Kahramanmaraş ‘Kudüs’ için tek yürek oldu

İsrail’in Ramazan ayında Filistin ve Kudüs’e yönelik saldırılarına karşı Kahramanmaraş’ta bir araya gelen siyasi parti başkanları, sivil toplum kurulu üyeleri ve vatandaşlar, yaşananlara karşı ortak tepki gösterdiler.

GÜNCEL 11.05.2021, 18:55
Kahramanmaraş ‘Kudüs’ için tek yürek oldu
banner257

 İsrail’in Ramazan ayında Filistin ve Kudüs’e yönelik saldırılarına karşı Kahramanmaraş’ta bir araya gelen siyasi parti başkanları, sivil toplum kurulu üyeleri ve vatandaşlar, yaşananlara karşı ortak tepki gösterdiler. 

Ulu Cami’nde yanında ikindi namazının ardından düzenlenen basın toplantısında konuşan Kahramanmaraş Memur-Sen İl Başkanı Abdulaziz Aydın, “Kudüs özgür değilse dünya tutsaktır” dedi. 

Aydın, basın açıklamasında; “Unutmak felakettir. Bugün burada, hatırlatma yapmak için, teröre karşı direnen ve her neresinden bakarsanız bakın insan olmanın onurunu kurtarmak için bir araya geldik. İmanın izzetini korumak adına çoluk çocuk demeden, kadınıyla, erkeğiyle, genciyle yaşlısıyla canını ortaya koyan yiğitlerin mücadelesine omuz vermek, insan olmanın asgari şartını yerine getirmek için toplandık. İnsan olmanın anlamı ve asgari şartı bugün bu meydanda toplanmaktır. Covit-19’u stratejik bir aparata dönüştüren, insanlığın bu zayıf anında hayasızca ilk kıblemiz Mescid-i Aksa’ya saldıran, onlarca insanı katleden terörist İsrail’in yaptıklarını lanetlemek için buradayız. Artık şunu çok iyi biliyoruz: Ziyanda olan bu asırda, başta ABD olmak üzere sistemin tüm egemenleri, korsan devlet İsrail’in kana ve teröre dayalı stratejisini küresel ölçekte desteklemekte ve sahip çıkmaktadır. Onun için terörist İsrail bu kadar fütursuz ve hayasız davranmaktadır. Onun için İsrail, kan ve vahşetle şekillendirdiği işgal stratejisini devam ettirmektedir” diye konuştu. 

İsrail’in bir yalan üzerine kurulduğunu kaydeden Aydın, konuşmasının devamında ise, “Siyonist rejimin oluşturduğu bu yalan düzeni elbette yenilecek ve yıkılacaktır. 
Filistin’de, teknolojiye sırtını dayamış küresel Ebrehenin fillerine karşı, taşla sapanla direnen ebabillerin galip geleceğini göreceğiz hep birlikte. Kimileri bu söylediklerimize hamaset diyebilir. Fakat biz imanımızla buradayız, yüreğimizle buradayız ve tarih şuurumuzla buradayız. Tam da bu sebepten diyoruz ki, korku ve şiddet üzerine inşa edilmiş hiçbir sistem ayakta kalamaz. Yani İsrail’in temelinde terör vardır, kan vardır, kin vardır ve ırkçılık üzerine bina edilmiş Siyonist rejimin oluşturduğu ipe sapa gelmez kör bir inanç vardır. Mescid-i Aksa’ya yapılan saldırıları anlayamayız. Vaat edilmiş topraklar bu kanlı sistemin motivasyon kaynağıdır. Ama bu bir mücadeledir, hak ve batılın mücadelesi. Ademle şeytanın, iyi ile kötünün mücadelesi. Tarih İsrail’i devlet olarak, bilim Siyonizm’i fikir olarak reddetmiştir. 

Şimdi sıra Müslümanlarda. İsrail’i kanıyla, kiniyle ve kiriyle, zulmü ve terörüyle zihinlerimizde  reddetmenin, işgalci olduğu coğrafyadan ve sistemlerden defetmenin vaktidir. 
Bunun yolu da hükmü de bellidir. Başkenti Kudüs, manevi zemini Mescidi Aksa olan bağımsız Filistin devletidir. Siyonizm’in bilindik illüzyonlarına aldırış etmeden, kapitalizm ve emperyalizmin sığınağı söylemlerin tazyikine kapılmadan bu kutlu mücadeleye devam edeceğiz. Herkes bilsin ve duysun ki, Filistin, siyonist işgalden, Filistinliler siyonist vahşetten çok yakında azade olacak. İnanıyor ve iman ediyoruz, zulüm değil adalet hakim olacak.

HABER FOTOĞRAFLARI

Kurucu Genel Başkanımız ve Kudüs Şairimiz Mehmet Akif İnan ağabeyin satırlarında derç edilen kucaklaşma gerçekleşecek,  Mescid-i Aksa’dan Siyonist postal izleri temizlenecek, insanlık ve Müslümanlar ve onlara kulak veren devletler hem küresel hem de diplomatik intifada başlatacaklardır. Biz buna varız. Biz, Memur-Sen ailesi olarak, tüm sivil toplum kuruluşlarına ve adalet arayışı içinde olan her kesime bu mücadelede yerini alması için bir çağrıda bulunuyoruz. Kudüs’ü unutmak yurdumuzu unutmaktır, inancımızı, kişiliğimizi unutmaktır, anlamımızı unutmaktır. Zafer inananlarındır ve zafer yakındır” ifadelerine yer verdi.

Toplantı sırasında birbirlerinin omuzlarına çıkan, sosyal mesafeyi ve maskeyi unutan bazı katılımcıların korona virüs (Covid-19) tedbirlerini hiçe sayması ise, dikkatlerden kaçmadı. 

Yorumlar (13)
Muzaffer Kırıcı 1 ay önce
17 gun milleti evine tıkın gariban vatandaşa gördugünuz yerde ceza kesin. Sonra da bu mitinglere musade edin. Bu nasıl kanun bu nasıl adalet.
selami 1 ay önce
Keşke onlarda bizimle tek yürek olsaydı. Ne bileyim liderleri Mahmut Abbas Erivanda Ermenilerin nefret ateşine odun atıp ermeni soykırımını tanıdığında bir ses etselerdi, ya da doğu akdenizde İsraille birlikte Avrupa firmalarıyla doğal gaz arama protokolü yapıp bizi zor duruma düşürmeselerdi, veya bundan 130 yıl önce topraklarını yahudilere satmalarını kanunla yasakladığımızda bize kin güdüp yahudilerle ortak olmasalardı...
Esnaf Bosaltmazoğlu 1 ay önce
5+1 lüks dairede kirada oturan esnaf ,oturduğu daire satılınca sözünde durur,kaşı gözü oynamaz hemen bir kiralık yer bulur boşaltır.Yoksa etek giyer avrat gibi dolasır.
Türkçü 1 ay önce
Bu halk aynı dikkati neden Uygur Türklerine, Arakan'daki Müslümanlara göstermiyor. Nedir kardeşim bu arapçılık sevdanız ya.
Başkan44 1 ay önce
Bu işler göstermelik yürüyüş ve kınamayla olmaz en basiti cebinizde yahudi ve dostlarının ürünleri var devlet televizyonları onların reklamını yapıyor
46 1 ay önce
Tam kapanmamıza bak vaka sayısı maraşta azalmıştı haftaya yine çoğalacak Filistindekilere Rabbim yardım etsin inşAllah ama bunlar gibi bilinçsiz insanlar şu pandemi dönemdi bir araya gelince filistinmi kurtaracaklar biz evlere tıkıldık hakkımızı helal etmiyoruz
Yavuzselim 1 ay önce
Yav bu yorumları okudukça gurur duydum maraş demek ki uyanıyor ve bilinçleniyor ama içimizde bir kör kitle var onuda söküp atacağız.
halkadamı 1 ay önce
şu yasaklar bitse de millet bir evine gitse...
46 1 ay önce
Bu nasıl yasaklar?
Hep Doğrusöyler 1 ay önce
Koronavirüs tedbirleri unutulmuş.Bu memlekette koronavirüs tedbiri hiç olmadı ki?
46LIK 1 ay önce
Ayasofya'nın açılmasını el altından destekleyen Amerika ve İsrail dir.
Anlaşma, Ayasofya yaya karşı Kudüs.
Göstermelik bunların hepsi.
Siz arap sevin biz türkcüyüz 1 ay önce
2019da doğu türkistana zulüm eden çine protesto yapan gruba emniyet engel olmuştu ne kavga vardı ne taşkınlık nede virüs şu sıkıntılı pandemi günlerinde 17 gün eve tıkıldık mahalleden çıkamıyoz bunlar onlarca kişiyle gösteri yapsın güvenlik güçlerininde sesi çıkmasın helal
Mehmet 1 ay önce
Demekki korona diye bir şey yok işinize geldiği gibi kapatıyor sunuz tam açılma ile işimize bakalım artık bitsin bu deve cüce oyunu deve diyorsunuz kalkıyoruz cüce diyorsunuz oturuyoruz bu nedir arkadaş.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
banner112
28°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Hayrettin Güngör'ü başarılı buluyor musunuz?
Hayrettin Güngör'ü başarılı buluyor musunuz?
Namaz Vakti 14 Haziran 2021
İmsak 03:16
Güneş 05:03
Öğle 12:38
İkindi 16:30
Akşam 20:02
Yatsı 21:41