banner240

Kahramanmaraş'ta Kavşakların neden ismi yok?

Türkiye'nin pek çok ilinde kavşaklar isimleriyle birlikte alınır Ancak Kahramanmaraş'ta neredeyse hiç bir kavşağın ismi yok ve o kavşaklar, kavşağa en yakın bir işletmenin adıyla anılıyor. Mağaza kapandığında isim de değişiyor. Peki kavşaklara isim vermek o kadar zor mu?

GÜNCEL 18.08.2021, 10:01 18.08.2021, 12:26
Kahramanmaraş'ta Kavşakların neden ismi yok?
banner257
banner226

Kahramanmaraş'ta 30-40 sene önce Atatürk Meydanı, Kıbrıs Meydanı, Müftülük Meydanı isimleri bir yerin tarifini yapmak için neredeyse yeterliydi. Ancak şehir büyüdü ve onlarca yeni kavşak yapıldı. Özellikle Onikişubat ilçesinde çok sayıda kavşak var ve hiç birinin ismi yok.

Haber46 olarak önerimiz şehrimizde bulunan önemli kavşaklara Kurtuluş Savaşı'nda Kahramanlık gösteren şehitlerimizin ve kahramanlarımızın isimlerini verelim. Örnek: Sütçü İmam Kavşağı, Arslanbey Kavşağı, Senem Ayşe Kavşağı, Şehit Mıllış Nuri Kavşağı, Hafız Ali Efendi Kavşağı, Şehit Evliya Kavşağı, Şehit Yusuf Çavuş Kavşağı gibi.

Bu isimlerle ilgili önerimiz kabul edilmese bile bir komisyon kurulabilir ve her kavşağa bir isim verilebilir.  Ancak kavşaklara isim verilmesi hususu bir fantazi değil, tamamen bir ihtiyaçtır ve bir an önce bu konuda adım atılması gerekmektedir.

Konuyu yerel yöneticilerin dikkatine sunuyor ve çözüm bekliyoruz.

Yorumlar (8)
EDEM 1 ay önce
ARSAN KAVŞAĞINI BİTİR YOLLARI DÜZELT İSİM KOLAY BAŞKANNNNNNNNN
EDEM 1 ay önce
İSİMSİZ KARDEŞ BELEDİYE YAPMIYOR AMA Bİ YAZIYAZIP TEPKİLERİ DİLE GETİRE BİLİR.FIRNIZ DA BELEDİYEDE DEĞİL AMA NE YAPTI YAZDI YAZI YI GEREKLİ YERLERE KENDİ BÜNYESİNE ALACAK.
İsimsiz 1 ay önce
Arsan kavşağını belediye yapmıyor. Hangi kurumun yaptığını araştırmanda fayda var.
m 1 ay önce
sayın başkanım bizimle eğlenmeyin, önce arsan kavşağını bitirtin sonra ihale edilipte iptal olunan sanayi mado nfk kavşaklarını bitirin yada bitirtin kuzey çevre yolunu tamamlayın biz kavşaklara isim buluruz. tamam arsan kavşağını belediye yapmıyor bir karayolları müdürüne büyükşehir belediye başkanının 8 milletveiklinin gücümü yetmiyor. ihale edilip iptal edilen kavşaklar başka şehirde olsa yaygara kopardı sesiniz ancak halka çıkıyor.
DULKADİR 1 ay önce
KATILIYORUM
Kazım 1 ay önce
ARSANNNNNNN BİTMEYEN (¥)KAVŞAAAK
Vatandaş 46 1 ay önce
Arsan kavşağıni karayolları genel müdürlüğü yapıyor arkadaşlar. Belediye ile alakası yok. Sorumluluk sınırları var keşke belediye yapsa şimdiye bitmişti. Şehir merkezinde 3ntane kavşak yapıldı 6 sar ay surdu.
Ede.. 1 ay önce
Önce ahır değil Ahir dağı olduğunu öğren büyükşehir...
34°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör yeniden aday olsa oy verir misiniz?
Namaz Vakti 26 Eylül 2021
İmsak 04:51
Güneş 06:12
Öğle 12:30
İkindi 15:57
Akşam 18:39
Yatsı 19:54