Kahramanmaraş Ülkü Ocakları Milli Eğitim'de Yaşanan Hadiselere İlişkin Basın Açıklaması Yaptı

Kahramanmaraş Ülkü Ocakları İl Başkanı Mesut Kaplan son zamanlarda Milli Eğitim'de Yaşanan Hadiselere İlişkin bir basın açıklaması yaptı.

Kahramanmaraş Ülkü Ocakları Milli Eğitim'de Yaşanan Hadiselere İlişkin Basın Açıklaması Yaptı

Kahramanmaraş Ülkü Ocakları İl Başkanı Mesut Kaplan son zamanlarda Milli Eğitim'de Yaşanan Hadiselere İlişkin bir basın açıklaması yaptı.

18 Eylül 2014 Perşembe 07:29
Kahramanmaraş Ülkü Ocakları Milli Eğitim'de Yaşanan Hadiselere İlişkin Basın Açıklaması Yaptı
banner208
Kahramanmaraş Ülkü Ocakları İl Başkanı Mesut Kaplan adıyla yapılan basın açıklaması şu şekilde:

Hükümetin önce “Kürt Sorunu”, ardından “Kürt Açılımı”, sonra “Milli Birlik ve Kardeşlik Projesi”, son olarak da “Çözüm Süreci” adını verdiği “İhanet, Bölünme ve Çözülme Süreci” kapsamında PKK ve işbirlikçilerinin Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesindeki sabotaj girişimlerine her gün bir yenisi eklenmektedir. Habur'da teröristleri karşılama rezaletiyle başlayan; teröristlerin yol kesip kimlik kontrolleri yapması, sözde asayiş ekiplerini kurması gibi bir dizi rezaletle ve son olarak geçtiğimiz ay askerimize, devletimize ve milletimize ilk kurşunu sıkan PKK'lı hainin heykelinin Lice'de dikilmesiyle devam eden ihanet, bölünme ve çözülme senaryosu, işbirlikçiler tarafından bölüm bölüm sahneye konulmaktadır. Şimdiye kadar yaşanan süreçte başta İmralı canisi olmak üzere, terör örgütü ve yandaşları kamuoyuna adeta barış elçisi gibi sunulmuştur.

Günümüze kadar yaşanan ihanet dolu gelişmelerin ardından, hükümetin masasında oturan eli kanlı teröristler ve uzantıları son bir ayda toplam on yedi okulu ateşe vermiştir. Ne yazık ki kullanılamaz hale gelen okullarda yeni eğitim-öğretim yılına hâla başlanamamıştır. Geçmişte vatan ve namus müdafaası yapan kahraman Türk askerini şehit eden eli kanlı teröristler, bugün eğitim yuvalarını yakarak Türk Milletinin geleceğini ateşe vermektedir. İhanet ve bölünme sürecinin sekteye uğramaması uğruna bölgede devlet otoritesi silinmiş, Mehmetçik kışlalara hapsedilmiştir. Bunu fırsat bilen teröristler, okulları ateşe vermekle kalmamış, Kürtçe eğitim vermek üzere açtıkları okullardan bir tanesine, kırk bin şehidin müsebbibi İmralı canisinin annesinin adını verecek kadar ileri gitmişlerdir. Şehit haberi gelmiyor diye bayram havası estiren medya ise tüm bu yaşananlara kulak tıkamaktadır.

Çözülme sürecinde barış elçisi misyonu yüklediği caniden, bir gönül insanı türetme çabası içerisinde olan hükümet, amaçları hainliklerini sivil toplum kuruluşları içerisinde sürdürmek olan birkaç kuruluşun açtığı ve kürtçe eğitim veren bir okula İmralı canisinin annesinin adının verilmesine engel olamamıştır. Andımızı ve “Ne mutlu Türküm diyene” yazılarını bir çırpıda kaldıran, milliyetçiliği ayaklar altına aldığını utanmadan söylemekten geri durmayan hükümet yetkilileri, söz konusu hainlik, ihanet ve bölünme olduğunda, nedense engin bir hoşgörüye bürünmektedirler. Bunun sonucunda terör örgütü PKK, devlet okullarına molotof kokteyli ile saldıracak, yakıp yıkacak kadar cesaretlenmiştir. Doğu ve Güneydoğu'da yaşanan gelişmeler, bölgede güvenin ve güvenliğin olmadığını, bölgenin adeta terör örgütünün kirli emellerine teslim edildiğini açıkça göstermektedir. Bölgede yaşayan vatandaşlarımız devlet güvencesinden, can ve mal güvenliğinden yoksun bırakılarak terör örgütünün ellerine teslim edilmiştir. Yaşanan durum sadece okullardaki öğrenciler, veliler ve bölge halkı için değil, okulda görev yapacak öğretmenler için de ciddi tedhiş ve korkuya neden olmuştur. Bölgedeki güvenlik güçlerimiz ise hükümet yetkililerinin acizlik içerisindeki tutumları nedeniyle yalnız kalmakta, görevlerini yapamamaktadır.

Kahramanlıklarıyla gönül dünyamızda ayrı yerleri olan elleri nasırlı, yüreği mangal gibi analarımız, kundağındaki bebeğini bırakıp cepheye savaşmaya giderek şehit olan Erzurumlu Nene Hatun, Kastamonulu Şerife Bacı gibi kahraman ve yiğit kadınlarımızın adları 12 yıllık AKP iktidarında, hatıralardan çıkarılarak unutturulmaya çalışılırken, İstanbul'un Gaziosmanpaşa İlçesi'nin AKP'li Belediyesi, ilçedeki “Şehit Şerife Bacı Parkı”nın adını “Gençlik Parkı” olarak değiştirirken, İmralı canisinin annesinin adının Güneydoğu'da bir okula verilmiş olması son derece manidardır. Milliyetçi Ülkücü Hareket bu aymazlığı, ihaneti ve bölücülüğü de muhakkak kaydedecektir.

Sadece adının milli olduğu (Gayri)Milli Eğitim Bakanlığı'nda ise eğitim ve öğretim yılı başlar başlamaz bir dizi operasyonun başladığı da gözlerden kaçmamaktadır. Okul yönetimlerinin kendine uygun olarak yeniden yapılandırılması noktasında yürütülen sinsi ve gizli operasyonlarda, Türk gençliğinin ilmi ve fikri konularda yetişmesinde önemli rolleri bulunan ve büyük çabalarla görevlerini ifa eden milliyetçi öğretmenlerimiz ve idarecilerimiz fişlenmekte, siyasi nedenlerle görevlerinden uzaklaştırılmaktadır. Mesleki hayatlarını yıllarca yönetici olarak sürdürmüş olan idarecilerimizin birçoğu sürgün edilerek ücra köşelerde öğretmenlik yaşantısına geri döndürülmüşlerdir. Üstelik yeni atanan müdürlerin % 80'i; AKP'nin hükümet olduğu 2002 yılında üye sayısı sadece 41000 olan, “bize katılmazsan”¦” diye başlayan baskı, şantaj ve tehditlerle bugün itibariyle 762000 üyesi olan ve yaklaşık % 1750 oranında hormonlu büyüyen, AKP'ye göbekten bağlı bir sarı konfederasyonun üyelerinden seçilmektedir.

Eğitim- Öğretimin başladığı şu günlerde Milli Eğitim Bakanlığı çerçevesinde yaşanan provokasyona yönelik bu girişimleri kınadığımızı, ancak bir yere de not ettiğimizi bildirerek, iktidarın yaşanan rezaletlere ne tepki vereceğini, Türk adından rahatsız olanların devlet içinde devlet oluşturma girişimlerine karşı nasıl pozisyon alacağını merak etiğimizi belirtmek istiyoruz. Okulların açıldığı ilk günde önünde kapkaranlık bir tablo hâkimken Bakan Nabi Avcı'nın yeni eğitim ve öğretim yılını kahkaha ve esprilerle açması, zannederiz ki merakımıza da bir cevaptır. Milli Eğitim'de yaşanan son derece ciddi ve vahim gelişmelere rağmen, kendisi de bir akademisyen olan ve kabinenin en yaşlı üyelerinden birisi olan Milli Eğitim Bakanı'nın bu esnek ve laubali tavırları dikkatimizden kaçmamıştır. Yönetici atamalarındaki liyakatsizlik ve adaletsizlikler, TEOG'daki rezalet nedeniyle birçok öğrencinin daha henüz okullarına yerleşememesi, PKK'nın yaktığı 17 okul ve bu okullarda okuyan 2 binden fazla öğrencinin okula başlayamaması, İmralı canisinin annesinin adının hainler tarafından bir okula verilmesi gibi bir sürü olumsuzluk Milli Eğitim Bakanımızın keyfini hala kaçırabilmiş değildir.

