Kahramanmaraş halkının Özel İdare İş Merkezi Kararı! Dünyanın En Saçma Binası Yıkılsın mı?

Kahramanmaraş'ta yer alan ve Google'da Dünyanın en saçma binası, dünyanın en karizmatik, en medyatik ve en şeker binası olarak da ilk sırada çıkan Özel İdare İş Merkezi yıkılsın mı yıkılmasın mı anketi sonuçlandı. İşte anket sonucu.

GÜNCEL 02.07.2021, 17:18 02.07.2021, 17:41
Kahramanmaraş halkının Özel İdare İş Merkezi Kararı! Dünyanın En Saçma Binası Yıkılsın mı?
banner257

Kahramanmaraş halkı, Özel İdare İş Merkezi'nin yıkılıp yıkılmamasını tartışıyor. Google'da "Dünyanın en saçma binası" olarak ilk sırada yer alan binanın yıkılma kararı tartışmaları da beraberinde getirdi. Bugüne kadar sürekli eleştirilen Özel İdare İş Merkezi'nin yıılmaması için sosyal medyada kampanyalar başlatılırken, Haber46 olarak biz de bu hususu vatandaşlarımıza sorduk.

Kahramanmaaraş Özel İdare İş Merkezi (sarı bina) yıklsın mı? sorusunun sorulduğu ankete katılanların yüzde 64.1'i Yıkılmasın yönünde oy kullanırken, Yıkılsın diyenlerin oranı ise yüzde 35,2 olarak gerçekleşti. 

Bugüne kadar sosyal medyada, forumlarda ve pek çok internet sitesinde Özel idare İş Merkezi Binası için dünyanın en saçma binası yakıştırmasını yapan çok sayıda kişinin şimdi binanın yıkılmaması yönünde görüş beyan etmesi ise "Dünyanın en saçma binası yıkılma kararı verilince kıymete bindi" şekşinde yorumlandı. 

Bu tepkilerin ardından Kahramanmaraş'ın en sağlam ve en yüksek binası olan 17 katlı Özel İdare İş Merkeziyle ilgili nasıl bir karar alınacağı merak konusu oldu.

