banner240

Kahramanmaraş'ta 74 sivil toplum kuruluşu Mursi'ye idam kararını protesto etti

Kahramanmaraş'ta 74 sivil toplum kuruluşları temsilcisi Mısır'da darbeyle görevinden uzaklaştırılan seçilmiş Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi'nin idama mahkum edilmesini protesto etti.

GÜNCEL 18.05.2015, 17:23 18.05.2015, 17:28
Kahramanmaraş'ta 74 sivil toplum kuruluşu Mursi'ye idam kararını protesto etti
banner257
banner226
Mursi'nin idama mahkum edilmesi Kahramanmaraş Platformu tarafından düzenlenen etkinlikte protesto edildi.

Atatürk Meydanı'nda toplanan grup, Mısır yönetimi ve Sisi aleyhinde sloganlar attı.

İHH gönüllüsü Yusuf Bülbül, grup adına yaptığı açıklamada, tüm dünyanın gözü önünde gerçekleştirilen kanlı darbeyi yapanların Mısır halkına yönelik baskısının şiddetini her geçen gün artırdığını söyledi.

Verilen cezanın ve mahkemelerin yok hükmünde sayıldığını belirten Bülbül, şunları kaydetti:

"Bu karar zalimcedir, alçakçadır, hukuksuzdur. Uluslararası kamuoyunun ve insanlık vicdanının reddettiği bir zulümden ibarettir. Uluslararası Af Örgütü'nün nitelemesiyle bu karar, tek kelimeyle maskaralıktır. Kahramanmaraş platformu olarak darbeci ve düzmece darbe mahkemenin hukuksuzca, haince ve zalimce verdiği bu kararını asla tanımıyor, bu kararı verenleri şiddet ve nefretle protesto ediyor lanetliyoruz."

HABERİN FOTOĞRAFLARI
Yorumlar (5)
hayaldi 6 yıl önce
samanın altından su verip üstüne çıkıp vaaz ediyorsunuz cami imamımı kendine emenet edilen sandıkta sahtekarlık yapıyorsa , islam aleminin hali bu olur.Önce dürüst olun
cenk 6 yıl önce
Mursi sizin neyinize kardeşim. O Arablar acınızdan ölseniz dönüp bakarlarsa namerdim. Siz önce kendi aç ve fakir insanlarınıza bakınız. Kendi ülkemizin çarpıklıklarına dikkat çekiniz. Sefil herifler!
sinan 6 yıl önce
araplar seni ilgilendirmiyorsa aç ve fakirler neden ilgilendiriyor ki ülkenin çarpıklıkları sana neden dert olsun ki boş ver sen klavye başından ileri geri sallamaya devam et ama bir ara insanlığını da sorgulamayı unutma
cenk 6 yıl önce
Ben Köklerine kadar Kahramanmaraşlıyım Maraşlı değil!.. Sözlerimin arkasındayım ve araplardan bize hayır gelmez! Siz daha yakın tarihte Irak'ta Türkmenler katledilirken resmi evrakları ateşe verilirken neredeydiniz? Kırım Türkleri müslümanları evlerinden yurtlarından edilirken meydanlarda mıydınız? Bosna'da müslüman Türk kardeşlerimiz katledilirken nerdeydiniz? Çin Uygur bölgesi Türklerinin kafaları uçurulurken nerdeydiniz?
metin 6 yıl önce
yazıklar olsun senin gibilerinin zihniyetine.... maraştan senin gibi insan ne zaman türedi hayret ediyorum sen maraşlı olmazsın
34°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör yeniden aday olsa oy verir misiniz?
Namaz Vakti 22 Eylül 2021
İmsak 04:51
Güneş 06:12
Öğle 12:30
İkindi 15:57
Akşam 18:39
Yatsı 19:54