Kahramanmaraş'ın en büyük sorunlarını yazın Haber46 gündeme getirsin!

Kahramanmaraş'ın en büyük sorunlarını yazın Haber46 gündeme getirsin.

Kahramanmaraş'ın en büyük sorunlarını yazın Haber46 gündeme getirsin!

Kahramanmaraş'ın çözüm bekleyen en büyük sorunları nelerdir? Belediye başkanları, yerel yöneticiler, iş adamları Kahramanmaraş'ın hangi sorunlarını çözmek için çaba harcamalıdır?

Haber46’nın geleneksel hale getirdiği, Kahramanmaraş’ın sorunları konulu haberi yerel yöneticiler tarafından ivedilikle incelenmektedir.

Haber46'nın değeri ziyaretçileri Kahramanmaraş'ın sorunlarını siz yazın biz gündeme getirelim. Sizce Kahramanmaraş'ın hangi sorunları çözüm bekliyor? Yerel Basın Kahramanmaraş'ın hangi sorunlarını gündeme getirmeli? Yerel yöneticiler, siyasetçiler, iş adamları, şehrin ileri gelenleri hangi sorunların çözümü için ellerini taşın altına koymalıdır?

Yorum kısmına sizce Kahramanmaraş'ın en büyük sorunlarının neler olduğunu yazın. Haber46 olarak biz de bu sorunları zaman zaman gündeme getirelim ve çözümü için katkıda bulunalım.

YORUM EKLE
YORUMLAR
maraşlı
maraşlı - 4 ay Önce

en büyük sorunumuz mahir ünal

Durdu Hartlaplı
Durdu Hartlaplı @maraşlı - 4 ay Önce

Helal Maraşlı

kamalak oğlu kamalak
kamalak oğlu kamalak - 4 ay Önce

1,6 motor makam aracını beğenmeyip 2,0 motor makam aracını antepten kiralatan ve her perşembe akşamından ankaraya ailesinin yanına gidip pazartesi akşam gelen daire başkanı kim ? bu zihniyetle mi hizmet edecek ?

yunus fedakar
yunus fedakar - 4 ay Önce

en büyük sorun bütün parklarımızın mülteci denmez süriyeli memleketinden kacmış onların yüzüne ev kiraları artmış para göz insanlar cıkmış özellikle bütün parklarımız istila edilmiş birde nerde olduklarını bilmiyormuş gibi hergün 100 tane coçuk doguruyorlar maraşlı rahat rahat parka gidemiyor bu mülteçilermi süriyelimi parkları terk etsinler

bankamatik
bankamatik - 4 ay Önce

onikisubat belediyesndeki bankamatik memurları hakkında işlem yapılabilr clupta çalısıyor adam maaş alıyo belediyeden kolay gelsin

ŞUAYİP ORÇUN
ŞUAYİP ORÇUN - 4 ay Önce

*Şehrimizin hemen hemen her yerinde assualt çalışması istiyor,yolların her yanı çukur logar kapakları kırık onarım istiyor. Yeni yapılan assualt 1 ay geçmeden ya çöküyor ya dağılıyor yapılan iş zayıf daha iyi bir çalışma olabılır.
*Gereksiz yerlerde ve normaldan standarttan daha yüksek kasisler var bunlara el atılması lazım.
*Şehir trafiği sürekli tıkanıyor özellikle çevre yollarındakı kavşaklarda bitmeyen yol çalısmasından dolayı.
*şehrin hemen hemen her noktasına kagıt,pet şişe,cam gibi toplama kutuları olmalı bunada tesvık vermek ıcın her atlan metaryel ıcın kurulan cihaz 15 krş veya 25 krş para vermeli vermeliki ,teşvik olsun.

kamalak oğlu kamalak
kamalak oğlu kamalak - 4 ay Önce

1) trabzon caddesiyle oynamayı bırakın.
2) il başkanını ilçe başkanını pasivize edin. başkan olmadan ve olduktan sonraki mal varlığını inceleyin
3) particiliği bırakıp hizmet edecek birini getirin ( ki böyle birisi yok )
4) belediyenin ve şehrin parasını en az kim yiyecekse onu getirin ( yemeyecek kimse yok )
5) halkın iliğini sömürmesine rağmen şehire 1 liralık faydası olmayan tüm iş adamlarını falakaya yatırın.
6) her iki belediyede çalışanların hepsi araştırılsın. kim iş erbabı kim amca oğlu.

drsn
drsn - 4 ay Önce

suriyeliler....

ahmet kılınç
ahmet kılınç - 4 ay Önce

ulaşım oto park trapzon caddesi bunlar sorun

ali
ali - 4 ay Önce

Bir sürü sorun var ama hepsinin temeli eğitimsizlik !!!!

hanif
hanif - 4 ay Önce

Efem dikkat , maraşın en büyük sorunu cinsel açlık kardeş , bizim erkeklere ne yedirip içiriyorlar nasıl yetiştiriyorlarsa adam dişi sinek görse içine düşecek gibi yani öküzün trene baktığı gibi bakıyor. Adam evli karısıda güzel ama gözü b.klukta , yetkililere sesleniyorum ilginç sıradışı bir sorundur çoğu kimse umursamaz ama bu yüzden ahlak sıfırdır. Baskılanmış ve ayıplanmış bir cinsel eğitim sistemi yüzünden adamlar aç , okullarda eğitim verilmeli. arkasından karakter eğitimi , özellikle döt öpmekle ağız pis olmaz diyerek büyüttüğünüz çocuklarda onur ve haysiyet erezyonu var , dini eğitimden önce ahlak eğitimi verin tabi önce siz yaşayarak örnek olarak

Hüseyin ceyhan
Hüseyin ceyhan - 4 ay Önce

Bütün şehiri 2 yıl boyunca karantinaya alıp 3 öğün medeni bilgiler,ahlak,eğitim ve insan hakları dersi verilip sonra da uygulamalı sınav yapılmalı.Din dersi demiyorum çünkü herkes " Cennet ehli ".mangalda kül bırakmıyorlar Din konusunda.

Ahmet Eren
Ahmet Eren - 4 ay Önce

Ulu cami alt tarafı otobüs duraklarının olduğu kısım derhal değiştirilmeli.Kahramanmaraş kalesi ziyarete açılmalı.Trabzon caddesi eski haline döndürülmeli.Ana otobüs duraklarındaki bekleme ve oturma kabinleri çoğaltılmalı.Sarayaltında yarım bırakılan çalışma tamamlanmalı ve asfaltı revize edilmeli.Aksu çayının suyunun kirlenmesine kim sebep oluyorsa ve bunun üzerinin sürekli kapatılmasını sağlayan ensesi kalınlar kimlerse hesaba çekilmeli.Onikişubat belediyesindeki işler içinde Allah korkusu olanlar tarafından incelenmeli.Halk otobüslerindeki üç binimlik 10 lira olan kart ücretleri yeniden belirlenmeli.Şehrin tanıtımı adam gibi yapılmalı.Bu şehrin kabuğunu kırması için halkla istişareler yapılmalı.Belediye makam araçları haybiye kullanılmamalı.Trabzon caddesine Kocaeli merkezdeki yürüyüş yolu tarzında dönüşüm yapılmalı hem yaya hemde araç trafiği akışı sağlanması açısından Kocaeli modeli en uygun olanıdır.Görmeyenler netten bakabilir.Bu şehir kendi fakirine bakabilecek güce ve kudrete sahiptir.Fakirler düşkünler gözetilmeli.Iş imkanları sağlanmalı.Dört yıllık üniversite mezunu insanlar fabrikalarda iş bulamıyor,bu insanlara iş sahaları açılmalı.Belediyelerde liyakata dayalı iş alımları yapılmalı,direkt olarak milletvekilli,il başkanı ilçe başkanı yada siyasi akrabalığına bakılmamalı.Belediyelerle ilgili şu müdür gitti şu başkan geldi filan davul çaldırdı falanca düğün yaptı haberleri yerine icraat haberleri okumak duymak istiyoruz artık.17 yıldır akp yönetiminde olan Kahramanmaraş'a hizmet bekliyoruz.Şehirlerarası yollar çok güzel ellerine emeklerine sağlık.Aynı zihniyeti Merkezde ve Maraş sınırlarında da görmek istiyoruz.Biz aynı yemegin tekrar tekrar ısıtılmasını değil farklı bir menü görmek istiyoruz.Her gelen ilk elini Trabzon caddesine atmasın.Atıyorsa da köklü bir değişiklik yapsın en az 30 yıllık bir yenilik ve kolaylık sağlasın.Ülke olarak para sıkıntımız var bu aşikar.Yönetimin bir bardak su bile içerken bunları düşünmesini temenni ediyoruz.

G.taşkın
G.taşkın - 4 ay Önce

1- Trabzon Caddesi
2-özel idare iş merkezi(yıkılmalı ve yerine daha güze birleyler yapılması)
3- hal kavşağı
4-istasyon köprüsü
5-ulaşım (şehiriçi)
6-trafik yoğunluğu (şehiriçi)
7-Karacasu kampüsü-Botaş-Mado-sanayi kavşağı- arsan kavşağı (acil köprülü olması ve Işık’ların kalkması lazım)
8-Ulucami önü (kavşaktaki saçma viraj)
9-kale nin silüeti ve ziyarete açılması
10-Belediyelerdeki bankamatik çalışanları
11-belediyede Lüzumsuz kiralık araçlar
12-Mezarlık yetersiz kalacak (bir kaç yıl içinde)
13-Suriyeli mültecilerin yer sorunu ve vergisiz işyeri çalıştırmaları
Aklıma gelenler bunlar ama devlete maliyeti yüksek işler bunlar ama umarım derhal çözüm sağlanır.

Cenk
Cenk - 4 ay Önce

Mülteciler...Artık çözüm bulunmalı.

Maraşlı
Maraşlı - 4 ay Önce

İstasyon köprüsünde çalışan bir Allah'ın kulu yok. Vekiller, bir an önce bitirilmesi konusunda yetkililerle görüşüldüğünü söylemişlerdi ama bir ay geçti bir çivi bile çakılmadı. Ne zaman bitecek...

tüm batı köyleriii adına
tüm batı köyleriii adına - 4 ay Önce

merhabalar.efendim batı köylerin ulaşım sorunu ne zaman çözülecek.bizler aksu köprüsüne mahkumuz yıllardan beri.sır barajından bu yana karadere,kızılseki,hartlap,dereboğazı,kale ,kızıldamlar,zeytindere,fatmalı,önsen,kurtlar,cüceli,vs .bu ralarda yaşayan insanlar fakülteye gidecek olsa ankaraya istanbula gidecek olsa göksuna gidecek olsa aksu köprüsünü dolanacak degilmi?yani buaralara baraj kurulurken dememişlermi arkadaş sen baraj kuruyosun para kazanacaksın ,e beni yolsuz bırakıyosun dememişlermi.yazık degilmi?lütfen tek ümidimiz yeni belediye başkanımız hayrettin GÜNGÖR .dür.kendilerine saygılarımızı sunuyoruz.bizi kurtarin.

ali
ali - 4 ay Önce

belediyede masası bıle olmayan hiçbir iş yapmayan çalışanlar ayıklansın

meral
meral - 4 ay Önce

su faturasındaki zamın açıklaması

İbrahim
İbrahim - 4 ay Önce

Ekinözü kürtül ılıca yolu

Hmmm
Hmmm - 4 ay Önce

En büyük sorun yönetimden anlamayan yöneticiler.

Mehmet Atahan
Mehmet Atahan - 4 ay Önce

Ahirdagi şehre bakan yamaçlarında ki talan ve orman tahribatı na biran önce son verilmeli. Baraj yataklarında el koyma niyeti ile Baraka ve çam ağaçlarının arasına ileride sahiplenme ye delil yapmak için zeytin ağacı dikenler görmezden gelini yor. Zaman içerisinde bu hırsızlar devlet tarafından imar affı gibi ucube icraatla legal hale getiriliyor bu duruma dur diyecek vatansever yokmu

Eğitim
Eğitim - 4 ay Önce

Trafiğe çıkan insanların acayipliği tam bir sorun.Yok yani arabaya binip trafiğe çıkınca neyin öfkesi neyin siniri neyin ısbatını yapmaya çalışıyoruz anlam vermek zor.Maraş büyük şehir olmasaydı keşke

Maraş sevdalısı
Maraş sevdalısı - 4 ay Önce

Maraşımızın en büyük sorunu sahipsizliği mevcut millet vekillerimizin şehrinizin sorunlarıyla ilgilenmemesi halkı dinlememesi istişare etmemeleri bunun sonucu olarakta Türk Hava Yolları uçak seferini bile kaldırıyor Maraş’ın girişindeki yol inşaatları bitmeyen bir durumda Kayseri Yolu yıllardır bitmedi sorun çok amma dinleyen vekil yok

Osman KURT
Osman KURT - 4 ay Önce

40-50 BİN NÜFUS YAŞIYAN BATI KÖYLERİNİN YOLUN KISALMASI İÇİN KÖPRÜ VE ÇARŞIDAKİ KALDIRIM İŞGALİ VE TRAFİK SORUNU.

