Kahramanmaraş'ta Külliyeye yeni yol yapılıyor

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi yol yapım çalışmalarına aralıksız olarak devam ediyor.

Kahramanmaraş'ta Külliyeye yeni yol yapılıyor

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanlığı Yol Yapım ve Onarım Şube Müdürlüğü ekiplerince yürütülen çalışmalarda Dulkadiroğlu Külliyesi ile Yeşiltepe Mahallesini birbirine bağlayacak olan yolda çalışmalar sürüyor.

Toplam uzunluğu 1.3 km, genişliği ise 25 metre olacak olan yolda kazı ve dolgu çalışmalarına başlayan Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi yolu tamamlayarak bir an önce hizmete açmayı hedefliyor.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanlığı Jeoloji Mühendisi Ayşegül Yılmaz, yolda dolgu çalışmalarını sürdürdüklerini ifade ederek: “Kuzey Çevre Yolu 3. Etap çalışmaları kapsamında başladığımız bu yolumuz 25 metre eninde ve 1300 metre uzunluğunda olacak. Şu anda 700 metrelik alanda kazı çalışmalarımız bitti, dolgu çalışmalarımız devam ediyor. Fen İşleri Dairesi Başkanlığı olarak yolun yapımını tamamlayarak bir an önce halkımızın hizmetine sunmayı hedefliyoruz. Bu yolun yapılarak hizmete girmesi ile Dulkadiroğlu Külliyesi ile Yeşiltepe Mahallesi birbirine bağlanmış olacak” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 29 Ocak 2019, 11:20
YORUM EKLE
YORUMLAR
Bu Şehrin Insanı
Bu Şehrin Insanı - 11 ay Önce

Şu konular da gündeme gelirse çok güzel olur
1- YOLLAR (Ekinözü-Ilıca- Kahramanmaraş yolu, Kadirli –Andırın –Göksun yolu, )
2- İSTİHDAM ( ilçelerimize küçük ,orta ölçekli fabrikalar kurularak yatırımlar yapılarak insanlara iş imkanı sağlanması)
3- TARIM VE HAYVANCILIK ( bu sektörün sorunları çözülürse şehrimiz ekonomik olarak çok daha canlı hale gelecektir)
4- TURİZM ( sadece Yedikuyuları ön plana çıkarmak yerine ilçelerdeki turizm alanlarının da gerekli tanıtımının yapılması )
5- EĞİTİM ( Şehrimizin eğitim sorunları çözülmelidir)
6- BÜYÜKŞEHİR ( Merkezden ilçelere ilçelerden merkeze günde en az iki defa belediye otobüs seferi olmaldır.

ALİ BAYAR
ALİ BAYAR @Bu Şehrin Insanı - 11 ay Önce

Kusura bakma senin yorumla haberin hiç alakası yok, senin yaptığın yanlış lütfen haber içeriğine göre yorum yapalım.

RAMAZAN P.
RAMAZAN P. - 11 ay Önce

ŞEHRİ ŞEHİR EDEN DEVLET EVİ EV EDEN ( AFEDERSİNİZ) AVRAT DEMİŞLER .ÖZAL ‘A VE ONUN TEŞVİKİNİ DEĞERLENDİREN İŞ ADAMLARINA MİNNET DUYUYORUM. O ZAMANIN TEŞVİKİ İLE BU TEKSTİL FABRİKALARI OLMASAYDI MARAŞLININ HALİ NİCE OLURDU. 2000 YILINDAN BERİ BAŞA GELENLER MARAŞ’ A ÇİVİ ÇAKMADILAR. 7 KOMŞU İLİMİZLE , 9 İLÇEMİZLE DOĞRU DÜZGÜN BAĞLANTIMIZ YOK. 15 YILDIR HIZLI TREN TÜRKÜSÜ SÖYLEMDE KALIYOR. 3-5 ALT GEÇİT YAPILDI ÜSTEN GEÇENLE ALTTAN GEÇEN İLK LAMBADA BİRLEŞİYOR.BU MU ALT GEÇİT? BİR TANE YÜRÜYEN MERDİVENLİ ÜST GEÇİT YAPILDI DİĞERLERİNDEN GEÇENDE YOK. ÜST GEÇİTTEN KARŞIYA GİT-GEL 160 BASAMAK YAPIYOR.ÖZÜRLÜLER,YAŞLILAR,HAMİLELER,BEL FITIĞI OLANLAR,NAMAZI SANDALYEDE KILANLAR 160 BASAMAKLI ÜST GEÇİTİ NASIL KULLANACAK?40 SENE FATİH İLKOKULU’ NUN YANINA BÖYLE BİR ÜST GRÇİT YAPILDI KİMSE GEÇMEDİ SÖKÜLDÜ. HANİ RAYLI TREN,NEREDE KALDI. ARABANIN ANAHTARINI ALMADAN NEREDEN GİDERİM ,NEREYE PARK EDERİM? DİYE DÜŞÜNÜYOR İNSANLAR. SEVGİLİ MARAŞLILAR İŞTE YEREL YÖNTİM İÇİN SANDIK ÖNÜNÜZE GELYOR, ELİNİZİ VİJDANINIZA KOYARAK OYUNUZU KULLANIN.BEN SANDĞA GİTMİYECEĞİM DEMEK YOK SANIKTA DEMOKRATİK HAKKINI KULLAN.

smtkmlk
smtkmlk - 11 ay Önce

Tutturmuşlar bir külliye.

