Kahramanmaraş'ın Sarayaltı Caddesinde asfalt çalışmaları tamamlandı

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi tarafından yol genişletme çalışmaları kapsamında genişletme çalışmaları yapılan Sarayaltı Caddesi’nde sıcak asfalt çalışmaları da tamamlandı.

GÜNCEL 02.01.2019, 13:18
Kahramanmaraş'ın Sarayaltı Caddesinde asfalt çalışmaları tamamlandı
banner257

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi tarafından hazırlanan Ulaşım Planı kapsamında Kent Merkezi Trafik Sirkülasyon Sistemi’nin yeniden kurulması kapsamında yürütülen çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor.

Tek ulaşım arteri üzerine kurulu trafik düzeni, şehrin tarihi çekirdeğini trafiğin düğüm noktası haline getirmekteyken yeni kurulan ulaşım sistemi ile kent merkezine alternatif ulaşım kanalları planlanmış ve hazırlanan ulaşım projeleri aşamalar halinde hayata geçirilmektedir.

Bu kapsamda kentin, Kentsel Sit Alanından geçmekte olan Sarayaltı Caddesi'nin (Sarayaltı Cami- Kanlıdere Köprüsü- Boğazkesen Cami arası) daha etkin kullanımı önem arzetmektedir. 18 metre genişliğinde planlanan cadde mevcut durumda 8 metre genişliğinde kullanılabilmektedir. Yapılan kamulaştırma çalışmaları tamamlandığında Eski itfaiye Kavşağından Postaneye uzanan koridorda 18 metre 2 gidiş 2 geliş yol standardı sağlanmış olacaktır.

Sarayaltı Caddesi genişletme çalışmaları Kentsel Sit Alanı Koruma Amaçlı İmar Planı kapsamında bir taraftan devam ederken, caddenin doğusunda yer alan Divanlı Caddesi'ni, Turan İlkokulu- Uyuzpınarı mevkiinden Eski İtfaiye bölgesine bağlayan yolun kamulaştırma süreci tamamlanmıştır. Tarihi dokuya özen göstererek alternatif ulaşım kanalları oluşturulmuş şehir merkezinde odaklanan trafiğin dağılacağı kanallar açılmıştır.

Bu çalışmalar kapsamında Sarayaltı Caddesi’nde il önce kamulaştırma çalışmaları yapıldı. Kamulaştırma çalışmaları tamamlanan bölgelerde yıkım çalışmalarının ardından filler serme ve sıkıştırma çalışmaları tamamlandı. Gece gündüz demede yürütülen çalışmalarda tamamlanan bölümlerde sıcak asfalt çalışmaları da tamamlanarak yol trafiğe açıldı.

Yorumlar (15)
mustafa 2 yıl önce
bu haber gerçeği yansıtmıyor 50 metrelik bölümü asfaltladılar bittimi şimdi bu yol bitmedi eğer hizmet bu ise kalsın belediye bize hizmet etmesin ki ediyorum demesin sizler de haberciler olarak gelip bir kaç resim çekip yayınlayın tüm halk görsün yapılamayan ancak yapılmış gibi gösterilen hizmeti... şekerli camisinden istiklal okulunun oraya kadar bir asfaltlama çalışması yapıldı diğer bölümler olduğu gibi duruyor...
ne önemi var 2 yıl önce
Keşke Kanburların ve arıkanların evlerinin olduğu yerleride genişletseydiniz
Maraşın zenginlerinin zerre faydası olmadığı gibi hep engel hep engel teşkil ediyorlar kim gelirse gelsin fark etmez ister özal sezal mahçiçek ister poyraz erkoç güngör kim gelirse gelsin kıbrıs meydanında çuhadar arıkan saray altında kanbur arıkan sen nereyi genişlettim diyorsun yollarda her köşe başında bir deli dumrul belediye ne yapsın
ökkeş 2 yıl önce
O yoldaki Arsan Apartmanları yıkılsın 30 yıllık bina hem yoluda Daraltıyor
sedat 2 yıl önce
ne ara bitti ya daha geçen haber olarak veriyordunuz çalışmalar devam ediyor diye
Ede 2 yıl önce
Ne ictiniz siz neresi asfaltlandi biz neden görmüyoruz ??belediyeniz garibanin evini yıktı zengine gelince durdu
M Ali Küçüktüfekçi 2 yıl önce
kuzey çevre yolu ve sarayaltı yolu çıkmaz sokak,ikisi de nereye bağlanıyor meçhul.
KAHRAMAN ÖKKEŞ 2 yıl önce
Sen, Mars da yaşıyorsun anlaşılan:))))
cengiz ağca 2 yıl önce
her işte oldugu gibi bu işte de göstermelik bir kaç garibanım evi yıkıldı 50-60 metre asfalt başka ne yapıldı.ne sonu belli nede başı belli yolun.malesef belediye hep sınıfta kalıyor
EeTes 2 yıl önce
Arsana yani arıkanlara dokunabilirmisin
M Ali Küçüktüfekçi 2 yıl önce
kuzey çevre yolu gibi,yollar nereye bağlanıyor belli değil,çıkmaz sokak.hani sarayaltı kanlıdereye,kuzey çevre yolu kılavuzlaya bağlanacaktı.herşeyiniz yalan.
para 2 yıl önce
Bence şu aralar yapılacak en güzel en etkili haber ekonomik hareketlilik nasıl sağlanacak ? Bu konuyla ilgili yetkililere, iş adamlarına , esnafa , çiftçiye , işçiye kısaca herkese ne düşüyor ?
Çünkü ekonomik hareketlilik olursa herkesin cebi para görür.
yavuz 2 yıl önce
hiç iş bilmeyen birine verin bu işi daha iyi yapar
ali 2 yıl önce
kasap paşayı niye yıkamıyorsunuz? onun yerine tarihi sarayaltı camiyi yıkacaklar haberiniz olsun!
mustafa 2 yıl önce
sarayaltı camisi tarihi değil...
ahmet tüfekci 2 yıl önce
her şeyleri yalan dolan yarım yuvarlak adam gibi bir iş yapan yok yazıklar olsun işi bitti yaparmı şutu yedi.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
banner112
24°
açık
Günün Anketi Tümü
Hayrettin Güngör'ü başarılı buluyor musunuz?
Hayrettin Güngör'ü başarılı buluyor musunuz?
Namaz Vakti 19 Haziran 2021
İmsak 03:16
Güneş 05:04
Öğle 12:38
İkindi 16:31
Akşam 20:03
Yatsı 21:43