banner240

Kahramanmaraş Kuzey Çevre Yolu Karayollarına Devrediliyor

Katıldığı programda Kuzey Çevre Yolu ile ilgili müjdeyi paylaşan K. Maraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, “Cumhurbaşkanımıza durumu arz ettik ve kısa süre içinde yapılması için onay verdiler. Yapılmayan kısımları, yapılan kısımların iyileştirilmesi ve Kayseri yolu bağlantısı da dâhil toplamda 30 kilometrelik güzergâhımız inşallah Ulaştırma Bakanlığı’mız tarafından yapılacak. Şehrimize hayırlı olsun” dedi.

GÜNCEL 14.09.2021, 20:36
Kahramanmaraş Kuzey Çevre Yolu Karayollarına Devrediliyor
banner257
banner226

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, Aksu TV’de yayımlanan Haber Ötesi programına konuk oldu. Moderatörlüğünü Murat Eğridağ’ın yaptığı canlı yayında konuşan Başkan Güngör, şehir içi ulaşıma ilişkin müjde dolu haberleri art arda sıraladı. Cümlelerine yüz yüze eğitimin devamlılığı açısından aşılanmaya davet ile başlayan Güngör, “Öncelikle yeni eğitim öğretim yılımızın hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Hemşehrilerimi bir kez daha aşı olmaya davet ediyorum. Sağlık otoritelerinin ifade ettiği üzere daha etkili bir tedbir henüz yok. Özellikle okullarımızda, kamu kurumlarımızda faaliyetin sürekliliği açısından bu önemli” diye konuştu.

Edebiyatın Başkenti Unvanı Perçinlendi

Konuşmasın devamında devletin zirvesi tarafından kentte gerçekleştirilen programları değerlendiren Başkan Güngör, “Cumhurbaşkanımızı, liderimizi geçtiğimiz Cuma günü kahraman şehrimizde ağırladık. Bildiğiniz gibi Türkiye’nin güneyinde ve kuzeyinde meydana gelen afetler sebebiyle Cumhurbaşkanımız programını ertelemek durumunda kalmıştı. Ancak hamdolsun, hemşehrilerimiz lideriyle buluştu. Büyük bir coşkuyla il danışma toplantımızı düzenledik, toplu açılışlarımızı gerçekleştirdik. Ardından gençlerimizle Yedi Güzel Adam Edebiyat Müzesi’nde bir buluşma etkinliği yapıldı. Burada duygu dolu bir atmosfer vardı. Kahramanmaraş’ın şiir ve edebiyatın başkenti olduğu bir kez daha tescillendi. Bakanlarımızın da programlara dahli son derece kıymetliydi. Şehrimize ilişkin bir takım meseleler özelinde istişare imkânı hâsıl oldu” dedi.

Arsan Kavşağı'na Dikilen "Kahramanmaraş Arsan Kavşağı'nda Çalışıyoruz" Levhası Büyük Tepki Çekmişti! Arsan Kavşağı bilindiği gibi 15 ay geçmesine rağmen henüz bitmedi ve yakın zamanda bitecek gibi de görünmüyor.

Kuzey Çevre Yolu

Başkan Güngör önemli bir ulaşım yatırımının daha tamamlanacağını müjdeleyerek, “Buradan bir müjdeyi paylaşmak istiyorum. Bizim bir kuzey, bir de güney çevre yolumuz var. Kuzey Çevre Yolu’nun bir kısmı önceki dönemde yapılmış, kalan bölümü de belediye bütçemiz için zorlayıcı olacaktı. Cumhurbaşkanımıza durumu arz ettik ve kısa süre içinde yapılması için onay verdiler. Yapılmayan kısımları, yapılan kısımların iyileştirilmesi ve Kayseri yolu bağlantısı da dâhil toplamda 30 kilometrelik güzergâhımız inşallah Ulaştırma Bakanlığı’mız tarafından yapılacak. Şehrimize hayırlı olsun” bilgisini aktardı.

Adana Yolu’na Yeni Bağlantı

Güngör bir diğer yatırımla ilgili müjdeyi, “Önsen Köprümüz ve Ağcalı Kavşağı Bağlantı Yolumuz yeni yerleşim alanlarına ulaşımı kısaltacak ve ilerleyen süreçte 150 bin vatandaşımıza hizmet verecek. Ağcalı Kavşağından Adana Yoluna transit geçişin sağlanması için 4,5 kilometre uzunluğunda ve 55 metre genişliğinde standardı son derece yüksek bir yol inşa edeceğiz. Bunun da kazıları başladı. Buradan sonraki etap ise Havalimanı Kavşağına doğrudan erişim sağlayacak olan güzergâhımız olacak. Bu yolu tamamen faaliyete geçirdiğimizde, Kayseri istikametinden gelen araç trafiği kent merkezine uğramadan, doğrudan Adana ve Gaziantep yollarına transit geçiş sağlayacak. Şehir merkezindeki trafik önemli ölçüde azalacak. Aynı zamanda yeni yollarımız Yedikuyular Kayak Merkezi’ne de doğrudan ulaşım sağlayacak” cümleleriyle verdi.

O Yatırımlar İle İlgili Gelişmeleri Aktardı

Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör daha önce müjdelediği projeye ilişkin güncel durumu “Tevfik Kadıoğlu Bulvarı Altgeçit projemiz için ihale sürecimiz devam ediyor. Allahın izniyle 2022’nin sonuna kalmadan bu altgeçidi de yapmış olacağız” sözleriyle aktarırken, önemli bir diğer konu Arsan Kavşağı’na dair ise “Arsan Kavşağı Karayolları Genel Müdürlüğümüz tarafından yapılan bir proje. Yapımının bir an önce tamamlanması noktasında sürekli görüşmeler gerçekleştiriyoruz. Buradaki aksaklıklar giderildi, öyle tahmin ediyorum ki yılsonunda burası tamamen bitecek” bilgilerini aktardı.

Tarihi Mekân Turizme Kazandırılacak

Başkan Güngör konuşmasının sonunda planlanan bir turizm yatırımın da müjdesini verdi, “Cumhurbaşkanımıza bir arzımız da, Tarihi Kışla’mıza ilişkin oldu. Kışlaların birleştirilmesi noktasında Milli Savunma Bakanlığımızın da yaklaşımına uygun olarak, Gaziantep yolu üzerindeki daha büyük bir alanda tek bir yapıda toplanmasını arzu ediyoruz. Özellikle Yedi Güzel Adam Edebiyat Müzesi arkasındaki kışlamız tarihi bir alana sahip olduğu için burayı da turizme kazandırmayı düşünüyoruz. Aksu Kışlası için de burada meslek gruplarımızın kümeleneceği bir alan olarak planlıyoruz” ifadelerini kullandı.