Yorumlar (31)
Ali Murat 1 ay önce
Hayrettin Güngör birşey yapmıyor. Hazır yapılanları yıkmaya çalışıyor. Böyle başkanlık sorgulanmaz mı?
DİLEK 4 hafta önce
Yıkılsın istiyoruz. Saçma sapan binaya yıkılmasın diyenleri anlamak çok zor..
Ali rahmi 4 hafta önce
Güngör gelmiş geçmiş en iş yapmayan Başkan olarak tarihe geçecek. Kendisinin tek eseri yapılanları yıkmak olacak.
Kuzeyli 1 ay önce
Hayrettin Güngör Goksunlu olduğu için sürekli saldırıyorsunuz...Kuzeyin oy potansiyelini unutmayın...surekli kamuoyu bu yönde oluşturuluyor...geri kalan zırha zaten
Memleket 1 ay önce
Kesin yıkılır ve şimdiden söylüyorum yapılacak binanın giriş köşe başıda maraşı yöneten pastaneye verilir şimdiden söylüyorum
46 1 ay önce
Bu cevap güzeldi
Bertizli bekir 1 ay önce
Kıbrıs meydanı, trabzon caddesi ,tekke sakarya tamamı yıkılıp ormanlık alana dönüştürülmelidir
Komedii 4 hafta önce
Evet bence de sonra şehrin ortasında mangal felan yerlersin güzel olur
kahramanmaraşlı 1 ay önce
Bence AKP yıkılsın.
DKSN 1 ay önce
isim yapmak,marka olmak kolay değil italyanlar ustanın eğri yaptığı bir kuleyi meşhur eyledi.çirkin görünüyor diye yıkmadılar. Bugün o bina yıkılsa yerine azami 4 ağaç 2 tane bank konulur.Eğer bina yapı olarak sağlamsa yıkılmasın.Şunu da hatırlatayım Erzurum da tamamlanamayan çift minareyi yıkılmalı mı yıkılsın diyen zihniyete göre demek ki yıkılmalı, yazık
KIYMET KIYMET 1 ay önce
YIKILSIN! ÇÜNKÜ;
dışaıdan bile ürkütücü bir görüntüsü var. insanların girmeye çekindiği bina olabilir mi? görüntüsü izbe üstelik tozlu ve kirli. kadınlar binaya değil girmeye yanından geçmeye korkuyor. kimseyi kendine çeken bir yapı değil. bir ara devlet kurumları vardı vatandaş işini görmek için ancak öylece giriyordu. girdiğinde de gördüğü şey bir sürü işe yaramaz boş alan, labirent gibi yollar, anlamsız koridorlar.
acilen yıkılsın ve yanındaki alanlarla birleştirilerek parka dönüştürülsün. FATİH MEHMET KOÇ efendinin giderayak kesip yok ettiği kıbrıs meydanındaki yeşl tkrar burada can bulsun. yıllar evvel yeşili, Bursa ile kıyaslanan şehriniz şimdilerde Urfanın Mardinin çölleriyle kıyaslanacak. Acilen yeşile kucak açmalısınız. binayı yıkın ve yeşil alan yapın.
Mustafa MUTLU 1 ay önce
30 yıl bunu kim niye yaptı diyenler şimdi yıkılmasın diyor.Kendimize ne zaman inanacağız acaba.
Maraşlıoğlu 4 hafta önce
Kesin yıkılsın. Otoparkı faul giriş çıkış aynı yerden. Bir kaç yıl önceydi.Başka bir ilde yaşıyorum. Birgün Maraş’a geldim. WC arıyordum. Baktım SARI binada tuvalet vardır dedim. Tuvaletin anahtarını cahil bir adama vermişler, beni sorguya çekiyor; kimlerdensin, burda ne işin var. Ayıp be dedim ayrıldım. Ayrıca arsanın beşte dördü heba edilmiş, Alt işyerleri düzayak değil.Mimar görüntüsü berbat. Birimde bir gökdelenimiz olsun diye yapılmış. Herşeyiyle kaba verimsiz, işlevi olmayan bir bina. Arkadaşlar peki aradan bir yol geçiyor. Bu yol da iptal edilmeli. Birde SARI binanın arkasındaki birkaç apartman da kamulaştırılıp meydana katılacakmış acaba??? Tıkılsın zararın neresinden dönersek kardır. Zate 60 yıllık hükümet konağı da artık çok eskidi.
46 1 ay önce
Yıkılmasın! Mimarlar ile görüşülerek düzenlenebilir. Başkanda ismi ve boy boy resmi yerine güzel görüntüler yapar inşAllah. Mansur yavaş afişlerde sadece belediye adını kullanıyor başka söyleyecem bişey yok. Teşekkürler.
sanayici 1 ay önce
