnızdaki esnaf terör estiriyor Hanefi mahçiçek ses siz kalmasın yada istafasını versin

Emre
Emre - 2 ay Önce

Orayı işletenler insanlıktan nasibini almamış tipler.

Ali ak
Ali ak - 2 ay Önce

Memlekette mekanlar teroristlere verilmis demekki.. yaziklar olsun hangi kurumun yetkisinde ise isletmesini derhal bitirip kovmali

Odiseur
Odiseur - 2 ay Önce

Tekir onikisubata bğli bir ilçe onikisubatta elit bölge deniliyor benim.gozumde bu olaydan sonra dogu ilcelerden farkı yok onikişbat gelisiyormuş once kafa yapisi degissin kafa yapisi degismedigi.muddetce isterse expro 2023 maraştabduzenlensin faydasi olmaz kafa yapisi degismedigi musdetce at y...... kelebek konmuş gibi olur

ssss
ssss @Odiseur - 2 ay Önce

el(it) kardeşim burlara elit demek yakışmaz

Adanalı
Adanalı - 2 ay Önce

Gideeek gideeek kalk gideek. Maraş 'tan da kalk gideeek..Maraş a mafya derler hadi gardas kalk gideeek.

Zafer
Zafer - 2 ay Önce

Öncelikle Devlet bu şehre devletin gücünü hissettirecek Vali atamalı, sanırsın ki bu şehirde devlet yok.

Hakan
Hakan - 2 ay Önce

Sayın valim lütfen buralara el atın bunlar mafya vari bir şekilde ele alıp istediklerini yapıyorlar döngele mağarasındada hiç bir hakları olmadıkları halde giriş parası alıyorlar zaten milletvekillerimiz uyuyorlar uyandırmayın.

umut
umut - 2 ay Önce

burasi avusturya da ikamet edip cehalete oy verdiginiz ulke..

46lı
46lı - 2 ay Önce

Kardeşim adamlar öyle yada böyle tesis kurmuş halka hizmet ediyorlar. Bundan önce pislik içinde toz toprak içinde piknik yapılan yeri adamlar güzel bir işletme haline getirmişler. Elbetteki bunun bir maliyeti ve getirisi olacak. Bu olayda çok pis koku var ve tek taraflı yaklaşım yapılıyor. Neden işletmeci insanların hallerini yansıtmıyorsunuz. Biz maraşlılar devletine,devlet adamlarına, darda kalmıslara, hele helede misafire çok saygılı insanlarız. Bu ruh bu maraşlı halkında ebedi olarakta kalacaktır. Bu olayın adaletli bir şekilde araştırılıp kamuoyuna ifşa edilmelidir. Haksız kim ise rezil rüsva edilmelidir. Kahramanmaraşlı.

Mahmut
Mahmut - 2 ay Önce

Geecekten utaniyorum bole bi yobaz sehirde yasadigim icin cardaginiz batsin.

Aslı
Aslı - 2 ay Önce

Bu nedirya hırslarından hiç birsey görmemiş gozleri bu nasil cahillik cocuklara kadınlara saldirmak nedir nasil insanlk bu pislkrlr kahrolun inlsh

ede4699
ede4699 - 2 ay Önce

Ne olursa olsun, mesele bir çardak olsa da olmasa da, hakaret olsa da olmasa da neden kimse kimseye hoşgörülü davranmıyor. Çok basitçe yapılacak '' Tamam kardeşim canın sağolsun, kusura bakmayın'' demek bu kadar mı zor. Ne ara bu kadar canileştik anlamıyorum.

Esat
Esat - 2 ay Önce

Bizde bundan sonra fırnıza gidiyoruz madem bunlar bu kadar erkek delikanlılık cocuklu aileye öyle 15 20 kişiyle darp etmek degildir bizde gidelim onlar delikanlı görsünler

Turk
Turk - 2 ay Önce

zamanın da sayın büyükşehir belediye başkanlığına mesaj attım Twitter attım buranın hali bu buna önlem alınmalı diye illa birileri ölecek sonrasında harekete geçecek belediye sonu bu oldu işte sayın büyükşehir belediyesi

vural
vural - 2 ay Önce

Maraş ta olur böyle şeyler dünyanın en yabani insanları medeniyet yönünden dünyanın 100 yıl gerisinde kalan insanlaradan her şey beklenir

alat
alat - 2 ay Önce

fırnız denilen yer de bunlar hergün böyle mafyalaşmış..boşuna gitmeyinnnn

Orhan Ak
Orhan Ak - 3 hafta Önce

Insanlari kazikliyorlar firnazda bir cardak a 35 tl bir demlik caya 50 tl istedi verdik vermek zorundasin yamyam gibi insanlar calistiriyor hepsi ayni av bekliyorlar gitmeyin insanlari ali koyarlarda hersey yaparlar insanliktan nasipini almamis caniler yobozlar hepsi de ayni pislikler gitmeyin


SIRADAKİ HABER

banner122