Kahramanmaraş Hal kavşağında skandal, firma yapımı bıraktı!

Kahramanmaraş'ta yapımı süren hal kavşağı iptal oldu.

Kahramanmaraş Hal kavşağında skandal, firma yapımı bıraktı!

Karayolları tarafından 2017 Aralık ayında yapımına başlanılan ve bir türlü bitmek bilmeyen hal kavşağı yarım kaldı. Ödenek yokluğu nedeni ile işlemler devam etmezken, kavşak eski haline getiriliyor.

2017’nin aralık ayında başlanan Orta hal kavşağı bir türlü bitmek bilmedi. Kahramanmaraş güney çevre yolu üzerine düşünülen ve kısa sürede bitmesi kararlaştırılan 3 kavşaktan biri olan orta hal kavşağının ödenek yokluğu nedeni ile yarım kaldığı, mevsim geçişleri de hesaplanınca kavşağın eski haline getirileceği öğrenilmişti.

Sık sık gündeme getirilen Hal Kavşağında yolun eski haline getirilmesi için çalışmaların bir kısmı yapıldı. 10 AYDIR İNŞAAT AŞAMASINDA Kahramanmaraş’ın Güney çevre yolunun transit geçişinin sağlanması için 2017 yılında Mado, Sanayi, Arsan ve Orta hal kavşakları ihaleye çıktı. İhaleyi alan firmaya yer teslimi yapıldı.

Anıt kavşağından sonra uzun trafik kuyruklarını ortadan kaldırmak için ilk önce Orta hal kavşağından başlayan yüklenici firma, birkaç ay çalıştıktan sonra işleri durdurdu.

GEÇTİĞİMİZ AY DUYURDUK! Her hafta onlarca trafik kazasının yaşandığı ve geçişlerin çok uzun sürdüğü orta hal kavşağı sürücülerin de kâbusu haline geldi.

Yaklaşık 10 aydır inşaat aşamasında devam eden kavşakta bir ara çalışmalar olmuş, sonradan ise çalışmalar durarak firma iş makinelerini çekmişti. Üniversite kavşağı gibi ihale mahkemeye mi gitti? 

Orta hal kavşağının eski haline getirilmesi için çalışmalar devam ediyor.

ÖDENEK YOK! Sürücülerin de yapılmamasına tepki gösterdiği Karayollarına ait köprülü kavşağın mahkeme veya yüklenici firmadan değil ödenek yokluğundan kaynaklandığı öne sürüldü.

ABD’nin Türkiye üzerindeki dolar manipülasyonu sonucu bazı kalemlerde ödenekler dururken firmanın Karayollarından ödenek alamadığı gerekçesiyle işleri durdurduğu öğrenildi. Arsan, Küçük Sanayi Sitesi ve Havaalanı kavşağını da aynı firma alırken, ödenek yokluğu nedeniyle kavşaklara kazma vurulmaması dikkat çekti.

Ödenek bu ay içerisinde çözülmesi için uğraş verildiği, ödenek sorununun çözülse bile mevsim itibariyle çalışmaların yine yarım kalacağı ve kavşağın Karayolları ekipleri tarafından eski haline getirileceği, ödeneklerin açılmasıyla işlerin de devam edeceği öğrenilmişti. Şu anda refüj düzenlemelerinin yapıldığı Orta hal kavşağında, bir kısım eski haline getirilirken geri kalan kısmın ise eski haline getirilmesi bekleniyor.
 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Mahmut
Mahmut - 9 ay Önce

Yazıklar olsun bıktık buranın rezilliğinden

TARIK
TARIK - 9 ay Önce

SN.VEKİLLERİMİZ,BELEDİYE BAŞKANLARIMIZ UTANSINLAR YAZIK KAHRAMANMARAŞ HALKINA, FATMA ŞAHİN OLSAYDI EMİNİM BİTERDİ SUYUMUZU ALDIĞI GİBİ,

EHTİYAR
EHTİYAR - 9 ay Önce

BİZİM BELEDİYEDEN BİR CACIK OLMAZ HALEN BU ADAMLARI DESTEKLİYORSUNUZ
SÜREKLİ KALDIRIM YAPIYORSUNUZ YETER ULAN OSANDIK

KAHRAMANMARAŞLI
KAHRAMANMARAŞLI @EHTİYAR - 9 ay Önce

Dikkatini çekerim Ehtiyar bey İhaleyi Karayolları Genel müdürlüğü yapmıştır ve bu işin sorumlu yöntecisi ve işin takibin onlar yapmaktadır . Buranın Büyükşehir Belediyesi ile ilgili bir çalışması yoktur ve sorumluğu yoktur . Belediye sadece yer tahsisi ve yapılacak olan tünel kavşağın çizimlerini vermiştir. Hep ne geldiyse bu Karayollarından gelmiştir . Üniversite kavşağındaki bir türlü bitmeyen sıkıntı gibi.

yasin
yasin - 9 ay Önce

k.maraşın başkanı Mahir ünal her şeyi herkesten iyi biliyor ya kendince maraşın kaderini kendi yazıyor karayollarından işi çözememiş mi !!!

BABAAAA
BABAAAA - 9 ay Önce

VER MEHTERİ VER

FATİH KINALI
FATİH KINALI - 9 ay Önce

AZ YİYİNDE KÖPRÜ YAPIN.

rrrrrr
rrrrrr - 9 ay Önce

maraşın vakillerine bu yaraşır. diğer şehirler bu işlemleri 30 yıl önce halletmiş. herkes aya biz yaya.

Metin KAYA
Metin KAYA - 9 ay Önce

Madem ödenek yok ne olacak o kadar yapılan Fore kazıklar yapılan harcamalar yazık değilmi israf olsunda nasıl olursa olsun bir projeye başlanmadan para varmı önce ona bakın sonra hem rezil oluyorsunuz hemde boşa o kadar harcama yapıyorsunuz.

Korray
Korray @Metin KAYA - 9 ay Önce

proje aşamasında ödenek oluyor sonra o ödeneği başka yere aktarıyorlar vs vs vs yani sıkıntı yok her projenin ödeneği var bu devlette :)

kahramanmaraş'lı
kahramanmaraş'lı - 9 ay Önce

bizim başkanımız var yola gerek yok.durmak yok yola devam.yapılmasa da olur.

maraş lı
maraş lı - 9 ay Önce

Tüh rezil olduk gazi antep e şırna ga diyarbar a kimsenin yüzüne bakamak artık faturaları biraz daha şişirin hele

Padişahım çok yaşa
Padişahım çok yaşa - 9 ay Önce

Verin bu kardeşinize başkanlığı ekonomiyi ucurayim demişti sözünü tuttu. Habere bak ABD nin manipülasyonu nedeniyle olmuş. Demiyorki ülkede herşey ithal üretim yok sadece tüketim var kriz kaçınılmaz. Her yil 1 milyon araç ithal ediyorsun dışarıya kafani çıkar bak. Gördüğün tüm araçlar Haçlıların. Paranla ihya ettin adamları. Yılda 11 milyon akıllı telefon ithal ediliyor, her şeyimiz ithal kullandığın herşey uretmezsen kriz olur dolar artar enflasyon fırlar. Kandirmayin milleti. Oy vermeye devam edin. Din kisvesi vatan millet kisvesiyle soyup soğana çevirdiler memleketi. Vatandaşa herşey mustehak. Oy verip itiraz etme luksunuz yok. Kullandığınız internet bile gavur malı. Akp ye oy verin durun. Sonrada sizlanin.

smtkmlk
smtkmlk - 9 ay Önce

Bir önceki haberde belediye hizmet binasını satıyor bu haberde ödenek yok diyorlar.

O yediğiniz paralar üç krş ile kıt kanaat geçinen milletin alın teri.

İnsaf..

dr
dr - 9 ay Önce

niçin korkuyorsun 46 haber başlıgı şu şekilde atmaya akepeli yandaş firma parayı aldı kaçdı diye

VATANDAŞ
VATANDAŞ - 9 ay Önce

Vatandaşlar olarak para toplayıp yaptıralım bari. Kaç aydır o kavşakta rezil oluyoruz. Tüm o çileleri boşuna mı çektik. Ağcalı kavşağından odun ambarlarına giden yolu düzenleyin bari de Adana yolu tarafına gidenler o rezillikten kurtulsun. Ben yağışlar başlayınca Kuzey Çevre Yolunun çamurları nereyi istila edecek onu düşünüyorum şu an. Umarım yetkililerinde aklına geliyordur düşünmek.

M Ali Küçüktüfekçi
M Ali Küçüktüfekçi - 9 ay Önce

kuzey çevre yolu,yeni hal kavşağı......istimlak değerlrini düşük tutarak milleti yıllarca mahkemelerde süründürenlere kırmızı kart

ahmet doğan
ahmet doğan - 9 ay Önce

SURİYELİLERİ KARDEŞLERİMİZİ BESLEYELİM...35 MİLYAR DOLAR HARCAYALIM....BİZ TRAFİKTE BEKLERİZ...ENSARIZ NASIL OLSA...

ede
ede - 9 ay Önce

Büyükşehir Belediyesi karamanlı kavşağını üç ayda bitirdi. Karayolları burayı bitiremiyor.

46
46 - 9 ay Önce

suriyelilere ödenek var,ama k.maraşın trafiğini rahatlatacak önemli kavşaklardan birine ödenek yok...

ökkeş
ökkeş - 9 ay Önce

mahçiçek biraz az yeseydi yediklerinden bura yapılırdı

KM
KM - 9 ay Önce

Bir işe başlamadan önce hesap kitap yapılır iki ölçülür bir biçilir Fatiiiih 16 yıl bol keseden atıyorsunuz Fatiiih susuz urfa yolsuz maraş ya diyarbakırların.

Maraşlıgil
Maraşlıgil - 9 ay Önce

KALEYE TOOOOOOOOP.

Ahmet
Ahmet - 9 ay Önce

Yazık günah.Belediyelerin yap boz veya boz yap hikayeleri yıllardır aynı bir türlü düzelemedi gitti.Şu an S.abdullah cvs mah.bir çalışma var.çalışmamı yazık ya.Belediye iki güzel asfalt yol yapmış.ve aynı belediye o iki yolu ikiye bölüyor.sorumlular fatura yanlış yapana kesilsin.halka değil.iyi çalışmalar.

ahmet atlı
ahmet atlı - 9 ay Önce

aşırı derece israf ekonomisi kaynakları heba ediyor. sayın başkanım malum halkı isyan ettiren çok zarif insanlık abidesi zabıtalarınız için başlalttığını açıkladığınız soruşturma ne alemde.yoksa ergenekon savcısı zekeriya öz mü gelip halledecek.nedir soruşturma neyi soruşturacak neyi savunacaklar.....her şey ayan beyan ortada.bu ilk dedğil sonda olmayacak.bunlar polisimiz gibi bir okul eğitimi almadıklarına göre hatır vs işi işe başlamış insanlar.lütfen insanların öfkesini dindirmek için soruşturma başlatılmış algısını ortadan kaldırın dobura dobur halkın hizmetkarı olduğunuzu gösterin...

Adsiz
Adsiz - 9 ay Önce

Siyasiler.utansin.varsa.utanma.duygulari.ama.onlarda.hakli.halk.tutturmus.bir.yol.gidiyor.muslumanya.bizi.yonetenler.antebi.ornek.alin.sekiz.millet.vekilini.uce.boleceksin.kardesim.k.marasi.belediyeyi.bir.donem.sosyal.demokratlar.yonetmesi.lazim.denemekde.fayda.var

KAHRAMAN ÖKKEŞ
KAHRAMAN ÖKKEŞ - 9 ay Önce

Bu arada MARAŞ Havaalanı ne oldu orasıda mı durdu?

ökkeş
ökkeş - 9 ay Önce

kara yoları yapamıyorsa belediyemiz niye yapmıyor.

maraşlıı
maraşlıı - 9 ay Önce

yurt genelinde bu sferde cuma namazı sonrası köprü yapımı için bağış toplansın anca böyle yaptırrız sanırım köprüyü..

KAAN
KAAN - 9 ay Önce

ADAMLARIN ÖDENEĞİNİ VERMESSEN ADAM BIRAKIR GİDER TABİ ADAMLARI AYLARDIR SALLIYORLAR PARA YOK DİYE DEVLETİN ACİZLİĞİ ADAMLARIN BİR SUCU YOK !

