Kahramanmaraş'ta 12 Bin Keklik Doğaya salındı

Kahramanmaraş'taki Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğünün Kapıçam Kınalı Keklik Üretim Merkezi'nde 2017 yılında üretilen 12 bin kınalı keklik doğaya salındı.

Kahramanmaraş'ta 12 Bin Keklik Doğaya salındı

Kapıçam Kınalı Keklik Üretim Merkezi'nde üretilen kekliklerden 3 bini Kahramanmaraş, 4 bini Ankara, 2 bini Isparta, 2 bini Osmaniye bin tanesi ise Mardin’de doğaya bırakıldı. Keklik üretim merkezinde 2018 yılında 10 bin kınalı keklik üretilmesi planlanıyor.
Doğal yaşam alanlarına bırakılan kınalı keklikler ile, av ve yaban hayatının canlandırılmasıyla birlikte kekliklerin neslinin devamlılığı da sağlanıyor.

HABER FOTOĞRAFLARI - TIKLA
Avcılık ve Atıcılık Spor Kulübü Başkanı Hanifi Genç, doğaya bırakılan keklik avının önüne geçilmesi, türünün kaybolmaması için avcılara eğitimler verildiğini söyledi. Genç, "Kahramanmaraş’ta üretilen kınalı kekliklerimiz çevre köylerimize ilgililer tarafından doğal yaşam ortamlarına dağıtılmaktadır. Kış günleri keklikler daha iyi gelişsinler diye doğal yaşam alanlarına yem bırakırız. Zamanı geldiğinde de keklikleri avlarız" dedi.

Güncelleme Tarihi: 13 Ocak 2018, 12:38
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ekşioğlu imdat
Ekşioğlu imdat - 1 yıl Önce

Onca olumsuzluğa yolsuzluk a usulsüzlük e harac a rüşvet e rağmen ne mutlu ki doğa yi ve halki düşünen elit insanlarda var ,,,elinize e meginize sağlık helal olsun

SIRADAKİ HABER

banner240

banner227

banner235

banner154

banner224