Kahramanmaraş'ta 407 Dönümlük mesire alanı

İlçesini cazibe merkezi yapmak adına gece gündüz çalışan Kahramanmaraş Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay, kısa bir süre sonra bitecek A Tipi mesire alanında basın mensupları ile birlikte inceledi.

Kahramanmaraş'ta 407 Dönümlük mesire alanı

Yaptığı konak projeleri ile prestij anlamında ayrı bir yere sahip olan Dulkadiroğlu Belediyesi, tecrübesini turizme harcıyor. Bu bağlamda A Tipi Mesire alanında yapımına devam edilen Yalnız Ardıç Mesire alanı sona yaklaştı. Kentet görev yapan basın mensupları ile bir gezi düzenleyen Okay, 407 dönümlük alanda yapımı süren 30 bungalov evleri hakkında bilgiler verdi.

HABER FOTOĞRAFLARI - TIKLA

450 araçlık otoparkı, kır kahvesi ve lokantası, 1.800 metrekare çocuk oyun parkı, futbol, voleybol tenis kortları, tematik dil köyü bulanan mesire alanını tanıtan Başkan Okay mesira alanı hakkında şu bilgileri verdi: “Yedikuyular mevkiinde bulanan ikinci mesire alanımız Yalnız Ardıç’a 6-7 aydır yoğun bir şekilde çalışma yapmaktayız. Yoldan biraz daha içeride olduğu için buranın bir tanıtımına ihtiyaç duyduk. Hızla ilerliyor. Bu kış burada hemşerilerimizi burada barındıracağız. Kısmen de burası mesire alanı olarak kullanılacak. Yalnız ardıç mesire alanımız, aşağıda ki mesire alanımıza 4-5 dakikalık mesafede. Şehirden 10-15 dakikalık uzaktı. Aynı zamanda Yedikuyular Kayak Merkezi yolunun üzerinde olması ve bu yol standardının yüksek olmasından dolayı vatandaşlarımızdan yoğun bir rağbet bekliyoruz. Burası 407 dönümlük bir alan. Burayı da biz ormandan belediye olarak kiraladık ve içerisine konaklama da olan, sosyal donatılar bulanan mesire alanı olarak inşaatımızı hızla devam etmekte.
BURADA 450 ARAÇLIK BİR OTOPARK YAPIYORUZ
Mesire alanımızın çeşitli kısımlarında, idare binalarımız, sıhhi tesis binalarımız, su depolarımız mevcut. Buraya büyük bir kahvesi ve kır restoranı yapıyoruz. Vatandaşlarımız buraya geldiğinde kiralama imkanı bulacaklar. Yaklaşık 2 bin metrekarelik bir çocuk oyun parkını bu mesire alanımızın ortasına kuruyoruz. Bunların hepsinden önemlisi 30 tane bungalov ev yapıyoruz. Bunlar 55-60 metrekare büyüklüğünde ve her türlü hava koşulunda içinde barınabilecek bungalov evlerimiz mevcut. Hedefimiz bu kış kar içerisinde vatandaşlarımızı burada misafir etmek. Hızlı bir çalışmayı şu anda yapıyoruz.
BUNU DIŞINDA GÜNÜ BİRLİK MESİRE ALANLARIMIZ VAR
Bununla alakalı 75-80 tane burada piknik alanlarımızı yerleştirdik. Şuanda kullanabilir durumda. Bunun dışında buraya bir spor kompleksi yapıyoruz. İçerisinde 2 adet futbol sahası, voleybol sahası, basketbol sahası, tenis kortu, spor aletleri bulanan kompleks oluşturuyoruz. Bunların soyunma odaları ve duşlarını koyarak burayı tam teşekküllü bir spor alanı olarak kullanıma açacak bir alt yapı oluşturuyoruz.
YAKLAŞIK 1 YILDIR DA BAHSETTİĞİMİZ TEMATİK DİL KÖYÜ PROJEMİZ VAR
Burada da dil öğrenimi için güzel bir mekan oluşturuyoruz. Burada da çeşitli dil kurslarımızı da mesire alanımızın içerisinde, organize ediyoruz. Bunun dışında günü birlik çadır kamp alanı ve küçük bir çarşı. Yöresel ürünlerin satıldığı satış büfeleri ve yürüyüş alanları da bu mesire alanlarımızın içinde. Bunları kısa zamanda inşallah bitireceğiz. Çoğu bitti azı kaldı. Bundan dolayı bu tanıtımı gerçekleştirdik. 1500 rakımda bulanan bu mesire alanımıza herkesi bekliyoruz.
YEDİKUYULAR BÖLGESİNDE BİR ENTEGRASYON YAPIYORUZ
Biliyorsunuz Büyükşehir Belediyemiz, yukarıya çok muhteşem bir Kayak tesisi yaptı. Geçen yıl görmüş olduğu ilgi ve alaka bizleri de şaşırttı. Şimdi bunu destekleyen bunla uyum içerisinde olan projelerimizi bir bir gerçekleştiriyoruz. Kayak alanını desteklen birinci projemiz aşağı mesire alanımızdı. Buraya lojistik destek verecek ikinci projemizde Yalnız Ardıç mesire alanımız olacak. Kayak tesislerimiz için gelen vatandaşlarımızı burada ağırlama imkanı bulacağız. Kayak için gelenler bungalov evlerimiz de tesislerden barınmak içinde kullanacaklar”
Haber: Mustafa Kılınç