Ali
Ali - 9 ay Önce

Hic şaşırmadık memleketimizin kaderi kara yıllardır6 7 8 milletvekili gönderiyoruz AKP den ben öyle düşünüyorum ki sayın cumhurbaşkanımız k.maraş da ne var ne yok deyince bizim vekillerimiz herşey iyi hiç birşey gerek yok baba deyip geri
geliyorlar

Hacı tüten
Hacı tüten - 9 ay Önce

Maraşa gelincemi ödenek yok

Mehmet kalmaz
Mehmet kalmaz - 9 ay Önce

Kahramanmaraş a yakışanı yapıyorlar. Beldede partiye değil şahsa oy verilir

osman
osman - 9 ay Önce

bunu bir ulusal kanal da haber yapsalar bence daha etkin olur a habere haber verin versin mehteri bakalın ertan tan ver mehteri desin ödenek olmadığı için yarım yollarıda yazssın

çççç
çççç - 9 ay Önce

vekillere aylık bir tırılyon çerez sms parasına gelince para var. sadece maraşın vekilleri bir aylık genel gider ödemesini versin burasına yeterde artarda

kümperli
kümperli - 9 ay Önce

Bu mustafa Poyraz hiç bir şey yapmadı hep kaldırım şimdiye Maraş ın her tarafı alt geçit üst geçit olacaktı

asılkahramanmaraşlı
asılkahramanmaraşlı - 9 ay Önce

günaydın.....

AHMET
AHMET - 9 ay Önce

Her yere söz verdik yaptık yazanlar nerede yoksa buraya söz vermedilermi

halk
halk - 9 ay Önce

hepsi israilin oyunu...

maraşlı ökkeş
maraşlı ökkeş - 9 ay Önce

büyükşehir devam etsin

hakan şen
hakan şen - 9 ay Önce

Saadet partisi lideri olacakları aylar öncesinden söylemişdi. Bızde kızmıştık adamlar haklı çıktı. Acaba EKONOMIYI onlaramı teslim etsek. REFAHYOL hükümetinde esnaf memur işçi bayram etmişti.

Fahri
Fahri - 9 ay Önce

Yazıklar olsun biz mi utanalım yarın nasılsa meydanlara inerler bu ilin vekilleri utansın kahramanmaraşlıyız diyorlarmı Acep

Altun
Altun - 9 ay Önce

K.Maraş nasılsa çantada keklik. o kavşakta hergün çektiğimiz çileyi, sandıkta misliyle iade edeceğiz inşAllah. siz iyilikten insanlıktan anlamıyorsunuz artık bizde anladığınız dilden konuşacağız

Fgg
Fgg - 9 ay Önce

Bizim gibi koyunlara müstehak az bile bu durumlar

Tırpan
Tırpan - 9 ay Önce

Yuh

Harun
Harun - 9 ay Önce

Yazık Maraş'ın milletvekillerine, ye iç yat diyemi gönderdi Maraş sizi Ankara'ya, nasıl vekillik bu böyle, seçim Zamanı çıkıyorsunuz heryere bir söz veriyorsunuz hani sözünüz, Adana yolu yıllar oldu işi bitmedi onlarda bıraktı gitti, birde Ankaradasınız hiçmi yanınızdaki vekillere biraz bakmıyorsunuz, gerçekten çok yazık çok,

FATİH
FATİH - 9 ay Önce

BU KAVŞAĞIN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ İLE HİÇ BİR ALAKASI YOKTUR KAVŞAK KARAYOLLARINA AİTTİR AMA BU HABER BİR UTANÇ KAYNAĞIDIR GEREKLİ SORUMLULALARIN CEZALANDIRILMASI GEREKLİDİR BAŞTA KARAYOLLARI GENEL MÜDÜRÜ OLMAK ÜZERE AYIP NE DEMEK ÖDENEK BİTTİ ESKİ HALİNE GETİRİYORUZ !

Sultanoğlu
Sultanoğlu - 9 ay Önce

Bir karar vardır gökten gelen o kararı duymazdan gelirsen o karar işte böyle ters teper yapılacak işte olmaz yada yapmaktan sıkılırsınız böyle olmadı başa dön harcanan milletin parası işte olan oldu


SIRADAKİ HABER

banner240

banner227

banner154