Kahramanmaraş'ta şehir merkezinde heyelan riski!

Kahramanmaraş'ta toprak kayması nedeniyle yıkılma tehlikesi bulunan 3 ev boşaltıldı.

GÜNCEL 01.02.2019, 10:27
Kahramanmaraş'ta şehir merkezinde heyelan riski!
banner257

Kahramanmaraş'ta toprak kayması nedeniyle yıkılma tehlikesi bulunan 3 ev boşaltıldı.

Kentte etkili olan yağışların ardından Yusuflar Mahallesi Şekerdere Caddesi'nin üst kısmındaki bölgede, toprak kayması meydana geldi.

İhbar üzerine bölgede çalışma yapan KahramanmaraşBüyükşehir Belediyesi ekiplerince, 51. Sokak'taki risk altında olan 3 evin boşaltılmasına karar verildi. 

Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanı Onur Erdi, gazetecilere yaptığı açıklamada, Karamanlı Kavşağı tünel çıkışında bulunan alanda 6 aydır heyelanlar yaşandığını belirterek, "Bu nedenle Fen İşleri Daire Başkanlığı olarak buraya bir set duvarı yapma kararı aldık. Bu çalışmalar sırasında yoğun yağışların etkisiyle yine toprak kayması olunca, bölgede risk altındaki 3 evi boşaltma kararı verdik." dedi. 

Yıkılma tehlikesi olan evlerden birinin sahibi Doğan Canbal ise bölgede yıllardır toprak kaymalarının yaşandığını, ancak son yağışların ardından oluşan risk nedeniyle evlerinden çıkmalarının istendiğini söyledi.

Ekipler, set duvarı çalışmalarını da durdurarak, risk altındaki 3 evin sakinlerini misafirhanelere yerleştirdi.

Yorumlar (11)
vatandaş 3 yıl önce
o yerlere oturum izni veren yöneticiler suçlu...zamanında izinler verilmese bu durumlar yaşanmaz...
Maraşlı 3 yıl önce
Yani 10 tane ev var heyelan riskinde.yık set duvarı çek bu kadar zor mu herseye para bulunuyorda buna mı bulunamıyor 20 yıl önce yapılması gereken iş bu
aysekutlu 3 yıl önce
Allah yardimcilari olsun
Cenk 3 yıl önce
Otuz yıldır bu haldeydi. Ak parti il binasının dibinde. 16 yıldır her gün baka baka geçtiler. İlla facia olmasını bekliyorlar. Yemin ediyorum oyumu Ali Öztunç'a vereceğim. Yeter artık çantada keklik görüldüğümüz !
EEEE 3 yıl önce
Kentsel dönüşümün başında ana yol üzerindeki evleri öncelikle yıkın deyince orda evinmi var ne çıkarın var diyolardı hıh ne oldu şimdi.sel felaketinden sonra hava güzelken neden önlem almadılar ? illa birilerine bişeymi olmalı.
Zengi Ahmet 3 yıl önce
Şu yolların hali nedir. ..araçlar perişan oluyor grater gibi cukurlara dusmekten. ..
turizm 3 yıl önce
Kahramanmaraş merkeziyle ilçeleriyle son yılların gözde turizm merkezlerindendir. Tarihiyle coğrafyasıyla dört mevsim turizm merkezidir. Turizm alanlarımızın ülke çapında tanınması için özverili şekilde çalışanlara çok teşekkür ederiz. Şehrimizin her vatandaşı gönüllü turizm elçisi olmalı yaşadığı yeri tanıtmak turizme kazandırmak için elinden geleni yapmalıdır. Sosyal medyada paylaştığı doğa fotoğrafına oranın adını yazmalıdır ki herkes görsün tanısın.
Alpaslan 3 yıl önce
Tanıyınca ne olacak; o el değmemiş burcu burcu doğamızın içine elindeki çöp pisliklerini bırakacak, ormanı ağaçları katledecek, derhal oralara cafe, teras lar yapılacak, doğa katliamı yollar yapılacak, daha sonra... ?
smtkmlk 3 yıl önce
Gidip klavuzluyu para harcayacağınıza şehrin merkezini yapın. Hangisi öncelikli ?
M Ali Küçüktüfekçi 3 yıl önce
durmak yok tombıra'ya devam.hizmet o da ne?Sürün Maraş'lım
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Günün Anketi Tümü
Kahramanmaraş'ta 18 Ocak 2022'de yağan kar yağışı sonrası Büyükşehir Belediyesi'nin çalışmalarını yeterli buldunuz mu? Trafiğin aksamasında suçlu kim?
Namaz Vakti 25 Ocak 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı