Kahramanmaraş'ta ilçeler arası geçiş yasaklandı!

Kahramanmaraş'ta ilçeler arası izinsiz geçişler Valilik kararıyla yasaklandı. Dün Türkoğlu'ndan Kahramanmaraş merkeze gelen 2 genç, yaşları 20'den büyük olmasına rağmen izinsiz geldikleri için ceza yediler.

GÜNCEL 10.04.2020, 09:49
Kahramanmaraş'ta ilçeler arası geçiş yasaklandı!
banner257

Dün Türkoğlu'ndan Kahramanmaraş'a gelen iki gencin yaşları 20'den büyük olmasına rağmen ceza yemesi haber bültenlerinde gündem olurken pek çok kişi böyle bir yasaktan haberlerinin olmadığını ifade ettiler.

Haber46 daha önce konuyla ilgili haber yaptı ve onbinlerce kişi bu haberi okudu. Ayrıca sosyal medya hesaplarından da kararı yayınlayarak duyurulmasını sağladı. Duymayanlar da duysun diye kararı bir defa daha yayınlıyoruz.

6 Nisan 2020 tarihinde alınan kararların 4. maddesinde konuyla ilgili şu ifadeler yer veriyor:

4- İlimizde; ilçelerden - ilçelere gidişlerde birinci derece akrabasının cenazesi, sağlık, iş ve görev sebepleri hariç olmak üzere gidişlerin durdurulmasına, (Dulkadiroğlu ve Onikişubat İlçelerinin gidiş/gelişler hariç olmak üzere)

Yani Kahramanmaraş'ta sadece Onikişubat ve Dulkadiroğlu ilçeleri kendi arasında geliş gidiş yapabiliyor. Bunun dışındaki tüm ilçelerin diğer tüm ilçelerle geçişi yasaklanmıştır. 

Yorumlar (1)
Mmm 2 ay önce
300 kök zeytin ağacım var bakım yapmam gerek tapu ile gitmediğim devlet dairesi kalmadı köyüme gidemiyorum ne yapmaya çalışıyorlar ülkeyi bitirmek mi istiyorlar
Günün Anketi Tümü
Fatih Mehmet Erkoç mu, Hayrettin Güngör mü?
Fatih Mehmet Erkoç mu, Hayrettin Güngör mü?