yıkılması o kadar masraf tabş beylerin cebindenmi çıkıyor milli servet otele çevrilsin yıkılacaksa selçuk sitesi var maliye var eski yapılar var onlar yıkılsın belediyenin gücü varsa mal
Asıl Olanı 4 hafta önce
Yıkılacaksa yerine güzel bir alış-veriş merkezi yapılmalıdır.Kahramanmaraş'a gelir sağlayıcı,insanların çalışarak gelir getireceği,memlekete,millete,devlete fayda sağlayacak bir yerin yapılması gereklidir.
Hayrettin 4 hafta önce
Bence artik akp yikilsin bu memlekette artik insanlar gozunu acsin.
ahmet 4 hafta önce
yıkıp ne yapacaksınız 5 yıl süren inşaat en azından bırakın toplanma merkezimiz yok ya orası toplanma merkezi olsun
serhat kuybu 4 hafta önce
hangi zengine köşebaşı dükkan ayarladınız onu söyleyinde ona göre oylayalım
Marasli46 4 hafta önce
Maraş'ın adaminin ne yaptığı bellisiz bir yikilsin diyorsunuz bir yikilmasin diyorsunuz yıkılsın
Hakan Çöplü 4 hafta önce
sarı bina kahramanmaraşı temsil eden bir binadır yıkılmasına kesinlikle karşıyım
Mürsel Bilgen 4 hafta önce
Turistik amaçlı kullanılabilir.
Yıkılmasın
Halil aydoğan 4 hafta önce
Bu kadar kötü nam salmışsa ve şehrin tanıtımını kötü yapmışsa mutlaka yıkılmalı ve yerine öyle güzel bir eser yapılmalıki bu kötü tanıtımı unuttursun.
Vatan 4 hafta önce
Eski sanayi bölgesi de artık değerlendirmeli
mustafa 4 hafta önce
Yıkılacağına restore edilsin yeniden boyansın güzel hale getirilsin. Sonuçta Kahramanmaraşı temsil ediyor. Yıkılarsa ben üzülürüm.
ADIMIN NE ÖNEMİ VAR,BU ŞEHRİ SEVİYORUM. 4 hafta önce
YIKILMASIN,BU BİNA ŞEHRİN EN SAĞLAM BİNALARINDAN BİRİSİ,YIKILMASI YERİNE BAKIM YAPILMALI,ŞEHRİN ÖNCELİĞİ BU BİNA OLMAMAMLIYDI,ADLİYE BİNASINI DA YIKARAK YAZIK ETTİLER,MENDERES MAHALLESİ VE TEKKE DAHA ACİL DÖNÜŞÜM BEKLEYEN ALANLAR,HAYRETTİN BEY VE EKİBİ ŞEHRİ TANIMIYOR,SON ANKETLERDE AKPARTİNİN OYLARI KAHRAMANMARAŞ VE YOZGATTA YEREL SEBEBLERLE GERİLEMİŞ DURUMDA,BUNUN SEBEBİNİ SORGULAMAK LAZIM,BELLİ OTELİN YAPILAN ÇALIŞMA İLE ÇOK GÜZEL BİR PROJEYE DÖNÜŞTÜRÜLDÜĞÜNÜ GÖRMEYENLER 18 KATLI SARI BİNA İÇİN OLUMSUZ YORUM YAPMAKTALAR,İLK GÜNDEN BERİ BAKIM YAPILMAYAN,İYİ İŞLETİLEMEDİĞİ İÇİN ELEŞTRİLEN BU BİNA İÇİN GOOGLA "DÜNYANIN EN GERİ ZEKA BİNASI" TANIMINI YAZAN AKLI EVVEL KİMSE ONUDA TEBRİK EDİYORUM,BİNA YIKILSIN DİYENLER YERİNE NE YAPILACAK VE NE KADAR HARCANACAK BUNU SORMUYORLAR.KUZEY-GÜNEY TARTIŞMASINA DA LUZUM YOK,İSRAF VAR MI YOK MU ONA BAKMAK GEREKİYOR.GÖKSUN-AFŞİN-EKİNÖZÜ VE NURHAKLA BERABER ELBİSTANA BAĞLANIP YENİ BİR İLİMİZ OLMALI,BUNU DESTEKLİYORUM.SELAMLAR.
ahmet 4 hafta önce
bu binanın aylık 150 tl gideri var kira geliri zararını karşılamıyor bence ucube bir yapı yıkılmalı
Hüsnü YÜZBAŞIOĞLU 4 hafta önce
Vilayetin bahçesi ile birleştirip güzel bir açık Hava müzesi olabilir ama şehirin her işi bitti sanki eski adliye binasını yıkmışlar herkes tarih kokulu bir görsellik çıkartmaya çalışır bizimkide yıkalım meydan olsun fikri ile devam eder teorikler
Halil 4 hafta önce
Sarı bina yıkılsın
Maraşlı 4 hafta önce
Belediyenin o binayı yıkacak parası varmı ,bir sorun bakalım....
Ver eşe dosta halleder ....
misafir 46 4 hafta önce
ağaçları bitirdik,
sıra binalarda .
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
36°
açık
Günün Anketi Tümü
Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör yeniden aday olsa oy verir misiniz?
Namaz Vakti 31 Temmuz 2021
İmsak 03:51
Güneş 05:27
Öğle 12:44
İkindi 16:33
Akşam 19:50
Yatsı 21:20