rozturk.59
rozturk.59 - 4 ay Önce

K. Maraşın Kendisi Sorun Zaten. Neyi Tam ki...!!!???

RAMAZAN P
RAMAZAN P - 4 ay Önce

1-İSTİHDAM
2-GÖRÜNTÜ KİRLİLİĞİ OLUŞTURAN BİNALARA ÇÖZÜM
3-İLİMİZ DE HER GÜN BİRKAÇ ÖLÜMLÜ -MADDİ HASARLI TRAF,K KAZAARI 8 YETERSİZ ŞEHİR İÇİ YOLLARININ GENİŞLİĞİNİN ŞİMDİKİNİN 3-5 KATINA ÇIKARTILMASI )
4-İLİMİZLE İLÇELER ARASI , İLE KOMŞU İLLER ARASI KARAYOLU ULAŞIMININ İYİLEŞTİRİLMESİ.
5-YAZ GELDİ SUDA BOĞULMA VAKALARININ ÖNLENMESİ . (ETRAFIMIZ SUYLA ÇEVRİLİ BİR ALAHIN KULU BİR PLAJ YAPALIM DEMİYOR.)

maraşlı
maraşlı - 4 ay Önce

k.maraşın en büyük sorunları;
1- belediyeye; hizmet yapma amacı gütmeyen, burayı geçici görevlendirme gibi görüp insiyatif almayan, şehrin insanı olmadığı için üzerinde sosyal, vicdanen, toplumsal bir baskı hissetmeyen ankaradan ve başka şehirlerden kovulan daire başkanlarının göreve getirilmesi,
2-niteliksiz ve iş bilmeyen ve şehri düşünmek yerine kendi kişisel siyasi kariyerlerinin peşine düşen vekillerin olması
3- şehrin birkaç kalbur üstünün projelere rant amacıyla karışması neticesinde projelerin yılan hikayesine dönmesi örneğin (kuzey çevre yolu)
4-trabzon caddesi yayalaştırma hedefi toplantısına bile yayaların değil o bölgedeki esnafların (esnaf derken 4 tane yada 5 tane kalbur üstü esnafın) çağrılması,
5- seçim öncesi vaatlerin seçim sonrası unutulması ve ne yazıkki bir belediye başkanının çıkıp bu dönem bizden hizmet beklemeyin diye sağda solda konuşması.

berke
berke - 4 ay Önce

Şehrin en büyük problemi iyi analiz edilmeyen projelerin hayata geçirilmeye çalışılması. Projeler yapılmadan önce düşünülen işin iyi analiz edilip en doğru şekilde proje haline getirilmesi gerekir. Bu sorun Türkiyenin genel sorunu. İyi analiz eden ekipler oluşturulmalı. Yazık günah bu milletin parasına. Artık israf edecek 1 kuruşumuz dahi olmamalı.

Alyanak  osman
Alyanak osman - 4 ay Önce

Yazalım bakalim yayınlamaya yüreğiniz yetecek mi?
1-12 şubatta dünya kadar para verilip buz pisti yapıldı, iki ay sürmeden kapatılıp kafe yapıldı, simdi de o misilli parka düğün salonu yapılacak diye duyumlar var, acaba milletin parkına göz diken yönetim o düğün salonunu kime verecek?
2- trabzon caddesi açıldı kapandı, ne oldugu bellisiz oldu, acaba kimin rantina ters düştü de yari acik yarı kapali bir yol oldu?
3- sıcak asfaltı döküyorlar, arkasından akedas armadas kazmaya yamalaya başlıyor, o misilli asfaltin ırzına geciyorlar yeni mi eski mi bellisiz oluyor yol, belediyenin bir yetkilisi de çıkıp arkadas bu yolu kazdın neden doğru dürüst yapmıyorsun diyemiyor?
4- aksu cayi gökkuşağı gibi rengarenk akıyor, bir yetkili de bu atık su nerden geliyor demeye yüreği yetmiyor, inek sabanın bekçiler kralı filmi gibi yürekli bir yönetici yok mu
5- yollarda 100 metre gitmeden bir yaya geçidi, yolda alt geçit önünde tumsek üstünde üst geçit bu mantiksizligi göremeyecek kadar körler mi?
Bunu yayınlarsaniz devamı gelecek. Hadi görelim sizi tarafsız HABER46

İstemiyoruz
İstemiyoruz - 4 ay Önce

Suriyelileri memleketimizde istemiyoruz doğurup oğurup sokağa atıyolar çocuk seslerinden bıktık sabaha kadar çocuklar ağlıyo bakmıyolar lanet olsun hepsini toplatılsın hepsi geldikleri yere geri gönderilsin

kamalak oğlu kamalak
kamalak oğlu kamalak - 4 ay Önce

yayınlamayacaksanız neden soruyorsuuz ? yoksa ucu sizede mi dokunuyor yada tırsiyormusunuz ?

MEDET BAŞKAN
MEDET BAŞKAN - 4 ay Önce

KALE NİN ORDAKİ ALT GECİT POSTANEDEN AŞAĞİYA İNEN ALT GECİT BÖYLE SAÇMA BİR ALT GECİT GÖRMEDİM BEN BİRDE ŞEHRİN GÖRÜNTÜ KİRLİLİGİ OLAN 18 KATLI NAMI DİGER SARI BİNA BİRAN ÖNCE YIKILMALI 18 KATLI BİNA

Yusuf bey
Yusuf bey - 4 ay Önce

Sokak başı olduğu gibi yıkılıp Rıdvan hoca alt geçidine kadar geriye çekilmeli ve nostaljik bir iş hani yapılabilir görseli olan

Uğur Göl
Uğur Göl - 4 ay Önce

At ölür kalır semeri yiğit ölür kalır eseri..

Kahramanmaraş adına layık bir yönetimi hiçbir zaman görmediği gibi her geçen gün daha da geriye gitmektedir. Diyeceksiniz bu şehirde yapılan hiç mi güzel işler yok evet var ama altı boş. Spora önem vermeyen bir şehir düşünebiliyor musunuz? Ben o şehirde yaşıyorum. Diyecekler şu kadar yatırım yaptık. Diyelim ki yaptınız da takip ettiniz mi arkasında durdunuz mu. Belediye bir araştırma yapsın Kahramanmaraş'ta sigara içme yaşı kaça düşmüş uyuşturucu kullanımı ne durumda diye. Bazı mahallelere köylere uğrarsanız durumlar iç acısı. Gençliği iyiliğe güzele yönetmek bu belediyenin en önemli işi. Stadyuma belki belediyenin gücü yetmez o da milletvekillerimizin sorunu bu ülkede reklamın en kolayı futbol. Şehrin daha çok tanıtılır, esnafın kazanır, spora teşvik olur. İcraat 0!

Ayrıca şehirde birçok mesire alanı hizmete sunuldu. Teşekkür ederiz ama ekolojik dengeyi sarsmaya hızla devam ediyoruz. Tekir, Yeşilgöz,Ayşepınarı insanların piknik sonrası bıraktıkları çöplerin istilası altında buna da insanlarımızın önem vermesi lazım niye atıyorsun diyorum toprak onu yutar ya da çöp varda ben mi atmıyorum diyor. Biraz didişsen al başına belayı..
Şehir iki kutup olmuş durumda. Peki sormak lazım merkez iki ilçeninde halka sunduğu imkanlar eşit mi? Cevap alakası yok! Dulkadiroğlu beyliğinin el yazmaları nerede Kayseri! Bu şehir onlarca Ozan şair dava adamları yetiştirmiş bakar mısınız çevrenize nerde yeni yetişen bir Maraşlı genç. Bu insanların eserlerinin okunduğu tartışıldığı bir sanat sokağımız neden yok! Neden insanları böyle güzel şeylere teşvik edemiyoruz. Ee yol güzel olmamış, ordan onun burdan da bunun çıkarı varmış herkes kendi adamlarını işe yerleştiriyormuş!! Biz Kahramanmaraşlılar olarak iyi eleştiririz zaten hep eleştiri sadece eleştirici ne yapalım derseniz eleştirene kem küm. Lütfen öncelik biz gençlerin olsun. Spor sanat edebiyat tarih alanları olsun.

BERTİZLİ
BERTİZLİ - 4 ay Önce

Dulkadiroğlu belediyesi yedikuyulardan itibaren bertize giden yolları ne zaman yapacak ?.Yollar öyle bir hal almış ki mediven basamağı şeklini alan bölgeler var,çukur zaten olmaz sa olmaz ,yolların ortasından yağmur suları aka aka dere yapmış.yazmak ve söylemek yeterli olmaz bir defa bu yollardan gitmek yeterli olur. Bertiz bölgesinin kaderi bu sanırım

Bertizli
Bertizli - 4 ay Önce

Bertizin yolları berbat

Generall
Generall - 4 ay Önce

Suriyelileri kimse istemiyor neden Tayyip bey ısrarla bunları göndermiyor. Bu gidişle 2023 de kazanma şansları yok.

TANER
TANER - 4 ay Önce

Ulaşım ulaşım ulaşım bir çok mahalleye halen belediye toplu taşıma aracı vermedi

maraş
maraş - 4 ay Önce

doğukent bertiz yolu. sanki 80. li yıllarda gibi. peynirdere köprüsü.

Fatih
Fatih - 4 ay Önce

Şu istasyon köprüsü noldu ??? vekiller açıklama yapmıştı 20 gün oldu bi numara haalaa yokkk neden acaba ????

Yusuf bey
Yusuf bey - 4 ay Önce

Tekke yıkılıp Trabzon caddesi düz yolla sekerdere yoluna bağlanmalıdır

ebru
ebru - 4 ay Önce

TRABZON CADDESİNİN TRAFİĞE AÇILMASI, ADAMINA GÖRE İŞ BİTİRME DEVRİNİN KAPANMASI

MEHMET NERGİZ
MEHMET NERGİZ - 4 ay Önce

ŞEHİR MERKEZİNDE TRAFİK PARK SORUNU

ESNAFLARIN DÜKKANLARIN ÖNÜNE DÜKKAN İÇİNİ ÇIKARMASI VE TURİSTLERİN DAR SOKAK GİBİ CADDELERDE AÇIKTA SATILAN YİYECEKLER

ESNAFIN BAKIMSIZ GİYİNMESİ- MÜTAVİZİ DEĞİLLER.KAHVE GİBİ SANDELYE ATIP OTURMALARI

YOLLARIN KAPANMASI VE TEK YÖNDE SÜREKLİ KALABALIK TRAFİK OLMASI

ZABITALAR NERDEEEELER NEDEN DENETLEME YOK...

SABİT HALK PAZARLARINDA ZABITA VE DENETLEME HİÇ YOKKK REZİLLİK DİZ BOYU...SERBEST PİYASA OLMAMALI

YETERSİZ SU ÇEŞMELERİ...

SURİYELİLERDEN NEFES ALAMAZ OLDUK...GÜVENLİĞİMİZ YOK...

Ramazan Er
Ramazan Er - 4 ay Önce

1.Aksunun atık sularla kirletilmesi konusu.
2.Hal kavşağı hikayesi.
3.Tren yolu köprüsü hikayesi.
4.Havaalanı (Mado) kavşağıproblemi.
5.Batı köyleri köprüsü
6.Özellikle yeni yapılan yollardaki asfalt çökmeleri, yol yapılıyor asfalt kaplaması yapılıyor 2 gün sonra tekrar asfalt kesilip altyapı çalışması yapılıyor ve asfalta baştan savma yamalar yapılıyor ayrıca şu logar kapakları ve yollardaki telekom a ait vs metal kapaklar hep nasıl oluyor da yolun en çok kullanılan yerine denk getiriliyor özel olarak mı planlıyorlar acaba bu logar kapakları orta refüje veya kaldırım kenarına denk getirilecek şekilde ayarlansa daha kullanışlı olmaz mı.
7.yeni yerleşim yerlerinde dahi öyle bir şehir planı varki kargalar güler zikzak çizen daracık yollar bir avuç kaldırımlar bize yakışmıyor.
8.Hala toplu taşımada raylı sistemin olmaması (yıl 2019)
9.Çocuklarımıza hayvan sevgisi aşılamak için hala Gaziantep hayvanat bahçesini geziyoruz şehrimizde neden adamakıllı bir hayvanat bahçesi yok.
10.Park ve orta refüj ağaçlandırmalarında neden yerli bitki örtümüz tercih edilmiyor da kültürümüze ve iklimimize yabancı ağaçların yetiştirilmesi ve hayatta kalması için çaba sarfediliyor şehrimizin doğal görüntüsü yapay olarak bozuluyor. (Not:Isparta belediyesi dağ yoluna ve şehirdeki belli yerlere kiraz ağaçları erik ağaçları gibi meyve ağaçları dikmiş insanlar bu ağaçlardan faydalanoyor herkes ağaçların bakımına katkıda bulunuyor.) biz de ısrarla gölgesi dahi olmayan palmiye dikiyoruz sanki Arabistanda geziyoruz gibi oluyor.
11.Şehrin merkezinde yol kenarı heryeri ücretli park alanı yaptık ama aklı başında bir katlı otopark yapamadık tekke-yusuflar yükseltisi gaziantep gibi bir ilde olsaydı oranın altını tünellerle oyar otopark ve iş yeri yaparlardı.
Daha çok şey var da yazacak mecalim kalmadı

Emre
Emre - 4 ay Önce

En büyük sorunumuz başlanılan işin gitmemesi yapamıyorsanız eğer hiç başlamayın kardeşim saraylarını yıktı öyle bıraktı köprüyü yıktı kaldı öyle insanlar mecburmu her gün o trafiği çekmeye

Vatandaş
Vatandaş - 4 ay Önce

Şehre hizmeti engelleyen kodamanlar. Hakkım varsa haram olsun.

kayt
kayt - 4 ay Önce

MARAŞIN EN BÜYÜK SORUNU maraşlılar...maraşlılar gitsin şehirde sorun kalmaz....

46 maraş
46 maraş - 4 ay Önce

Suriyeliler ...

Aaaa amaaa
Aaaa amaaa - 4 ay Önce

Yollar sorunu. Yıllardır bir geciti yapamadılar. Üstelik 1 ayda bitecek dedikleri demiryolu köprüsü 3 ay oldu daha bitmedi.

ahmet arıkcan
ahmet arıkcan - 4 ay Önce

k maraşımızın en büyük proplemi tabiki trafik hem şehir içi hemde şehir dışı.

ali
ali - 4 ay Önce

YOL YOL YOL LAZIM. PARKA DOYDUK YOL LAZIM. YENİ ASFALT LAZIM. 30 SENE ÖNCE DÖKÜLEN ASFALTDAN GİDİYORUZ DAHA. KÖY DEĞİL HAA BİNEVLERDE. ESKİ EMNİYETİN ORAYA KÖPRÜLÜ KAVŞAK LAZIM. İŞ BANKASI VE ULU CAMİ ARASI OK GİBİ YOL OLMALI LABİRENT GİBİ DEĞİL. KISACASI YOL LAZIM YOOOLLLLL

mesut
mesut - 4 ay Önce

ne yazıkki büyükşehir belediyemizde çalışan üst makamdaki yani müdür ve daire başkanları mesleklerinde uzman değiller.bu nedenlede işimiz zor.

hacı akcan
hacı akcan - 4 ay Önce

kahramanmaraşın en büyük proplemi yollar ve eski evler sakaryada abdallar mahallesinde çevrediki evler konutlar ak parti geldi Allah için arkadaşlar kahramanmaraş kentsel dönüşüm isitiyor biraz evlere yollar genişletilsin

Maraş ım sahibsiz
Maraş ım sahibsiz - 3 ay Önce

Tek sorunu ve çözümü EĞİTİM, EĞİTİM, EĞİTİM, EĞİTİM olmayınca; Düşünmeyi bilmezsin eğitim olmayınca sorgulamayı bilmezsin kimi nasıl seçeceğini bilmez ne zaman
ve nasıl değiştirceğni bilmezsin, EĞİTİM olmazsa fikir üretemezsin şapkamı koysam kazanır zihniyetine hizmet edersin onlarda işi ehline vermez yandaşa verir, %70 üzerinde oy vermene rağmen %0 hizmet alırsın.
Körü körüne bağlılık ve bu şekilde giderse Antep in büyük ilçesi olmo yolunda hızla yol alınır.
AZICIK DÜŞÜNÜN BEYNİNİZ ACIMAZ.

EĞİTİM
EĞİTİM - 3 ay Önce

Tek sorunu ve çözümü EĞİTİM, EĞİTİM, EĞİTİM, EĞİTİM olmayınca; Düşünmeyi bilmezsin eğitim olmayınca sorgulamayı bilmezsin kimi nasıl seçeceğini bilmez ne zaman
ve nasıl değiştirceğni bilmezsin, EĞİTİM olmazsa fikir üretemezsin şapkamı koysam kazanır zihniyetine hizmet edersin onlarda işi ehline vermez yandaşa verir, %70 üzerinde oy vermene rağmen %0 hizmet alırsın.
Körü körüne bağlılık ve bu şekilde giderse Antep in büyük ilçesi olmo yolunda hızla yol alınır.
AZICIK DÜŞÜNÜN BEYNİNİZ ACIMAZ.

mustafa
mustafa - 4 ay Önce

herkesi baskasının ne iş yaptıgına bakması kendi işini yapmaması engüzel onikisubat beldesişin cok gözel reklam işleri yapması

AHMET ŞAHİN
AHMET ŞAHİN - 4 ay Önce

Maraşlıların Kahramanmaraş'dan alışveriş yapmayıp Gaziantep'den yapmaları en büyük sorun. Maraşlı Maraştan alışveriş yapar kampanyası yapabilirsiniz. Biz bize yeteriz EDE

yahya beşen
yahya beşen - 4 ay Önce

en once trafik köy yolları Allaha emanet hele dulkadiroglu

okan
okan - 4 ay Önce

kahramanmaraşlılar :D

Eğitimci
Eğitimci - 4 ay Önce

Çocuklarımızın ve gençlerimizin eğitimle uğraşması için denetimi yüksek NFK kütüphanesine ek büyük bir kütüphane yapılması tekerek civarına.Gençlerimiz,çocuklarımız kafelerde oturacağina oraya gelseler daha iyi liseler,üniversiteler kazansa fena mı olur.Buradan sn.Hayrettin Güngör beyden rica ediyorum.Kendisi Ankarayı bilen insan ordaki eğitimi bilen biri

Kahramanmaraşlı
Kahramanmaraşlı - 4 ay Önce

Belediye anons biriminden hergün ninni çalsın uykumuz kaçıyor böyle sorunları dile getirdikçe...

Emekli
Emekli - 4 ay Önce

Siyasi ahlaksızlık

Deli Dumrul
Deli Dumrul - 4 ay Önce

Ooo kadar çok ki eğitim şart. Adam arabaya bini park nereye yapılır onu bilmi. Telefon kullanmasını bilmi. Trafik te sayğı hiç yok ben geçim sen bekle neya yazık ki yazık. EĞİTİM EĞİTİM.

Ayşegül kose
Ayşegül kose - 4 ay Önce

Merkezde yasamyanlar otobuslerin nerden hangi saatte geçtiğini bilmiyor ve hastanelere giden insanlar randevularina gec kalıyor duraklara reklam yerine otobus güzergahı yazilsa cok daha iyi olur vede hastane otobüsleri siklastirilmali

Kadir er
Kadir er - 4 ay Önce

Çarşı merkezinde alt ve üst geçitler yapılsın hem yayalar hem şöförler rahatladsın

Hakan
Hakan - 4 ay Önce

Sadece maras degil turkiyeninde sorunu 1.multeci 2.sokaklar ve parklar 3.caydirmayan cezalar 4.işçi haklari kendi vatandasimiz is bulamiyor bulsada hakkini alamiyor 5.emliyet mensuplarimiza daha fazla yetki verilmeli ornek 15 yaslarinda cocuklara kimlik sorsa polisimiz dalga gecergibi davranis sergiliyo oldular polis bir piske atsa darp raporu falan en buyuk sorunsa malesef inacimizi yitiriyoruz zaten sorunda burda basliliyo inanç her sorunda buraya bagli inanci olan hak yemez kimseyi uzmez su surdan gel abi olmaz iste beni filan gonderdi veya alo benim bir akrabam geldi sunun isini hallet okadar haksizlik oluyoki adalet inac inac adalet saygilarimla

UÇAKCI
UÇAKCI - 4 ay Önce

CAHILLIK....