Güncelleme Tarihi: 02 Kasım 2018, 17:12
YORUM EKLE
YORUMLAR
İsmetpaşa mah.
İsmetpaşa mah. - 6 ay Önce

Sayın başkanım şehrimizin cehresinin degişimindeki emeklerinizden dolayı teşekkür ederiz .fakat sizden ricamız eski sanayinin içindeki alkollu otel işletmesininin çevreye veediği rahatsızlıktan çok şikayetciyiz .haftada 3 veya 4 defa kesin silahlı bıcaklı kavga .geceden sabaha yakın saatlere kadar gurultulu müzik .sarhoş çıkıp bagıranlar .artık biz usandık .insanlar evlerini satlıga cıkarmaya başladı .şehrin içinde ahlaksızlık diz boyu .birimizin canı evladı eşi ,kendi .zarar görmeden gereken işlemi yapın .şehir otelciliği bu şekilde olmaz .emniyet kayıtlarındada var kac defa sıkılan mermıler araclarımızın camına kaportasına ısabet ettı .balkonlarımıza kadar saçma geliyor .

dulkadiroğlu
dulkadiroğlu - 6 ay Önce

İlçesini cazibe merkezi yapmak adına gece gündüz çalışan Kahramanmaraş Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay
haberi okuyunca sadece güldüm.Bu mesire alanı büyükşehir belediyesinin gayretleriyle yapılıyor. Dulkadiroğlu belediyesi daha şehir göbeğinde çamurdan geçilmeyen mahallelere sahip. Köyler kadar hizmet alamayan mahalleleri var.Ancak Laf var.

Ozan
Ozan - 6 ay Önce

Bu çadır tiyatrosu seçim yaklaştı ortada bir kaç sebek oyun oynuyor lakin halk büyük şehir de dönen yolsuzluğu gordu

mis
mis - 6 ay Önce

başkanım.beyazıtlı.mh.yapacağınız.park.ne.olacak.Allah.aşkına

rozturk.59
rozturk.59 - 6 ay Önce

K. Maraş' ın Çok Büyük Bir Sorunu Daha Hallediliyor...!!!??? :))))))))))))))))))))

adil öner
adil öner - 6 ay Önce

yaylası bağı bahcesi olamayan için güzel bir hizmet olur inşaAllah.oraya temizde bir mescit yapılıyordur temennimiz.güvenlik temzilikte iyi olursa faydalanırız.tebrik ederim.

Ede
Ede - 6 ay Önce

Şehri yapamadık güzelleştiremedik yollar tarla gibi siz en iyisi dağlara gidin

adil öner
adil öner - 6 ay Önce

bu ahşab evler çok güzel olur lakin kış ve güneşe karşı ön teras ları saçakla kapatmak gerekir,o kısa saçakla kapıya bile çıkılmaz.buna mutlaka çözüm bulunmalı vaktiken yapılamlı...

k.maraş
k.maraş - 6 ay Önce

Maraşın eğlence anlayışını özetlemişin, ağzına sağlık hemşerim. Ağzıyla içemeyenler içmesin. 50 sene geçse de cahilliğini ve yobazlığını bırakamaz bu memleket.


SIRADAKİ HABER

banner240

banner227

banner154

banner224