Bu süreç içerisinde yaşanan gelişmelerden canı yanan, olayların üzerine titreyen ve ilgilenen, son kale Ülkücü Hareket kalmıştır. Siyasi tabloya bakacak olursak bölücü odaklar ve işbirlikçiler bir tarafta, milliyetçi vatanseverler ise diğer taraftadır. Alçaklık, hainlik ve bölücülük baş tacı yapılırken, milliyetçilik ayaklar altına alınmıştır. Türk Milliyetçileri ve Ülkücüler olarak atılacak olan adımların tarafımızca yakından takip edildiğini, milli birlik ve kardeşliğimizin bozulmasına yönelik her türlü girişimin de her zaman karşısında olacağımızı bir kez daha kamuoyuna beyan ediyor ve terör eylemleri hakkında, yetkilileri göreve çağırıyoruz.
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Maraşlı 2014-09-19 16:17:04

pkk ile kol kola olacağıma chp ile kol kola olurum.

Avatar
yuh 2014-09-19 15:07:47

Eyy akepe liler en azından sizin güneydoguyu satmadık.hepiniz güneydoğudaki rezilliği görüyorsuz.sizin gibi en azından vatanı satmadık vatana ihanet etmedik yazık size.

Avatar
alperen 2014-09-19 14:52:10

En azından sizin gibi hırsızlarla,bölücülerle,vatan hayinleriyle PKK ile ortaklık yapmıyoruz eyyyy AKP liler...

Avatar
AS 2014-09-19 12:05:45

mhp bundan önce dsp nin kolları altındaydı şimdi kardeşi chp nin kolları altında siyaset yapıyor kılıçtaroğlu devlet bahçeliye ankara meydanında saatlerce bekle desin o sabaha kadar bekler nerede senin milliyetciliğin bu zamanın milliyetciliği BALOOOOOOOOOOOOON

Avatar
muharrem 2014-09-19 10:27:07

C(m)HP KOL KOLA :)) gerçek ülkücülerin gururunu düşünmediniz mi rahmetli olanların kemikleri sızlar diye hiç düşünmediniz mi benim tanıdığım mhp liler başı dik yürürürdü bu iki seçimde boynu bükük dolaştılar içim acıdı valla titreyin kendinize gelin piyon olmaktan kurtulun acınacak duruma düşüyorsunuz.

Avatar
k.maraş aslanı 2014-09-19 01:22:08

YaTı adam ol.kimseye iftira atma bu 1 . bide akppk lı oldugun alenen ortada.mesut başkan hepinizden 10 gömlek daha milliyetçi..sizin gibi yozlaşmış beyinlerin dillendirmeye cesaret edemedigi yada edipte yalakalık olsun diye sus bus olanların hislerine tercüman oluyor.....ADAMSIN mesut başkan

Avatar
MustafaÖzdemir 2014-09-19 00:11:39

% 70 oy almış bir partiden % 80 idareci yine de makul. Asıl MHP % 20 ile iktidar olsa bu oran % 20 ye %  olurdu. Boşuna konuşmayın biz herkesi biliyoruz.....

Avatar
yapma mert 2014-09-18 21:04:43

Paralellerde dun sen kolkolaydin mert..

Avatar
YaTı 2014-09-18 14:15:39

Hadi ordan CHP nin KANKASI MHP li MEEEESuuuuuT

Avatar
_MERT 2014-09-18 10:38:51

Düşünüyorumda biz ülkü ocaklarında daha önce farklı öğrendik şimdi farklımı ? ya arkadaşım önce biz kendimize bir düzen vermeliyiz.Ali şunu etmiş Veli bunu tutmuş bırakın bunları ya sen CHP kolkola seçime giriyorsun sen paralelciler nedese atlıyorsun.başındaki yapışmış oraya asarım keserim diyor.bu numaralar bitti artık akıllı olun.önce başarısız olan çekilsin Bahçeli çekilirmi asla menfaatçiler çekilirmi asla.eeee hani biz milliyetçi idik gençliğin suçu ne ? bize öğretilen milliyetçiliğin ahlakın imanın suçu ne ? önce kendi içimizde ve tabanda buna bir çözüm bulmamız lazım.

banner215

banner122

banner124

banner222

banner223

banner226

banner154

banner191

banner126

banner224

banner217

banner225