Kahramanmaraş'ta hafta sonu sokağa çıkma yasağı uygulaması kaldırıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan düşük ve orta riskli illerde hafta sonu sokağa çıkma yasağının kaldırıldığını açıkladı. Yüksek ve çok yüksek riskli illerde ise sadece pazar günleri sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak.

GÜNCEL 01.03.2021, 20:42
Kahramanmaraş'ta hafta sonu sokağa çıkma yasağı uygulaması kaldırıldı.
banner257

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kabine toplantısının ardından önemli açıklamalarda bulundu. İşte o açıklamanın sokağa çıkma yasağı ve esnaflarla ilgili olan bölümü.

Normalleşme adımlarının prensipte nasıl atılacağını kapsamlı görüştük. Hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması düşük ve orta riskli illerde tamamen kalkarken, yüksek ve çok yüksek riskli illerde bir müddet daha pazar günü devam edecek.

Akşam 21 sabah 05 arasında sokağa çıkma kısıtlaması sürecek. Okullar tüm okul öncesi eğitim kurumları ilkokullarda 8. 12. sınıflarda eğitim öğretime açılacaktır. Düşük ve orta riskli şehirlerde eğitim, öğretime başlanacak. Yüksek ve çok yüksek riskli illerde sadece liselerde yüzyüze sınavlarda yapılacak.

Restoran, kafetarya, tatlıcı, pastane, kıraathane, çay bahçesi gibi yerler çok yüksek riskli iller dışında sabah 7 ile akşam 10 arasında faaliyetlerini yüzde 50 sınırlama ile sürdürecektir.

Halı saha ve havuz düşük riskli illerde gibi yerler sabah 9 ile akşam 19 arasında faaliyetini sürdüreceklerdir.

Yorumlar (3)
007 Hacı Ökkeş 12 ay önce
Allah yardım eylesin. Gerçekten Esnafin işleri zor..Açılması isabetli oldu..inşAllah biraz duyarlı oluruz da , Herkes kurallara uyar da , virüs artmaz .
ayşe 12 ay önce
sabah 7 işe akşam 7 arası değilmi lokantalar açılma saatlari zaten akşam 21:00 de yasak var nasıl 10 a kadar açık oluyor
Hüsin 12 ay önce
Sen 21:00 da evde olacaksın, onlar 22:00 da kapatacak, sanırım oda paket servis içindir,
Günün Anketi Tümü
Kahramanmaraş'ta 18 Ocak 2022'de yağan kar yağışı sonrası Büyükşehir Belediyesi'nin çalışmalarını yeterli buldunuz mu? Trafiğin aksamasında suçlu kim?
Namaz Vakti 27 Ocak 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı