Kahramanmaraş’ta özel güvenliklere eğitim verildi

Kahramanmaraş’ta görev yapan özel güvenlikçilere eğitim programı düzenlendi. Emniyet Genel Müdürlüğü Özel Güvenlik Denetleme Başkanlığı tarafından, özel güvenlik görevlileri eğitimleri başladı. Seminerde konuşan Polis Başmüfettişi Cengiz Kırmızıgül, “Suçlunun, teröristin vicdanı olmaz” diyerek güvenlik görevlilerini uyardı.

Kahramanmaraş’ta özel güvenliklere eğitim verildi

Kahramanmaraş’ta görev yapan özel güvenlikçilere eğitim programı düzenlendi.

Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezi'nde düzenlenen İç İşleri Bakanlığı tarafından organize edilen eğitim programında, Polis Başmüfettişi 1. Sınıf Emniyet Müdürü Cengiz Kırmızıgül ve Mustafa Ay tarafından kentte görev yapan özel güvenlik eğitim semineri verildi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun talimatlarıyla başlatılan proje çerçevesinde ülke genelinde özel güvenlik personeline yönelik eğitim seminerinin Kahramanmaraş ayağı 3 gün sürecek.

Kent merkezinde 2 bin 119 özel güvenlikçiye anayasal konular, görev ve yetkileri ile görev yerlerinde yapılması gereken konular hakkında bilgiler verildi.

Polis Başmüfettişi 1. Sınıf Emniyet Müdürü Cengiz Kırmızıgül tarafından mevzuatlarla alakalı detaylı bilgi verildi. 
X-Ray cihazlarından geçen insanların dikkatli bir şekilde aranması gerektiğini söyleyen Kırmızıgül, “Suçlunun teröristin vicdanı olmaz” dedi.
Kırmızıgül, şöyle devam etti:

“Sizin için grev yasağı var biliyorsunuz, özel güvenlik görevlileri greve katılabilir ama greve katılamazlar. Silahıyla birlikte greve katılırsa, kimliğini başkasına kullandırırsa görevi elinden alınır. Görev esnasında kolluk kuvveti sizin bulunduğunuz yeri denetlemek ve incelemek istediğinde siz onlara karşı gelirseniz göreviniz yine elinizden alınır. En çok karşılaştığımız AVM’lerde güvenlik görevlileri alışveriş arabalarını topluyor veya başka bir güvenlik görevlisi rafları düzenliyor. Özel güvenlik görevlileri bulunan mekana girmek isteyenleri duyarlı kapıdan geçirir ve kişinin üstünü arar. İçeri giren bir kişinin üzerinde silah var, güvenlik görevlisinin ona göz yummaması lazım. Üzerindeki silahı teslim alması gerekir. Çünkü suçlunun, teröristin vicdanı olmaz.” 

Elbistan ilçesinde görev yapan özel güvenlik çalışanlarına da bu eğitim seminerinin verileceği bildirildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner122

banner124

banner227

banner235

banner224

banner154

banner55

banner126