Kahramanmaraş'ta gurbetçi aileye saldırı olayında 12 şüpheli serbest

AVUSTURYA'dan tatile geldikleri memleketleri Kahramanmaraş'ta pikniğe giden Koyuyeşil ailesinin oturdukları çardağın kırılması nedeniyle işletme sahipleriyle çıkan ve 16 kişinin yaralandığı kavga ile gözaltına alınan 12 kişi ifadelerinin alınmasının ardından serbest bırakıldı. Kavgaya karışan tesis çalışanların ifadelerinde önce ailenin kendilerine saldırdığını söylediği öğrenildi. Kahramanmaraş Valisi Vahdettin Özkan da hem idari hem de adli yönden soruşturmanın devam ettiğini belirtti.

Kahramanmaraş'ta gurbetçi aileye saldırı olayında 12 şüpheli serbest

AVUSTURYA'dan tatile geldikleri memleketleri Kahramanmaraş'ta pikniğe giden Koyuyeşil ailesinin oturdukları çardağın kırılması nedeniyle işletme sahipleriyle çıkan ve 16 kişinin yaralandığı kavga ile gözaltına alınan 12 kişi ifadelerinin alınmasının ardından serbest bırakıldı. Kavgaya karışan tesis çalışanların ifadelerinde önce ailenin kendilerine saldırdığını söylediği öğrenildi. Kahramanmaraş Valisi Vahdettin Özkan da hem idari hem de adli yönden soruşturmanın devam ettiğini belirtti.

Olay, dün Kahramanmaraş-Göksun Karayolu üzerindeki Fırnız mevkiinde meydana geldi. İddiaya göre, pikniğe giden Koyuyeşil ailesinin oturduğu çardağın yıkılması sonucu aile ile işletme sahibi ve çalışanları arasında kavga çıktı. Kavgada aileden 2'si bebek 12 kişi, tesis çalışanlarından da 4 kişi olmak üzere 16 kişi yaralandı. Olayla ilgili başlatılan soruşturmada 12 kişi gözaltına alındı.

'SİZİ ÖLDÜRECEĞİZ, BURAYI BAŞINIZA YIKACAĞIZ'

Olayla ilgili soruşturma devam ederken, tesis çalışanlarının da ifadesi ortaya çıktı. Çalışanlar, bayram nedeni ile kapalı olduklarını ancak ailenin ısrarı üzerine piknik yapmalarına izin verdiklerini söyledi. Piknik sırasında aileden bazı kişilerin havuzdan balık tutmak istediğini, daha sonra bir kadının kaybolan yüzüğünü bulmak için diğer aile üyelerinin de çardağa çıktığını belirten çalışanlar, "Bu sırada çardak çöktü ve daha sonra tartışma çıktı. Tartışma sırasında ailenin erkekleri 'Sizi burada öldüreceğiz, burayı başınıza yıkacağız' diyerek saldırdılar" dediği öğrenildi.

VALİ ÖZKAN: OLAYLA İLGİLİ VERİLER ADLİ MAKAMLARA SUNULDU

Öte yandan Kahramanmaraş Valisi Vahdettin Özkan da konuyla ilgili bir açıklama yaptı. Özkan, şehirde asayiş olaylarıyla ilgili olarak olaylar vuku bulmadan emniyet ve jandarma ekiplerince her türlü tedbirlerin alındığını söyledi. Olay vuku bulması durumunda ise en hızlı bir şekilde verilerin kaliteli bir şekilde toplanıp adli makamlara sunulduğunu kaydeden Özkan, şöyle devam etti:

HABER FOTOĞRAFLARI

"Bu olayda da hastaneye geldikten sonra jandarmaya haber veriyor, bununla ilgili veriler kaliteli ve net bir şekilde toplanıp adli makamlarla sunulmuş durumda. Hem idari yönden hem adli yönden en etkili ve üst düzeyde bir ilgiyle soruşturmalar devam etmektedir. Tabii soruşturmanın bütün verileri toplanıp gereği yapılacak adli makamlar, savcıların koordinesinde."

Olayda yaralanan 16 kişi tedavilerinin ardından taburcu edilirken, gözaltına alınan şüphelilerin ise jandarmadaki ifadelerinin ardından Cumhuriyet Savcısının talimatıyla serbest bırakıldığı öğrenildi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ali  NADİR
Ali NADİR - 2 ay Önce