Turgut akbaba
Turgut akbaba - 4 ay Önce

Otopark sorunu. Yolları bıraktılar kaldırımlara park etmeye başladılar. Göllülü Yusuf Çavuş Caddesinden akşam saatlerinde geçilmiyor kaldırımlar park olmuş.

Ülkücü46
Ülkücü46 - 4 ay Önce

Kahramanmaraş'ın en büyük proplemi tabi ki liyakat ile seçilmeyenlerdir. Başta da milletvekillerimiz olmak üzere. Bu şehre katkıları yok

AHMET
AHMET - 4 ay Önce

Kahramanmaraş ta ak partiyi bitiren il ilçe başkanları yardımcıları ve vekiller. + belediye üst düzey yöneticileri en üstten ilk 1000 sıranın görevleri derhal sona erdirilmeli

Akdl
Akdl - 4 ay Önce

Andırın Osmancık Mahallesi GÖLET YAPIMI
Yıl 1977.Andırın-Osmancık Mahallesindeki Hapızağzı Çayı üzerine bir Sulama Göleti yapılması için
başvuruda bulunuldu.Aradan 36 yıl geçti ve 2013 te yapımına başlandı.Sevindik.Yıl 2019 oldu ilgili gölet
hala YARIM bekliyor.Müraacatı yapanlar göremedi.O gün doğan bir çocuk bugün 42 yaşında.Bu göletin yapılıp tamamlanmasını görebilecek miyiz?Su bekleyen susuz 4000 hektar arazi suya kavuşabilecek mi aceba?

yavuz
yavuz - 4 ay Önce

Güney yolu artık kaldırmıyor yıllardır yapılacak yapılmıyor bir an önce yapılmalı ayrıca giden başkan güneş evlerden necip fazıl şehir hastanesine yol açacaktı açmadı okul yok bur tarafa kadın çocuk hastanesi yapılmalı şart olmuştur

KARTAL
KARTAL - 4 ay Önce

AK PARTİYE YÜZDE SEKSEN OY VERMİŞ BERTİZİN YOLLARI TOZ TOPRAK İÇİNDE.OY ÇOK HİZMET SIFIR.

Kuzeyin mağduru
Kuzeyin mağduru - 4 ay Önce

Kuzey çevre yolu adında yapılan çılgın! Projenin nihayete erip ermeyeceği muamma; zaten benim sorunum da o değil. Günlerdir 1+1 diye bir gündem var memlekette bundan daha acısı çevre yolunun zifiri karanlığını fırsata çeviren orada yaşayan evlere saygısı olmayan insanımsı yaratıkların yediği haltlarin daha da kabul edilemez olduğudur. Gece 2 ye kadar davul çalıp eglendigini zanneden nasipsizler. Onları susturmaya gelen emniyet ekiplerinin yolun karşısından siren çalarak çözümü uretmesi (gece yarısı ☺). Uzun lafın kıssadan hissesi o yol umrumda değil ama bir an evvel IŞIKLANDIRMA YAPILMALI. ar damarı çatlayana o da çözüm olmayacak ama biraz olsun azaltır zannediyorum.

Serdar
Serdar - 4 ay Önce

Eğitim özellikle aile eğitimi yetersiz ailenin eğitemediğini okulların eğitmesi bekleniyor bu da imkansız eğitilmiş toplumlarda sıkıntı ortadan kalkar zaten

harun
harun - 4 ay Önce

Ulaşım, Çevre örneğin Saray altından Batı parka transit yol Kıprıs meydanına altarnatif

Bu Şehrin Insanı
Bu Şehrin Insanı - 4 ay Önce

iz değerli gazetecilere sonsuz teşekkürler . Emeğinize sağlık . Şu konular da gündeme gelirse çok güzel olur .
1- YOLLAR (Ekinözü-Ilıca- Kahramanmaraş yolu, Kadirli –Andırın –Göksun yolu, )
2- İSTİHDAM ( ilçelerimize küçük ,orta ölçekli fabrikalar kurularak yatırımlar yapılarak insanlara iş imkanı sağlanması)
3- TARIM , HAYVANCILIK VE ALABALIK ( bu sektörün sorunları çözülürse şehrimiz ekonomik olarak çok daha canlı hale gelecektir)
4- TURİZM (Eshabı-Kehf , Başkonuş ,Ilıca , Hançer Kanyonu, Elbistan Pınarbaşı,Ekinözü içmeler )
5- EĞİTİM ( Şehrimizin eğitim sorunları çözülmeli ve eğitim sıralamasında iyi yerlerde olmalıyız)
6- BÜYÜKŞEHİR ( Merkezden ilçelere ilçelerden merkeze günde en az iki defa belediye otobüs seferi olmaldır.)

K.maraş
K.maraş - 4 ay Önce

Öncelikle Hava limanı yapılması şuanki hava limanı konum itibariyle yanlış iniş kalkışlar engelli yapılıyor sonra oteller yapılmalı şehrimiz her bakımdan zengin ama bir türlü hak ettiği yeri bulamıyor

faruk kahraman
faruk kahraman - 4 ay Önce

*sarı bına yıkılsın altı kapalı otopark ustu meydan,meydandan kaleye telefırık.
*ahir dağ iyice kelerdi çimlendirme ve ağaçlandırma yapılsı.
*otobus guzergahları kayseri çevre yolunuda dolaşsın akedaşa gidecen otobus yok yatılı bolgeden.
*elektronık trafık denetleme sıstemı kurulsun tedes bakın bu çok önemli . özellikle yatılı bolge cıvarına
tedes:kullanıcıların can ve mal güvenliğini sağlamak, düzenli ve güvenli trafik akışını sağlamak, ölümlü trafik kazalarını önlemek, trafik kural ihlalinde bulunan veya suça karışan araçları tespit etmek amacıyla kuruldu.

Sebiha tiras
Sebiha tiras - 4 ay Önce

Tekkenin kentsel dönüşümü ne olacak

Kadir gündogan
Kadir gündogan - 4 ay Önce

Afşin Elbistan Ekinözü nurhakmaraşa ulaşmak için Göksun un içinden geçmek zorunda mı derhal Göksun çardak yol ayrımından tünele yol verilmeli bu yskıt israfına son verilmeli yada afşinin hemen karşısından tünellerle ılıca yoluna baglanıp hem ılıca Ekinözü içmeleri aradı turizm alışveriş ini hızlandırır hemde Kuzey ilçe leri ile maraş arası iletişimi arttırır inanmıyorsanız yaptırında görün Elbistan Ekinözü Afşin maraşa gitmek için göksunu dolaşması çok saçma

Edem46
Edem46 - 4 ay Önce

Haraç ve rüşvet büyük şehir belediyesinde de tavan yapmış durumda idi erkoç zamanın da

taşeron
taşeron - 4 ay Önce

efendim şehir otobüslerinin camlarına bişeyler düşünemezmiyiz,camdan güneş vuruyor,güneşten tarafa kimse oturmak istemiyor,yazın baya sıcak zaten,

BOZKURT
BOZKURT - 4 ay Önce

Kahramanmaraş'ın kuzey ilçeleri ile en büyük problemi, son tünel çıkışından sonra Göksun'u tavaf etmek. Halbuki 2,5- 3 km Çardak yol kavşağına yol yapılsa, hem Göksun yol trafiği rahatlar hem de zamandan ve yakıttan tasarruf edilir. Bir an önce bu yol yapılıp, garabete son verilmelidir.

Eda
Eda - 4 ay Önce

Siyasetçilerimiz ve yöneticilerimiz ...

HAYDAR
HAYDAR - 4 ay Önce

Ben bir Elbistanlı olarak Göksun'u tavaf etmek istemiyorum. Kuzey taraftaki ilk Tünel ile Çardak yol çatına 3 km yol yapılsa tüm Afşin, Elbistan, Ekinözü, Nurhak, Darende ve Gürün bayram edecek.

milletin kalesi
milletin kalesi - 4 ay Önce

Kahramanmaraş'ın en büyük sorunlarını yazsam ne olacak ki sen mi yardımcı olacaksın bize yada senin müdürün mü ? Madem srun diyorsun gazetecisin,basınsın,medyasın git Allah rızası için kaleye araştır neler oluyor orda senin her yere girme yetkin vardır. O zaman tüm sorunlar kalkar. Pardon Yaşar pastanesine dikkat et

CEVİZİM
CEVİZİM - 4 ay Önce

batı köylerine yapolacak olan önsen köprüsünü ilk etapta hayata geçirelim sayın başkanım.aciiiiiiillllLLLL

Veli
Veli - 4 ay Önce

Yeşil ışık uzun kırmızı ışık kısa yanmalı. K.maraş arabaların şehir içinde 50 km hıza düşmek için frenle gidiyor. Şekerdere ve ksü yolu en az 60 km olmali

Ali Uslu
Ali Uslu - 4 ay Önce

Toplulaştırma Oyunları Bitsin,
Toplulaştırma adı altında ne filmler dönüyor ne! İnsanların tapu dahilindeki evlerini tapu dışına alıp sonrada o yeri 70-80 kişiye hisseli olarak dağıttığını gördü bu ülke. Maliye hazinesi diye birlerine rant çıkarma çalışması yapıldı. İnsanlar bitişiklerindeki yerleri satın alamasın diye araziler dağlarla birleştirilip alanlar çoğaltıldı. Kanal Tapuları iptal edilip hiç bir verimliliği olmayan susuz bölgelerden araziler dağıtıldı. İtirazlar süresinde yapılmadı diyerek kapıdan çevrildiler. Haklı itirazlara ise ''Ankaradan Yapılmış'' diyerek dışarı çıkardılar. Teslim edilen yerlerin bir gecede tekrar değiştiğini gördük bizler.

uğur kabak
uğur kabak - 4 ay Önce

uygunsuz şekilde araç park

Ali Uslu
Ali Uslu - 4 ay Önce

Trafik Çılgınlığı,
Arkadaşlar elektrikli bisiklet diye birşey çıkmış ve çarşıda bunlardan geçilmiyor. Kaldırımlar bunlarla dolu. Neredeyse hiç kask kullanmıyorlar, Kırmızıda geçiyor vatandaş ama plaka yokki ceza kesesin. Adam suç işlese ve işliyordur da ama adama ulaşamazsın çünkü plakası yok nerden bulucan? Vergi verenlerin suçu ne? Buna niye bi çözüm üretmiyorlar.

Serdar genç
Serdar genç - 4 ay Önce

Benim fikrimce en önemli konulardan birisi gençlerin sıkıntısı derhal genelev açılması buda büyük bir ihtiyaç

Halil ibrahim Akyar
Halil ibrahim Akyar - 4 ay Önce

Herkez birbirinin açığını arıyor bu şekilde bu memleket bir gelişme olması söz konusu değil. bizim kendi adamlarımız belediye yi yiyor yemeğen çalmayan bir adam gelecek böyle bir adam var mı orasını bilemem.

Adana
Antep
Mersin
Kayseri

Bu illerin hepsi bize açık ara fark attılar aynı hükümet aynı partinin belediye başkanları seçildi ama bizim memlekete gelince çok geri kaldık bu bir gerçek yeni seçilen belediye başkası ben bu borçla hizmet yapamam dedi açık açık söyledi adam.

tekke öyle yarım kaldı kentsel dönüşüm dediler para bitti.
araç trafiği her geçen gün artıyor ileriye yönelik caddelerimize güzel bir proje lazım.
K.maraş su cenneti olmasına rağmen bu imkanları antepliler işletmesini istemesine rağmen ne buraları bir antepli iş adamlarına kiraya veriyorlar nede kendileri değerlendiriyor öyle kalıyor en azından buralar düşük bütçeler ile insanlara hizmete açılabilir.

ÖMER ORDU
ÖMER ORDU - 4 ay Önce

KMARAŞIN EN BÜYÜK SORUNU KMARAŞIN YÜZ KARASI MARAŞA YAKIŞMAYAN ESKI SANAYİSİ ACABA BELEDIYE YETKILILERİ GORMUYORMU MERKEZDE YIKIK DOKÜK OLARAK DURUYOR İKİNCİSİ ULAŞIM

drsn
drsn - 4 ay Önce

belediyeden kaldırım taşı istesek bütçeye göre proğrama alınmıştır diyor...kitap yazmayla olmuyor arkadaş bu çocuk okumuyor.....

adem
adem - 4 ay Önce

k.maraş yoluna köprü atılması gerekiyor neden gündeme gelmiyor

garip
garip - 4 ay Önce

eğitimş, problem olmayan problem lgs de.sırada sağolsun hiç bir yerel basında yer almadı en acısı din kültürü sınavında .sırada takdir sizin düşünün.

DEDE
DEDE - 4 ay Önce

BU ŞEHİR İFLAH OLMAZ GELEN VURMUŞ GİDEN VURMUŞ. HER ŞEY SORUN BU ŞEHİRDE.

Mete kale
Mete kale - 4 ay Önce

Hani bizim şu istasyon köprüsü çözülüyordu, talimat verilmişti. Hala rezalet devam ediyor. Her gün bu rezilliği çekiyoruz. Yapılmayacak neden yıkıldı. Amaç vatandaşa eziyet mı? Çok acil bu işin bitirilmesi gerek.

SELMA Uyduran
SELMA Uyduran - 4 ay Önce

KENTSEL Dönüşüm yapıcık diye her yerini söktüler yıktılar yusuflar mahallesinde mahalleyi mahvettiler şikayetçi yim

HÜRÜ TAŞÇI
HÜRÜ TAŞÇI - 4 ay Önce

KENTSEL Dönüşüm SORUNU VAR

Efrail Dökme
Efrail Dökme - 4 ay Önce

Eskiden güreş eğitim merkezi gençler arasında revaçtaydı. gençlerin enerjilerini atacakları, milli ve manevi değerlerine bağlı hocaların eşliğinde güreş öğrendikleri yerdi güreş eğitim merkezi. şimdi yeterince reklamının yapılmadığını düşünüyorum. Gençlik ve spor il müdürlüğü belediyelerle ve milli eğitim müdürlüğü ile protokol imzalayıp işbirliği içinde tekrar gençleri güreş eğitim merkezine yönlendirmeli. gerekirse mahallelerde spor merkezleri kurulup spor okulları açılmalı

Mehmet Balbars
Mehmet Balbars - 4 ay Önce

En büyük sorun tabiki imar sorunu kentsel dönüşüm çok yavaş ben dulkadiroğlu ilçesinde oturuyorum burda sorun çok fazla hangisini anlatsam bilemedim çok berbat

Hayrettin
Hayrettin - 4 ay Önce

Göksun yolu

Ahmet kıraç afşin
Ahmet kıraç afşin - 4 ay Önce

Kuzey ilçeleri maraşa gitmek için göksunu dolaşması çok saçma yapılabiliyorsa afşinin karşısından berit dagı tünellerle delinerek ılıca yoluna verilmeli bu olmuyorsa en azından çardak yol ayrımından tünele yol verilmeli DERHAL bir diger konu maraşta ulu caminin karşısı DERHAL kentsel dönüşüme girmeli ve şehir bu görüntü kirliliğinden kurtulmalı son olarak kaleye ziyaret etmek isteyenler için tam ulu caminin karşısından bir merdiven yapılmalı yaya girişleri içinDERHAL arka tarafı folanmak çok saçma

Ahlak değil etik
Ahlak değil etik - 4 ay Önce

Yorumlara bakıyorum da canım memleketimin insanı sonunda birtakım problemleri anlamış gibi görünüyor. Daha çok ahlar vahlarsınız. Din iman diyince mangalda kül bırakmayıp milletin karısına kızına salyaları akan köpeklerden şimdi mi rahatsız oldunuz. ETİK'i olmayanın dini, imanı, ahlağı olmaz. Bunu iyice idrak edersiniz umarım

Mustafa kenger
Mustafa kenger - 4 ay Önce

Maraş merkez çok iyi vicdanli insanlara sahip yasanilabilir bir şehir iken hep seçilme kaygısı olmayan insanların gelisi güzel yönetimi ile dikkatsiz yonetilmistir. En bariz örneği kadastro imar plan. Müstakil evde carpik kentlesme olurda apartmanin carpigi nasıl olur.

Eren
Eren - 4 ay Önce

Lütfen öğrencilere toplu taşıma araçlarında ve belediyelere ait yüzme havuzları,bisiklet yolları vb... yerlerde indirim olmasını öğrenciler olarak belediyemizden yardım etmesini istiyoruz.

Parya
Parya - 4 ay Önce

Şöyle balkondan şehre bakınca sadece beton yığınları ve asfalt görüyorum. imar planında yeşil alan olarak gözüken yerlerin zamanla inşaat alanlarına dönüştüğünü görmek ancak geleceğe dair umutlarımızı ve yöneticilere olan güvenimizi sarsıyor. İnsanız biz, canlıyız, bizimde yaşamaya hakkımız var. İnsanca yaşamaya. Yol kenarlarında ki ağaçlar derdimize derman olmuyor. Eyy yönetenler, sesimize kulak verin, görün artık bizleri, anlamaya çalışın.

Akdl
Akdl - 4 ay Önce

1.Klavuzlu-Üngüt-Binevler kavşağından Sümbüllü ve Ormandan Çarşıya yeni bir Ulaşım hattı açılmalıdır.
2.Ulaşımda 3 binişli kart 10 tl uygulaması ile insanların soyulmasına son verilmelidir.
3.Binevler kapalı semt pazarında insanlar kalabalık nedeniyle sıkışıklık nedeniyle alışveriş yapmakta zorlanmaktadır arkadaki ve öndeki boşluk içeri alınmak suretiyle genişletilmelidir.

Akdl
Akdl - 4 ay Önce

ANDIRIN ULAŞIM DURUMU
Andırın'a ulaşımı en büyük bir sorundur. Andırın'a ulaşımın kolaylaştırılması ve seri bir ulaşım için yolun, KARASU ÜZERİNDEN götürülmesi gerekir.Aksi taktirde ulaşım sorunu bitmeyecektir.

AHMET
AHMET - 4 ay Önce

YEDİKUYULAR YOLUNU BAŞKAN ERKOÇ YAPTI PARA YOKTUDA ERKOÇ O KADAR HİZMETİ NASIL YAPTI. 3 KM LİK ALT YAPISI OLAN YOLUN ASFALTINI YAPAMIYORSAN YENİ BAŞKAN BU İŞİ BIRAK.

eylül
eylül - 4 ay Önce

büyük olmasada ciddi bir sorun bebek arabası hırsızlığı her yerde varlar iki oldu arabamı çalmaları ve bu konuda bir sürü kişi var mağdur

Bertizli
Bertizli - 3 ay Önce

Doğukent üzerinden bertize gelen yol çok uzun ve virajlı..kuş uçuşu 20 km lik mesafeye gitmek için en az 45 km yol gidiyorsunuz ve 1 saat sürüyor...ve sadece seçimden seçime 5 yılda bir geliyor belediye başkan adayı yada başkan olmuş kişiler...Yazıyoruz ama çözüleceğine dair umudumuz olduğundan değil belki oy dışında akıllarına geliriz insanların!!!


SIRADAKİ HABER

banner122