Kahramanmaraş'ta drift yapan sürücüye bakın kaç lira ceza verildi?

Kahramanmaraş'ta drift yaparak trafik güvenliğini tehlikeye düşüren sürücüye 6 bin 141 lira ceza uygulandı.

GÜNCEL 24.03.2020, 11:35
Kahramanmaraş'ta drift yapan sürücüye bakın kaç lira ceza verildi?

Kahramanmaraş Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğünün sivil trafik ekipleri, sanayi sitesi içerisinde drift yapan bir otomobili tespit etti. Ekipler, aracın drift anını kayıt altına alarak sürücüyü yakaladı.

Sürücüye drift yapmaktan 6 bin 141 lira para cezası kesilerek ehliyetine 2 ay süreyle el konuldu. Araç trafikten men edildi.

Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürü Hakan Doğan, il genelinde denetimlerin ara verilmeden yapıldığını söyledi. 

Özel ekibin şehrin farklı noktalarında çalışmalar gerçekleştirdiğini anlatan Doğan, "Trafik güvenliğini sağlamak ve olası kazaların önüne geçmek için bu tür çalışmaları yapıyoruz. Resmi trafik ekiplerinin yanı sıra sivil, özel ekiplerimiz de trafikte denetimler yapıyor. Uyarılara ve denetimlere rağmen trafikte olumsuz davranışlarda bulunarak diğer sürücülerin güvenliğini tehlikeye düşürenlere ise cezai işlem uygulanıyor. Ekiplerimizin dışında ise 444 fahri trafik müfettişimiz var. Onlar da yine tespit ettikleri ihlallere ceza yazıyor.'' dedi.

Yorumlar (5)
En az 9 ay. 2 hafta önce
Niye iki ay
sade 2 hafta önce
bugün okuduğum en güzel haber ellerinize sağlık 6 bin yetmez 20 bin kesinki bir daha değil trafiğe evden çıkmaya bile cesaret edemesin maganda.
Vatan sever 2 hafta önce
Genclere güvenli bir yer verilse orda yapsalar iyi olur aslında hic degilse trafik de sorun olmaz benim görüşüm tabi hic yapmasalar iyi olur ama Gencler duramıyorlar
Ben Been 2 hafta önce
Drift yapan kişinin aracına el konulmadıktan sonra bu olay çözülemez.
birisi 2 hafta önce
Şehrimizde yada yakın illerin birinde DRİF veya DRAG pisti olsa bunların hiç biri yaşanmaz arabasını alan araba severler buraya gidip keyif alıp enerjilerini atarlar ama ülkemizde bu kadar sokakda DRİFT yapılırken hiç bir önlem alınmamıştır ne kadar kötü