Kahramanmaraş'ta nesli tükenmekte olan Kızıl Akbaba bulundu

KAHRAMANMARAŞ'ın Pazarcık ilçesinde çobanlar tarafından bulunan nesli tükenmekte olan Kızıl Akbaba'nın ayağındaki halkadan bin 600 kilometre uzaklıkta olan Sırbistan'ın Belgrat şehrinden geldiği tespit edildi.

Kahramanmaraş'ta nesli tükenmekte olan Kızıl Akbaba bulundu

KAHRAMANMARAŞ'ın Pazarcık ilçesinde çobanlar tarafından bulunan nesli tükenmekte olan Kızıl Akbaba'nın ayağındaki halkadan bin 600 kilometre uzaklıkta olan Sırbistan'ın Belgrat şehrinden geldiği tespit edildi.

İlçeye bağlı Ulubahçe Mahallesi'nde çobanlar boş arazide bitkin halde akbaba buldu. Yanına gittikleri akbabanın uçmaması üzerine yaralı olduğunu düşünen çobanlar, Doğa Moruma ve Milli Parklar Kahramanmaraş Şube Müdürlüğü'ne durumu bildirdi. Bölgeye gelen ekipler, yaptıkları kontrolde  akbabanın nesli tükenmekte olan Kızıl Akbaba türünde olduğunu belirledi.

BELGRAT'TA HALKALANMIŞ

Yapılan kontrollerde vücudunda herhangi bir kırık ve yara olmadığı belirlenen Kızıl Akbaba'nın ayağında bulunan halkadaki numaradan, bin 600 kilometre uzaklıkta olan Sırbistan'ın Belgrat şehrinden geldiği anlaşıldı.

HABER FOTOĞRAFLARI

Korumaya alınan ve yorgun olduğu için uçamadığı tespit edilen Kızıl Akbaba'nın tedavisinin ardından doğaya bırakılacağı bildirildi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ferhat
Ferhat - 8 ay Önce

Hayvanın bir başına doğaya bırakılmasının ne faydası olacak. Çoğalamaz/üreyemez bile. Madem nesli tükeniyormuş. Ya bir eş getirin ya da bir eş bulabileceği yere götürün.

kahramanmaraş
kahramanmaraş - 8 ay Önce

Kahramanmaraş’ımızın düşman işgalinden kurtuluşunun 99. Yılı kutlu olsun. Allah ecdadımızdan razı olsun. Kahramanmaraş’ın kahraman gençleri için neler yapabiliriz . bunları konuşmalıyız . şehrimizde binlerce genç atama beklemektedir. Gençlerimize yen iş alanları lazım. Üretip ekonomiye katkı sağlamaları lazım. Hep birlikte gençlerimizin elinden tutmalıyız

yavuz
yavuz - 8 ay Önce

vardır bunda bir hikmet

12 şubat
12 şubat - 8 ay Önce

tedavi edilsin ama doğaya salmayın ölür o hayvan buralara alışık değildir g. antep hayvanat bahçesine korumaya verin çift getirsinler çoğalsın lar

Boş adam
Boş adam - 8 ay Önce

Yapacak haber bulamıyorsunuz. Ne kadar boşsunuz

Mümtaz
Mümtaz - 8 ay Önce

Başka memleket bulamamismi buraya gelmiş acindan ölür burda herşey pahalı Allah sonumuzu hayır etsin

misafir
misafir @Mümtaz - 8 ay Önce

bu gün Kahramanmaraşımızın kurtuluş günü onun için gelmiştir misafirimizdir

SIRADAKİ HABER

banner122