Kahramanmaraş'ta Tekstil Fabrikasında Çift Maske Zorunluluğu İddiası

Kahramanmaraş Karacasu'da bir tekstil fabrikasında işçilere çift maske takma zorunluluğu getirildiği iddia edildi. Sosyal medyada yer alan iddiaya göre çift maskeye itiraz edenler işten çıkarılmakla tehdit ediliyor.

GÜNCEL 13.02.2021, 16:22
Kahramanmaraş'ta Tekstil Fabrikasında Çift Maske Zorunluluğu İddiası
banner257

Kahramanmaraş Karacasu'da bir tekstil fabrikasında işçilere çift maske takma zorunluluğu getirildiği iddia edildi. Sosyal medyada yer alan iddiaya göre çift maskeye itiraz edenler işten çıkarılmakla tehdit ediliyor.

Kahramanmaraşlı ünlü yazar Sema Maraşlı'ya mesaj gönderen bir kişi "Kahramanmaraş K... Tekstil'de çift maske zorunlu kılındı. Asilik edeni işten çıkarmakla tehdit ediyorlar. Kapalı ortami sıcak ve iplik insanların ağzına, burnuna doluyor. Sürekli temizlemek zorundayız ama maskeyi aşağıda görür görmez basıyorlar fırçayı. İnsanların temel yaşam haklarından biri değil mi nefes almak? Lütfen paylaşıp duyurur musun?"

İşçiden gelen mesajı paylaşan Sema Maraşlı ise bu duruma tepki gösterdi:

"Korona öldürmüyorsa biz çift maskeyle ciğerleri iflas ettirir öldürürüz çalışması. Kapalı ve sıcak ortamda çift maske şartı getirenler, vicdanlarını nerede kaybettilerse bir an önce arasınlar. Kahramanmaraş K... Tekstil, Çalışanlar köleniz değil."

Yorumlar (11)
Sefa Şeker 12 ay önce
Karacasu Tekstil Tic ve San Aş
Kahramanmaraş ekonomisini önemli katkı sağlayan bir kuruluş.
Karacasu Tekstil Tic ve San Aş
TSE Covid­19 GÜVENLİ ÜRETİM BELGESİ ne sahip bir kuruluştur.

Hiç bir maliyetten kaçınmadan Personellerimizin sağlığını düşünerek en üst düzeyde tedbirler alınarak güvenli çalışma ortamı sağlanmıştır.

Dünyada Mutasyonlu virüs yayılmasının hızlı olduğu konuşulurken Virüs uzmanları tarafından çift maske takılması yüksek sesle dillendirilirken elbette bir reaksiyon göstermemiz personellerimizi düşündüğümüzün göstergesidir.

İşletme içinde sıcak ve geniş alanlarda tek maske takılması bakanlığın kararıdır.

Birden fazla çalışanın olduğu idari ofislerde çift maske takılması Firmamızın tavsiye kararıdır, çift maske takmak personelimizin özgür iradesidir.

Firmamız,
Çalışan memnuniyetin en yüksek olduğu Firmalardan biridir.

Böyle bir meseleyi haber yapmadan önce her iki tarafı da dinlemenin habercilik etiğinin bir gereği olduğunu düşünüyoruz.

İşçi çıkarmanın yasak olduğu bir dönemde böyle mesnetsiz haber yapmanızı kınıyoruz.
HABER46 12 ay önce
Fabrikanın adı haberimizde yer almamıştır. Buna rağmen (zira haberde isminiz geçmediği için cevap hakkınızı kullanamazsınız) Cevap hakkınız burada da görüldüğü gibi kullandırılmıştır. Haberimiz sorumlu gazetecilik gereği yapılmıştır. Dava açacağım tehdidini buradan yapmanıza gerek yok. Hukuk biriminiz yoksa size nasıl dava açabileceğiniz hakkında yardımcı olabiliriz. Kolay gelsin.
Kadir Özcan 12 ay önce
sanki çok büyük gizlenecek bir şey gibi K... Tekstil yazmaya ne gerek var.
K.... devamını da yazınız.
K.... isminde bir sürü Tekstil var.
kralusta 12 ay önce
kimse bi şey yapamaz DÜDÜGÜ olan ÇAlar İNŞAALLAH işçilerin lehine olur
Mücahid Yahya Şeker 12 ay önce
İddia sahibi, iddiasini ispatla mükelleftir. Eğer o gafillik edip bu mükellefiyeti üstlenmiyor ise ayni gaflatte sizinde bulunmamanizi öneririm. O tekstil firmasina gidin her bir bireyle tek tek konuşun o vakit ne demek istedigimi cok iyi anlayip akabinde özür haberi yayinlarsiniz.
İLYAS ALTUN 12 ay önce
Sema hanım maske karşıtlığı paylaşımlarına kurumsal bir firmayıda yalan haberi ile alet etmiş. Yazar olarak öncelikle araştirma yapasa bu tür tozlu ve havlı üretim yapılan fabrikalarda pandemi döneminin haricinde dahi maske kullanıldığını iş sağlığı ve güvenliği mevzuatında zorunlu olduğunu görecekti.
İşçi kendi sağlığını düşünüyorsa ciğerleri sağlıklı olsun istiyorsa. Koah yada benzeri hastalıklara yakalanmak istemiyorsa maskesiz üretim tesisinde çalışmaz.Ayrıca çift maske ile alakalı bahsi geçen firmada bir zorunluluk yaptırım olmadığını görecekti. Salgınla mücadele karşıtlığı gözünün kör etmiş ve bu haber ile habercilik anlayısna aykırı davranıldığı görülüyor.
muhittin şeker 12 ay önce
nedense haberinizin aksini iddia eden yorumları yayınlamıyorsunuz. hakkınızda hukuki işlem başlatılacak ve tazminat davası açılacak. selametle.
HABER46 12 ay önce
Bu haber altına yazılan iki yorum hariç tüm yorumlar yayınlanmıştır. Sayfanızı yenilemenizi veya çerezleri temizlemenizi öneriyoruz. Kolay gelsin.
Dursun başkan 12 ay önce
Karacasu tekstil sanırım
Aysegul 12 ay önce
İşciler hasta olmasın DİE cift maske takılma tedbiri normal deılmı nefes alma hakkı yokmu dıe yazmak cok sacma olmus
Fatih topak 12 ay önce
Kayseri bellonada zorunlu cif maske bizide tehtit ediyorlar
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Günün Anketi Tümü
Kahramanmaraş'ta 18 Ocak 2022'de yağan kar yağışı sonrası Büyükşehir Belediyesi'nin çalışmalarını yeterli buldunuz mu? Trafiğin aksamasında suçlu kim?
Namaz Vakti 22 Ocak 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı