Kahramanmaraş'ta 2 Mart'tan itibaren hangi normalleşme adımları atılacak

Kahramanmaraş'ta 2 Mart 2021 Salı gününden itibaren okullar açılacak mı, kapalı olan hangi işletmeler açılacak, sokağa çıkma yasakları kaldırılacak mı? İşte tüm bu soruların cevapları.

GÜNCEL 01.03.2021, 20:55 01.03.2021, 21:24
Kahramanmaraş'ta 2 Mart'tan itibaren hangi normalleşme adımları atılacak
banner257

Kahramanmaraş'ta normalleşme başlıyor mu? Kafeler, restoranlar, çay ocakları, kıraathaneler, düğün salonları, halı sahalar açılacak mı? Hafta içi gece ve hafta sonu sokağa çıkma yasakları kaldırıldı mı? İşte tüm detaylar.

İller düşük riskli, orta riskli, yüksek riskli ve çok yüksek riskli iller olarak gruplara ayrıldı. Kahramanmaraş orta riskli iller arasında yer alıyor. İşte Kahramanmaraş'ta atılacak normalleşme adımları:

1. Kahramanmaraş'ta anaokulu, ilkokul, ortaokul ve lise düzeylerindeki tüm sınıflarda yüz yüze eğitime başlanacak. Ayrıntılar Mill, Eğitim Bakanlığı ve Kahramanmaraş Valiliği İl Hıfzısıhha Kurulu tarafından açıklanacak.

2. Kahramanmaraş'ta kafe, restoran, çay ocağı, kıraathane gibi kapalı tüm işletmeler sabah 07 ile akşam 19 saatleri arasında yüzde 50 kapasite ile açılacak. Detaylar Kahramanmaraş Valiliği İl Hıfzısıhha Kurulu tarafından açıklanacak.

3. Kahramanmaraş'ta hafta içi gece sokağa çıkma yasağı devam edecek. hafta sonu sokağa çıkma yasağı kaldırıldı.

4. 65 yaş üstü ve 20 yaş altı grubu vatandaşlarla ilgili düzenleme düşük ve orta riskli illerde kaldırılırken yüksek ve çok yüksek riskli illerde arttırılacaktır.

Yorumlar (4)
Murat Kara 12 ay önce
Bu işe en çok korona virüsü sevinecek
Ali Muratoğlu 12 ay önce
Yarın okul var mı?
Mehmet 12 ay önce
Vali bey,ogretmen ve öğrenciler sabaha kadar sizi mi bekleyecek.Aciklama yapmak bu kadar zor mu.Reis acın dedi
Bir garip 12 ay önce
65 yaş üstü olarak otobüse alınmıyor olmamız bize yapılan bir ayrımcılık zenci muamelesidşr sayın hıfsızsıha kurulu bu karardan dönününüz izin süresinide artık kaldırorınız biz virüs taşımıyoruz hastaneye bankaya yada çarşıda nir işimize rahatça gidebilelim..
Günün Anketi Tümü
Kahramanmaraş'ta 18 Ocak 2022'de yağan kar yağışı sonrası Büyükşehir Belediyesi'nin çalışmalarını yeterli buldunuz mu? Trafiğin aksamasında suçlu kim?
Namaz Vakti 27 Ocak 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı