Kahramanmaraş'ta Mültecilerin sorunlarına çözüm bulunacak!

Kahramanmaraş’ta göç ve göçmenleri ilgilendiren ‘Uluslararası Kahramanmaraş Yönetim Ekonomi ve Siyaset Kongresi’ başladı.

Kahramanmaraş'ta Mültecilerin sorunlarına çözüm bulunacak!

Kahramanmaraş’ta göç ve göçmenleri ilgilendiren ‘Uluslararası Kahramanmaraş Yönetim Ekonomi ve Siyaset Kongresi’ başladı.

HABER FOTOĞRAFLARI! TIKLA
Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Cahit Zarifoğlu Konferans Salonu'ndaki kongrede, özellikle Suriyeli mültecilerin sorunlarını görmek adına hem akademik, hem de saha çalışmalarının konuşulacağı ve bu sorunların çözümü ile ilgili sonuçlar alınacağı bildirildi. 
2 gün sürecek kongreye, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi’nin yanı sıra Osmaniye ve Kilis belediyesinden de yetkililer ile 100 akademisyen ve çok sayıda öğrenci katıldı.
1. Uluslararası Kahramanmaraş Yönetim Ekonomi ve Siyaset Kongresi organizatörü ve KSÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İbrahim Örnek, yaptığı açıklamada, kongre sonunda ortaya çıkan sonuçlara göre çeşitli çalışmaların da yapılacağı bilgisini verdi. Prof. Dr. Örnek, “Hem akademik alanda yapılan değerli çalışmaları, hem de sahada yapılan çalışmaları bir araya getirerek ve aynı zamanda da Suriyeli mültecilerimizin kendi içlerinde yaşadıkları sorunları bize aktarmaları için 3 bölümden oluşan bir program düzenledik. Umarım bu kongre sonrasında hem uygulamadaki, hem de akademik alandaki çalışmaları birleştirerek bu sorunların çözümüne yönelik bizlerde bir değerlendirme yapacağız. Kongremiz bugün ve yarın olmak üzere 2 gün sürecek, toplam 100 katılımcımız var bilimsel çalışmaları sunmak adına. 122 tane akademik bildirimiz var, bununla birlikte 4 özel oturumumuz bulunuyor. Özel oturumlarımızla birlikte özellikle sahada çalışan müdürlerimiz yerel yönetimlerin sağladığı hizmetleri ortaya koymak, akademik alanda da bu çalışmaların bilimsel temellerini irdelemek adına kongremizi planlamış durumdayız” dedi.
Kongrenin ilk bölümü sonunda katılımcı akademisyenlere KSÜ yönetimi tarafından çeşitli hediyeler verildi.

Güncelleme Tarihi: 12 Ekim 2017, 16:48
YORUM EKLE
YORUMLAR
RAMAZAN P.
RAMAZAN P. - 10 ay Önce

BİR SURİYERLİ YUSUFLAR MAHALLESİNE (PARDON HALEP ÇARŞISINA) İŞ YERİ AÇMIŞ BİR TÜRK İŞÇİ ARIYOR MUSUN DİYE SORMUŞ. O DA BİZ YABANCI ÇALIŞTIRMIYORUZ DEMİŞ. ÖZ YURDUNDA GARİPSİN ÖZ YURDUNDA PARYA!!!!!!!!!

Kahramanmaraşlı
Kahramanmaraşlı - 10 ay Önce

suriyelilerin ne sorunu varkı ilaç bedava hastane bedava dükkan açıyorlar vergi yok,kişi başı 160 lira maaş 250 lira ev kirası,yakacak yardımı var,gıda yardımı var bayramlarda 1500 lira bayram harçlığı aldılar.siz kendi vatandaşınızn sorunlarına bakın.Suriyeliler için yapılacak tek şey bir an önce memlektlerine gönderilmelidir.
Sayın haber 46 yetkilileri sizde bir anket düzenleseniz göreceksiniz kimse istemiyor bunları.

Genel İzleyici
Genel İzleyici - 10 ay Önce

İşiniz yok iş ediniyorsunuz sanırım Suriyelilerin ne sorunu varmış yahu adamlar mantar gibi her yer de benden rahatlar altlarındaki arabalarda bizde yok neyin kafası bu anlamadım.Tek çözüm Şehir içinde suriyeli kalmamasıdır.Adamların altındaki arabadan bende yok nereden geliyor bu paralar anlamıyorum 30-40 bin lik arabalar var altlarında 30-40 bin tl araba var nereden geliyor bu paralar mazlum suriye kardeşlerinize acaba bi anket düzenleyin bir de Kahramanmaraş halkına sorun istiyormuyuz diye misafirmiş ne misafiri ya gönderin artık şunları bayram seyran geldiği zaman koşa koşa gidiliyor demekki yaşam alanı var....

asılkahramanmaraşlı
asılkahramanmaraşlı - 10 ay Önce

türklerin sorununa kim çözüm bulacak,amerikan hükümetimi

saadet
saadet - 10 ay Önce

peki şehirdeki yerli mültecilerin sorunları ne zaman çözülecek.

mehmet
mehmet - 10 ay Önce

suriyeli mültecilerin sorunlarımı var inanmıyorum

ali
ali - 10 ay Önce

bulun bulun. arkadaş önce kendi vatandaşınıza çözüm bulun. müteahhit adına bürünüp vatandaş ı dolandırıyorlar mahkemeye veriyoruz savcılığa veriyoruz. adamlar ceza almıyor. haala dolandırıcılığa devam ediyor lar. yazıklar olsun.

mustafa
mustafa - 10 ay Önce

yazıklar olsun hepinize mülteci sorununun farkındaydınız ve hiç bir adım atmıyormuydunuz bunca zaman

SIRADAKİ HABER

banner122

banner124

banner227

banner224

banner154

banner191

banner126