Millet sefalet içinde yaşadıktan sonra sarayda olsan ne fark eder Hanifi Mahçiçek..!

sade vatandaş
sade vatandaş - 11 ay Önce

Neresi haber. Millet aç perişan. Habere bak kıytırık 3 metrelik yolu haber yapmışlar. Seçimlerde bu halk gereken dersi verecek .

Ozcan
Ozcan - 11 ay Önce

Oldu once kayseri yolunu bitirin heryer yarim yamalak

Murat Gün
Murat Gün - 11 ay Önce

seçim yaklaştı ya yol da yaparlar makarna da dağıtırlar yazın ortasında kışlık kömür de dağıtırlar....

Isa
Isa - 11 ay Önce

Secim oncesi yol ve kaldirim calimalari baslamistir.

Sezer Tunç
Sezer Tunç - 11 ay Önce

Hastanelere ilçelerden ücretsiz servis olmalı ki fakir insanlar zor durumda kalmasın.ilçelerde tedavi imkanı olmayan kemoterapi alan fakir hastalar zor durumda.bunun bir çözümü olmalı.sayın yetkililer sizler bu fakir insanları düşünmek zorundasınız.her defasında bir yakınına yalvararak hastaneye gidenler ne yapsın.Belediye bu soruna bir el atmalı ki .İlginiz ve üreteceginiz çözüm için şimdiden teşekkür ederim.

vatansever
vatansever - 11 ay Önce

Bu külliyenin etrafından fetöcüler ve rantiyeciler yer topladı tabi ki yaparlar. Yıkılsın haram saltanatlar...

Gündeme gelmesi
Gündeme gelmesi - 11 ay Önce

Kahramanmaraş’ta ;
1- İl genelindeki turizm alanlarının tanıtımı için yeterli çalışma yapılıyor mu ?
2- ilçelere kıraathane yapılacak mı ?
3- Köylerde tarım ve hayvancılığın bırakılmaması için neler yapılabilir ?
4- kamu kurumları ve STK’lar şehrimizin tanıtımı ve geleceği için ne gibi çalışmalar yapıyor ?
5- ilçelerde yeni iş alanları için çalışma yapılıyor mu ?

Edem46
Edem46 - 11 ay Önce

Kandırmayı bırakın halki siz mevcut yolları yapamıyorsunuz...yeni yol adı altında kimin arsasina el koyacaksınız..

Gökhan
Gökhan - 11 ay Önce

Elbistan çevre yolu nezaman açılacak

HÖKKEŞ
HÖKKEŞ - 11 ay Önce

:))))) HELE ESKİ YOLLARI BİR YAPIN (AMA BU YOL KÜLLİYEYE GİDEN YOLSA ÇARÇABUK BİTER)

KM
KM - 11 ay Önce

Şehrin merkezi dökülüyor her taraf pislik içinde gıda maddeleri açıkta satılıyor toz is eksoz dumanı nerede Dulkadiroglu Belediyesi arkadaşlar yaptığı bir şey goruyormusunuz biraz çalış lütfen ...

cengiz ağca
cengiz ağca - 11 ay Önce

külliye ile dogukent arasında iki sene önce yol açıldı.sadece iş makinaları girip ham yol açtılar ne önü açık nede sonu.çamur deryası bir şekilde beklemekte.sonrada yol yapıyoruz diye reklam yapılıyor.önce başladıgınız yolu bitirin sonra reklamını yapın.her seçim öncesi yanlış haber yapmayın iyi araştırın ögrenin.eminim ki bu açılan yeni yolda en az 2-4 sene sürünür ne zaman bitirilir Allah bilir.

Bir bilene sor !
Bir bilene sor ! - 11 ay Önce

Dulkadiroglu Külliyesi tahminen ne zaman bitmiş olur bilen var mı ?

Sb
Sb - 11 ay Önce

On iki şubat hacaglar mahallesi ne zaman halk otobüse kavuşacak ben çok merak ediyorum çünkü merkeze en yakın mahalle çünkü bu artik yürürlülüğe girmesi lazım

KM
KM - 11 ay Önce

Peynir dere Gafarli yolunu ne zaman yapacaksınız söz veriyorsunuz yapmıyorsunuz 35 sene önce Maraş bağcılari bahçelerinden yol verdi bağa gitti gittiğimizde yağmur yağarsa orda mahsur kalıyoruz yazık oldu oradaki ağaçlara Dulkadiroglu belediyesi lütfen bizi artık oyalama verdiğin sözü tut

POMPACI ALİ
POMPACI ALİ - 11 ay Önce

SÜLEYMANLI KÖYÜNÜN YOLU VAHİM İLLA BİRİSİNİN ÖLMESİ Mİ GEREK YAPILMASI İÇİN ARAÇLARIMIZI KORKARAK KULLANIYORUZ YOLUN ÇÖKME GARANTİSİ MEVCUT BİR DAHAKİ SEFERE AŞIRI BİR YAGMURDA KESİN ÇÖKER ALLAH KORUSUN AMA OLACAK BİR ŞEY GİBİ DURUYOR ILICA YOL AYRIMI VE SÜLEYMANLIYA GİREN YOLU YAPILMASI GEREK HEM TURİST İÇİN HEMDE ULAŞIMIN SORUNSUZ OLMASI İÇİN

TC'li
TC'li - 11 ay Önce

hal kavşağını yapın hal kavşağını

KM
KM - 11 ay Önce

Niye yazdığımı yayinlamiyosunuz


SIRADAKİ HABER

banner122