Kahramanmaraş’ta vatandaşlar Zeytin Dalı Harekatı için askerlik şubesine akın ettiler

Kahramanmaraş’ta vatandaşlar Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından Suriye’nin kuzeyine yürütülen ‘Zeytin Dalı Harekatı’na gönüllü asker olarak katılmak için askerlik şubesine koştu.

Kahramanmaraş’ta vatandaşlar Zeytin Dalı Harekatı için askerlik şubesine akın ettiler

Kahramanmaraş’ta vatandaşlar Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından Suriye’nin kuzeyine yürütülen ‘Zeytin Dalı Harekatı’na gönüllü asker olarak katılmak için askerlik şubesine koştu. 

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Kahramanmaraş Şubesi organizasyonuyla özellikle gençlerden oluşan kalabalık, Türkiye'nin sınır dışındaki askeri operasyonlarına destek vermek ve orduya gönüllü katılmak için askerlik şubesine akın etti.
Kalabalıktakiler, yanlarında getirdikleri dilekçeleri Onikişubat Askerlik Şubesine vererek askere alınmak istediklerini bildirdi.

Ellerinde Türk bayraklarıyla “Vatan sana canım feda”, “Her Türk asker doğar” şeklinde slogan atan vatandaşlara yoldan geçen araçlar da korna çalarak destek verdi. ‘Tekbir' getiren grup, dilekçelerini askerlik şubesine teslim etti.

Askerlik şubesi önünde açıklama yapan Türkiye Gençlik Vakfı Kahramanmaraş Şube Başkanı Asım Demirdöğen, “Bu milletin kalbinden hem imanını hem de vatan sevgisini alamadılar alamayacaklar” dedi.
Demirdöğen, şöyle devam etti:

HABER FOTOĞRAFLARI

“Bu şehrin evlatları kahramanlık nedir çok iyi bilir. Çünkü cumhuriyetin kuruluşunda bu topraklar yeniden işgal altına girdiğinde, bu milletin evlatları bu toprakların sahibi yeniden inisiyatif alıp sağına soluna bakmadan ben varım diyebilmişti. Şu anda yeniden inisiyatifi eline alıp küçük, büyük, yaşlı demeden askerin yanında bulunup sahaya inmiştir. Şimdi yine yeniden bu toprakların müdafaası konusunda bu vazife bize düştü. Bu kapsamda Kahramanmaraşlı gençler olarak, ordumuza ve başkomutanımız Cumhurbaşkanımıza destek vermek için, gönüllü askerler olmak için geldik. Allah’a hamd olsun, bu milletin kalbinden hem imanını hem de vatan sevgisini alamadılar alamayacaklar.”

YORUM EKLE
YORUMLAR
ALİ YILDIRIM
ALİ YILDIRIM - 1 yıl Önce

AKP nin zenginleri paralı askerlik yapar yada çürük alır

asım gök
asım gök - 1 yıl Önce

sorarmısınız asım demirdöğen bey e madem askerlik bu kadar önemliydi kendisi için neden öğretmen askerlik yapmak için yırtınıyordu ? hadi bir sorun bakalım ne diyecek

hayat
hayat - 1 yıl Önce

keşke askerlik durum belgeleriyle gelselerdi. çünkü bu sıralar daha çok askerliğini bedelli yapanlar ön sıralarda yer alıyorlar. can tatlı, ya söz konusu başkasının canıysa?

asılkahramanmaraşlı
asılkahramanmaraşlı - 1 yıl Önce

dostlar alışverişte görsün..

ALİ
ALİ - 1 yıl Önce

HELE ŞU PARALI ASKERLİK YAPANLAR HİÇ GÖRÜNMESİN ASKERLİK YAPMAMIŞ ERKEK NE BİLİR VATAN AŞKINI

cCc
cCc - 1 yıl Önce

YANLARINDA YANDAŞLARININ İÇİNDEKİ ELVERİŞSİZ RAPORU ALAN YANDAŞLARINIDA BERABER GETİRSELERDİDE BİRAZ FEYZ ALMALARINA VESİLE OLURLARDI.BU İŞLER GÖRÜNTÜ YAPMAKLA OLMUYOR, TAKİP EDERSENİZ ÜLKÜCÜLER SESSİZ SEDASIZ TÜRKMEN CEPHESİNE GİDİP GELDİLER KİMSENİN HABERİ DAHİ OLMADI.HANİ MADALYONU DİĞER TARAFI ÜLKENİN İNSANLARI BURADA SEFA İÇİNDE ÜREMEYE DEVAM ÇALIŞMASI YAPARKEN BİZLER NİYE GİDİP ONLAR İÇİN SAVAŞACAĞIZ, GİDERKEN ONLARIDA GÖTÜRÜNDE BİRAZ VATAN SEVGİSİ VATAN İÇİN CAN VERMEYİ ÖĞRENSİNLER.

zeki
zeki - 1 yıl Önce

reklamlarrrr

veli bakırdöğen
veli bakırdöğen - 1 yıl Önce

demirdöğenler bıraksın bu kahramanlık numaralarını onlar makam mevkileri kapmaya baksınlar. bu ara demirdöğen soyadı iyi iş yapıyor.

rozturk.59
rozturk.59 - 1 yıl Önce

YAPTIKLARI SADECE YALAKALIK VE GÖSTERİŞ... Siz İsteseniz de İstemeseniz de Kanuna Göre İhtiyaç Olduğunda Zaten Silah Altına Alınırsınız...!!!???

SEFERBERLİK VE SAVAŞ HALİ KANUNU
Kanun Numarası : 2941
Kabul Tarihi : 4/11/1983
Yayımlandığı R.Gazete : Tarih : 8/11/1983 Sayı : 18215
Yayımlandığı Düstur : Tertip : 5 Cilt : 22 Sayfa : 838


SIRADAKİ HABER

banner240

banner227

banner154

banner224