Kahramanmaraş'ta İngiliz damada Türk usulü düğün düzenlendi

İngiliz damat, Türk usulü düğünlere uygun Kahramanmaraş'ta dünya evine girdi.

Kahramanmaraş'ta İngiliz damada Türk usulü düğün düzenlendi

Eğitim gördükleri Eskişehir'de tanışıp evlenme kararı alan Gamze Doğan ile İngiliz Peter Strand, Kahramanmaraş'ın Elbistan ilçesinde Türk geleneklerine uygun yapılan düğünle dünyaevine girdi.

Yüksek lisans için Eskişehir'e gelen elektrik mühendisi 37 yaşındaki İngiliz Peter Strand ile Anadolu Üniversitesi İngilizce İşletme Bölümü'nde okuyan Kahramanmaraşlı 33 yaşındaki Gamze Doğan, ortak arkadaşları sayesinde tanıştı. Nişanlarını 2017'de yapan çift, Elbistan'da düzenlene törenle dünyaevine girdi. 

Türk geleneklerine uygun yapılan, halayların çekilip yöresel oyunların oynandığı düğünde İngiliz damadı, arkadaşları yalnız bırakmadı.

Gelin Gamze Doğan, hayatının en mutlu gününü yaşadığını belirterek, "Onunla evlendiğim için çok mutluyum. Elbistan'ın ilk yabancı damadı Peter oldu. Peter, davullu zurnalı Türk düğünü yapmak istedi. Elbistan'ımızın davullu zurnalı geleneksel düğünüyle hayatımızı birleştiriyoruz." diye konuştu.

Peter Strand ise çok mutlu olduğunu dile getirerek, "Ailem Gamze ile evlenmemden çok mutlu oldu. Gamze'nin İngiltere'ye gelmesini bekliyorlar. Bu şehrin insanları ve Gamze'nin ailesi çok arkadaş canlısı. Artık her fırsatta Elbistan'a gelmek istiyorum." dedi.

Anne Gülsüm Doğan ise "Peter ile Gamze'nin mutluluğu benim mutluluğumdur. Kızım ilk bahsettiğinde çok şaşırdım ama onun mutluluğu için onay verdim." ifadelerini kullandı.

Amca Ali Doğan ise "Onlar birbirini sevdikten sonra kimsenin söyleyeceği bir sözü olamaz. Onların mutluluğu her şeyin üstünde." değerlendirmesinde bulundu.

YORUM EKLE
YORUMLAR
edeci
edeci - 3 hafta Önce

damat bile ithal geliyor heralde bizim erkeklerde evlenicek para kalmadı

ede
ede - 3 hafta Önce

türk usulü dediğine göre sünnet oldu ellam

ali bayar
ali bayar - 3 hafta Önce

Damat müslüman olmuşmu yoksa eğer kadın müslüman ise hristiyanla evlenemez yoksa kendisi bilir.

akılı şizofren
akılı şizofren - 3 hafta Önce

johny sins dayıma benziyor

Kim Kiiiim
Kim Kiiiim - 3 hafta Önce

Müslüman bir bayan müslüman olmayan bir erkekle evlenemez.Evlendiklerinde hüküm nedir ben bilmiyorum.Diyanete sorun ya da İslam İlmihaline bakın.Durumun vahametini anlayın.

Soner Sahin
Soner Sahin - 3 hafta Önce

Uygun bir evlilik olmamis acaba damat musluman olmus mu gamze hanim islamin ne dedigini tiye almis gibi gorunuyor.

46 46
46 46 - 3 hafta Önce

TÜRK USÜLÜYSE SÜNNETİNİ DE YAPTIRAYDINIZ ÇİFTE DÜĞÜN ÇALARDINIZ.

SIRADAKİ HABER