Yorumlar (20)
Bertizli bekir 2 hafta önce
Taktik belli 2023'e kadar zaman kazan kısa paslarla boş alanda top çevir.Elektrik kabloları yer altında tüm büyükşehirlerde ,her semtte kapalı pazar yerleri kurulu,altyapı ve kanalizasyon bitirilmis durumda.Trafik kavşak ve ışıklandırmaları yapılmış,metrolar,raylı sistemler döşenmiş durumda.VAllahi de billahi de Maraş'a layık olan hizmet yapılmıyor.
EDEM 2 hafta önce
BÖYLE ELEŞTİRECEĞİNİZE OY VERMEYİN.
Tuğba 2 hafta önce
Kuzey çevre yolu seyir kafe altına yanyana konteynerları:"Bakın efendim, işçilerimiz çalışıyor, inşaat işleri çok yoğun devam ediyor " demek için mi koydunuz ?
Hakkı İSTER 2 hafta önce
Kuzey Çevre Yolu çok değil 5 seneye kalmaz, şehir içi trafiğini aratmayacak duruma gelir. Buradan yol açılmasının asıl gayesi; Ahir Dağının talan edilen yerlerinin imara açılarak meşrulaştırılmaya çalışılmasıdır. Yiyin efendiler yiyin. Bedelini hep beraber ödeyeceğiz ne yazık ki.
istanbul 1 hafta önce
Her işe rant gözüyle bakılırsa hiç hizmet yapılmaz. Çok değil 10 sene sonra tüm Maraş "Allah kuzey çevre yolunu yapanlardan razı olsun" diye dua edecek.
SARI 2 hafta önce
Arsan kavşağıni bu yönetimden alınsa bizim mahallede ki kalıpçı m.Ali ustaya verin 3 ayda yapar
Ramazan 2 hafta önce
14000 km2 lik maraş antebin 3 katı büyüklüğünde bir yüzölçüme sahiptir.Maraş'a uzman bir cerrah gibi neşter vurabilecek bir babayiğit belediye başkanı gereklidir.Tekke,sakarya,divanlı,bahcelievler,trabzon caddesi yıkılıp tamamen ormanlık alan haline dönüştürülmelidir.En fazla 3 katlı bina yapımına ruhsat verilmelidir.
Ali Kaya 2 hafta önce
Komple büyükşehir belediyesini devretsinler. Bir Arsan kavşağını bile yapamayan Hayrettin Güngör’ü tebrik ediyoruz
istanbul 1 hafta önce
İstanbulda da belediyenin yapmadığı metroları ulaştırma bakanlığı yapıyor. yapılsın da kim yaparsa yapsın hemşerim.
DEMIRCIOGLU ALI 2 hafta önce
secim yaklasti nihayet akillarini calismak dustu bu gune kadar nerdeydiniz ???? gelin gorun GOKSUN un halini 7 ulke 53 vilayet gezdim maras kadar sahipsiz ve beceriksiz bir yer gormedim yaziklar olsun
Ökkeşim 2 hafta önce
biter ökkeşlerim biter edelerim akepeye oy vermeye devam ederek daha çabuk bitirirsiniz :)))
kahramanmaraşlı 2 hafta önce
Erdoğan'ın dediği gibi nasipsizler. daha çok beklersiniz
Maraşlı 2 hafta önce
Yol akıyor yağ gibi bitirdiler siz görmediniz mi(!)
FATİH KÖSE 2 hafta önce
Muhalif Arkadaşlar hepinizi sağ duyulu ve hoşgörülü olmaya davet ediyorum,belliki bu gecikmeler elde olmayan bazı olumsuzluklardan kaynaklanıyor,biraz hoşgörülü olsak muhalif olmasak,yapılan yollarımızı mahallenizin muhtarları yaptırmadı heralde,birazda yapılanlardan,yapılan yolların güzelliğinden bahsedelim değilmi.vijdansızlığın insafsızlığın ne lüzumu var.Hepinizi tekraren sağduyulu ve hoşgörülü olmaya davet ediyorum.
Eda46 2 hafta önce
Maraş'ta her yıl 20.000 bebek dünya'ya geliyor.20 yıl önce doğan bir maraslı bugün askerlik çagına geldi, yani iş arıyor.20 yıl koskoca bir nesil demektir.400.000 maraşlı demektir.
Tuğba 2 hafta önce
Fatih ,19 yılda maraş'a kaç fabrika yapıldı 1 tane göster vAllahi oy verecegim ?
Sabri ozdaş 2 hafta önce
Cevre ve sehircilik il müdürü ne zaman görevini yerine getirir, koltuğunu kaybederim korkusuyla AKP belediye meclis üyesi diye bir müteahhit i usulsüzlükler ini duzeltirse dünya ve ahiret şerefini devam ettirir
Hasan 2 hafta önce
Hep yapacaklar ama söz de. İcraat yok. Oyalama var. Diyecek bir şey yok. Kendi elimizle kendi gözümüzü oyduktan sonra.
Fatih 1 hafta önce
Arsan kavşağı bitince sanayi kavşağı başlayacakmış onu görmeye ömrümüz ueymez heralde
AHMET 1 hafta önce
Bence gelin maraşı yıkalım olmasın böyle bir şehir .Olanla yetinin olanla şükür edin biraz seVmiyorsan oy verme gitsin babaaa
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
34°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör yeniden aday olsa oy verir misiniz?
Namaz Vakti 26 Eylül 2021
İmsak 04:51
Güneş 06:12
Öğle 12:30
İkindi 15:57
Akşam 18:39
Yatsı 19:54