Sayın valim 2 yıl önce Fırnız vadisnde bir soruşturma yapıldı. o soruşturmada özellikle Orman Bölge Müdürlüğü ve Kahramanmaraş Milli Emlak Müdürlüğü gibi 2 kurum şöyle bir karara vardı ve bu işin bu gün bu hale gelmesine sebebiyet verdi. Orman Bölge Müdürlüğü ve Suçatı Orman Şefliği; Fırnız Vadisi tamamen şahıs ve hazine malıdır dedi işten sıyrıldı. Milli Emlak Müdürlüğüde Fırnız Vadisi tamamen orman arazisidir diyerek bu işten sıyrıldı ve her iki kurumda bu vadiyi işgal eden kişilere bir işlem yapmadı. Ya bunlar siyasetten kortuğu için neme lazım diyip işi savsakladı yada birileri bu işi taca atın bırakın uğraşmayalım dedi. Sonuç olarak görevi suistimal suçu işlendi. İş böyle olunca fırnız talan eden çardak işletmecileri de bu işten cesaret buldu ve işgali dahada yaygınlaştırarak buralara tuvaleler köprüler evler kukubeler ve orman arazisine yollar açtı ve sahiplendi buyurun şimdi temizleyin. Bu bir suç duyurusudur. bu konuyu soruşturun.....

Eczacı hacı
Eczacı hacı - 2 ay Önce

Adalet sistemimiz inş düzelir bu sistem yürek soğutmuyor her halükarda müşteri haklıdır kimse çardağı bilinçli olarak çökertmez

ahmet hıdır
ahmet hıdır - 2 ay Önce

tüm çardaklar sökülmeli tekirde ardıç suyu mesire alanına belediye çardak yapmış çokda güzel olmuş

Selami
Selami - 2 ay Önce

Ne bekliyodunuzki, siz serbest kalmayacaklar mı, sanıyordunuz yazıkkkkk,

İsme gerek yok
İsme gerek yok - 2 ay Önce

Fırnızda harac keser gıbı para toplanıyo her bır oturacakdan yuksek mıktarda ucret alınıyor beledıte bu ıse bı cözüm bulmalı oraya da gorevlılerı duzgun bırılerı olöalı

Hep Doğrusöyler
Hep Doğrusöyler - 2 ay Önce

Belki gözaltı işlemi yapıldığı için özür bile dilemişlerdir.

Mirza
Mirza - 2 ay Önce

Biran once belediye el koyup hizmete açmalı firnizi eşkıyaları işgalcileri def etmeli

Yavuz Ertürk
Yavuz Ertürk - 2 ay Önce

Serbest kaldılar; Gitmeyin kardeşim çünkü gelenleri dövmeye devam edecekler, bunun bir suçu yok.

Selami
Selami - 2 ay Önce

Suçatının açları, adam oldu iştse...

Zeki
Zeki - 2 ay Önce

Firma yalan dolan konuşuyor

KAHRAMANÖKKEŞ
KAHRAMANÖKKEŞ - 2 ay Önce

Dağın canileri adam oldu başimiza!!!
Niye saldirmislar peki misafirler çardagi iyi yapamadiklari için mi!!!Yalan beyan verip kurtuldular yaniii... peki siz caniler çocuklara neden saldirdiniz!!!ALÇAKLAR!!!

Mustafa kilic
Mustafa kilic - 2 ay Önce

Ben Kayseriden misafir olarak firniz vadisine piknik amacli davet edildim. Derme catma cardaklardan fahis bedeller isteniyor. Ayrica calisan personeller tamamen bilgisiz konusmadan aciz insanlar musteriye karsi hitablari sifir denecek kadar az oldukca guzel bir doga harikasi firniz siyasetten torpilli insanlara verilen yerler ancak bu kadar olur. Savci hakimin yapacagi isler degil burada mutlaka buyuk bir rand var. Turkiye cumhuriyet modeli hazine kime calisir yandaslara diyecek baska soz bulamiyorum saygilarimla

Cemal Çam
Cemal Çam - 2 ay Önce

Kahramanmaraş ta birçok devlet arazisi arsası bir çok yer peşkeş çekilmiş durumda. Kaldırımlar işgal edilmiş durumda, yandaşlar yobazlar devlet hazinesine ait mülkiyetlerden ceplerini dolduruyorlar. Nerede bu dindar geçinen Din, Allah Bismillah diyen din sömürüsü yapan siyasetçiler, idareciler nerede? "Fıratın kenarında bir kurt, bir kuzuyu kapsa bize sorarlar" diyerek yalan söyleyenler nerede ?
Haksızlık hukuksuzluk çok fazla, adaletsizlik çok fazla.

Ertan yamangülü
Ertan yamangülü - 2 ay Önce

Bu manzaranın bir benzeride kışın 7kuyularda sucuk ekmek olayında vardır oralarıda bertiz in dağ köylüleri zabdetmiştir

Mehmet
Mehmet - 2 ay Önce

buralar belediye tarafından işletilmeli. halka güzel hizmet sunulmalı.

Metin
Metin - 2 ay Önce

bu karar işletmeciyi cesaretlendir bu kararın alınmasında siyasiler etkili olmuşmudur çünki hiç bir akp milletvekilinden tepki gelmedi hastane de veya evlerinde gurbeçi aileyi ziyaret etmediler


SIRADAKİ HABER

banner122