banner240

Kahramanmaraş hava sahası 48 saat insansız hava araçlarına yasaklandı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 10 Eylül 2021 Cuma günü K. Maraş’a yapacağı ziyaretle ilgili trafik akışında tedbirleri alınırken, insansız hava araçlarına uçuş yasağı getirildi.

GÜNCEL 09.09.2021, 03:21
Kahramanmaraş hava sahası 48 saat insansız hava araçlarına yasaklandı
banner257
banner226

Kahramanmaraş İl Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan yazılı açıklamada; “9 Eylül 2021 Perşembe günü saat 08.00’den 11 Eylül 2021 Cumartesi günü saat 08.00’e kadar, genel güvenlik ve asayişin sağlanması maksadıyla Kahramanmaraş İl Geneli Mülki İdare Sınırları içerisinde her ne amaçla olursa olsun, ağırlığına ve irtifasına bakılmaksızın her çeşit ve her sınıftaki insansız hava aracının uçurulması Valilik Olur’u ile yasaklanmıştır” denildi. 

insansız hava aracı

Ayrıca, trafik önlemleri kapsamında; “9 Eylül 2021 Perşembe günü saat 20.00’den 10 Eylül 2021 Cuma günü saat 23.00’e kadar, Havalimanı, Sanayi Kavşak, Arsan Kavşak, Madalyonlu Kavşak, Azerbaycan Bulvarı, Kıbrıs Meydanı, Atatürk Bulvarı, Şekerdere Bulvarı, Adnan Menderes Bulvarı,  Ahmet Uncu Caddesi, Nursultan Nazarbayev Bulvarı güzergahı ile Trabzon Bulvarı, Zübeyde Hanım Bulvarı, Yeni Hükümet Bulvarı, Şeyh Adil Caddesi, Hoca Ahmet Yesevi Bulvarı, Cumhuriyet Bulvarı güzergahı, Boğazkesen Caddesi, Uzunoluk Caddesi, Akdere Caddesi, Gazneliler Caddesi, Mehmet Zulkadiroğlu Caddesi güzergahlarında (servis yolları dahil geliş-gidiş istikametler) araç park edilmemesi, park edilen araçların güvenlik amacıyla çekici ile otoparka alınacağı, merkezi güzergahlarda yoğunluk yaşanmaması adına programa katılacak vatandaşlarımız haricindeki diğer sürücülerimizin belirtilen yollar haricinde alternatif güzergâhları tercih etmeleri, toplu taşıma araçları ile etkinliğe katılacak vatandaşlarımızın araçlarını Piazza AVM yanı ve 15 Temmuz Millet Bahçesi altında bulunan Gayberli Kamyon Garajını park alanı olarak kullanmaları saygıyla duyurulur” ifadeleri yer aldı. 

Yorumlar (3)
Hakkı İSTER 1 hafta önce
Vay be. Şu Kahramanmaraş'ta neler yapılmış ve yapılacak ta haberimiz olmamış. Galiba dünya kenti (mi?) olacağız. Belediyeciliğin omurgası değişti. Kimsede çıt yok. Şehrin içerisinde trafik felç. Adam Ali Kayası, Tekke, Yeşilgöz, Yedi Kuyular deyip duruyor. Şehrin birçok yeri Suriyeli hemşerilerimize geçmiş, esnafımız kan ağlıyor kime ne? Kardeşim, Tekke mahallesini TOKİ'ye devrettin de ne oldu. Seçim odaklı Belediyecilik yapa yapa kaynaklar israf olup gidiyor. Geriye enkaz bırakıyorsunuz. Ayıp oluyor beyler ayıp. Bu görevler sayesinde günahınızı artırmayın.
kırk6 1 hafta önce
müstehak dayı müstehak verilen oy yüzdesine açıp bak bunlar daha kötüsünü hak ediyor
Mert 1 hafta önce
Kral geliyor halka zulüm etmeye.
31°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör yeniden aday olsa oy verir misiniz?
Namaz Vakti 17 Eylül 2021
İmsak 04:45
Güneş 06:07
Öğle 12:33
İkindi 16:03
Akşam 18:48
Yatsı 20:04