Kahramanmaraş'ta TÜGVA'dan Hollanda'ya Kangal Köpekli Eylem

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz'daki darbe girişimin ardından her ayın 15'inde kent meydanında bir araya gelen Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Kahramanmaraş Şubesi üyeleri, bu sefer alana getirdikleri kangal köpekleriyle Hollanda'yı protesto etti.

Kahramanmaraş'ta TÜGVA'dan Hollanda'ya Kangal Köpekli Eylem

TÜGVA Kahramanmaraş Şubesi üyeleri, Demokrasi Meydanı'na 30 civarında kangal köpeği getirerek, Hollanda'nın, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya'ya yönelik skandal tavrı ile buna tepki gösteren Türklere Hollanda polisinin köpeklerle saldırmasını protesto etti.

TÜGVA Kahramanmaraş Şube Başkanı Ahmet Asım Demirdöven, burada yaptığı açıklamada, Avrupa ülkelerinin Türkiye'ye karşı tutumlarının kabul edilir olmadığını söyledi.

Avrupa'nın küstah bir tutum sergilediğini belirten Demirdöven, "Rabbimize şükürler olsun ki başımızda büyük bir lider, arkasında ona inanmış bir millet, onun arkasında yürümekten, onunla beraber devam etmekten çekinmeyen inançlı ve imanlı bir millet var." dedi.

Demirdöven, bu milletin uyanışını ve inanışını farkeden Avrupa'nın kendi eliyle yapmış olduğu sözde demokrasi ve insan hakları ile Türkiye'ye yeniden ayar vermeye kalkıştığını ifade etti.

Türkiye'nin artık eski Türkiye olmadığını vurgulayan Demirdöven, şunları kaydetti:

"Protesto ediyoruz ve 'Korkun bizden' diyoruz. Korkun bu gençlerden ve milletten. Çünkü artık yavaş adımlarla değil koşarak yönümüze batıya, doğuya, güneye ve kuzeye çevirdik. Haince, küstahça vatandaşlarımızın üzerine köpeklerini salma cüretinde bulundu. Ey batı, bizim bu topraklarda yetişmiş cesur, imanlı gençlerimiz var. Yarın o köpekler sizi ısıracak."

Basın açıklamasının ardından Hollanda bayrağını yakan gruptakiler, daha sonra dağıldı.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Beklenen Gençlik
Beklenen Gençlik - 1 yıl Önce

Müslüman eliyle,yapamıyorsa,diliyle,o da olmuyorsa kötülüğe ve zulme karşı buğzetmeli ... Tügvayı tebrik ediyorum zulme karşı bu dik duruşunu her zaman ,en yüksek perdeden gösteriyor. Milletimizin özlediği gençlik...Allah yolunuzu açık etsin.

cenk
cenk - 1 yıl Önce

Ekonomik olarak gelişme göstermeyen ülkeler ancak böyle komik eylemler yaparlar.Tam Ortadoğu ülkesi gibi. Gerçekten komik. Tepenizde yanan ampül bile Hollanda malı (Phillips), Organize sanayideki Türkiye'nin en büyük çağrı merkezi Hollanda yatırımı (ING BANK), protesto meydanına getirdiğin köpekleri taşımak için kullandığın aracın yakıtı bile Hollanda şirketi (Shell)...Geçiniz efendiler kendinize güldürmeyiniz. Her yıl K.Maraş'ın Fransızlardan kurtuluşunu günlerce gecelerce kutlar bu şehir, gelin görün ki en çok satılan araç Peugeot, Citroen ve Renault'tur benim güzel şehrimde... Kurtuluş tam bağımsızlık ile olur. Hamaset naraları ile değil !..

WQW
WQW - 1 yıl Önce

ADALARDA İŞGAL EDİLİYOR, ORADA SİYASİ RANT VE MAĞDURİYET EDEBİYATI YAPACAK MALZEME YOK DEĞİLMİ. SESİNİZ SOLUĞUNUZ ÇIKMIYOR.

ry
ry - 1 yıl Önce

kangal ile protesto. akıl tutulması bu herhalde.

DeliKurt
DeliKurt - 1 yıl Önce

Bizim içimizde ne kadar ecnebi aşığı var anlamak mümkün değil, yahu arkadaş bir kerede memleket evlatlarına destek olun be, siz ne biçim Türksünüz..!

cenk
cenk @DeliKurt - 1 yıl Önce

Benim Türklüğümü ve Türkçülüğümü sorgulamak sana mı düştü DeliKurt !..Türk milleti asildir,zekidir ve onurludur!..Hollanda hükümeti ''14 martta seçimimiz var miting yapmanız doğru olmaz gelmeyin'' demedi mi? Sayın başbakan 9 Martta Tv'de ''gitmek doğru olmaz ama 14 marttan sonra gideriz'' demedi mi? Buna rağmen sayın bakan karayolu ile izinsiz Hollanda'ya girmedi mi? Türk konsolosluğu ''kimse gelmeyecek'' diyerek Hollanda hükümetini yanıltmadı mı? Aynı tarihte Köln'de bulunan spor bakanı dururken bayan bakanı neden gönderdler? Yoksa ''Benim başörtülü bacım,bakanım mağdur oldu'' edebiyatı için miydi? Daha sonra Köln'deki spor bakanının uçağı ile yurda döndü ve havaalanında ''sayın cumhurbaşkanım artık dönebilirsin dedi ve ben döndüm'' demedi mi?. Ve daha dün sayın başbakan ''benden habersiz bakanlar hiçbir yere gitmeyecek'' genelgesi yayınlamadı mı? Ve bugün Hollanda hükümeti ''seçimimiz bitti buyrun gelin miting yapabilirsiniz hatta protesto gösterisi bile yapabilirsiniz'' demedi mi?

SIRADAKİ HABER

banner235

banner122

banner124

banner227

banner224

banner154

banner191

banner126