Kamu Baş Denetçisi Malkoç, Kahramanmaraş memnuniyeti yüksek bir şehir

Kamu Baş Denetçisi (Ombudsman) Şeref Malkoç ve beraberindeki heyet “Ombudsman Halkla Buluşuyor” programları çerçevesinde Kahramanmaraş’ta basın mensuplarıyla bir araya geldi.

GÜNCEL 25.11.2021, 16:38
Kamu Baş Denetçisi Malkoç, Kahramanmaraş memnuniyeti yüksek bir şehir
banner257
banner226

Kahramanmaraş’ta bir otelin toplantı salonunda basın mensuplarıyla kahvaltı programında bir araya gelen Ombudsman Şeref Malkoç, “Bu programın ardından belediye başkanımızı ziyaret edeceğiz ardından muhtarlarımız ve sivil toplum kuruluşlarımızla bir araya geleceğiz. Bir nevi serbest kürsü kuracağız. Halkımız o kürsüden fikrini açıkça söyleyecektir.

Biz halk ile devlet arasında bir nevi arabuluculuk yapıyoruz" dedi. “Biz şikayetlere çözüm arıyoruz” Diğer Kamu Denetçilerinin konuşmalarında kendileri ile Kahramanmaraş arasında bağ kurduklarına işaret eden Şeref Malkoç, "Az önce konuşan Kamu Denetçisi arkadaşlarım Kahramanmaraş’la kendileri arasında bir bağ kurdular. Bende Trabzonlu'yum. Dolayısıyla en büyük bağı benim kurmam lazım. Trabzon ve Kahramanmaraş kardeş şehirdir. Trabzon’da en büyük cadde Kahramanmaraş Kahramanmaraş’ta da en büyük cadde Trabzon caddesidir” diye konuştu. Gazeteciler tarafından yöneltilen soruları da cevaplayan Malkoç, "Kahramanmaraş' tan da her ilden oluğu gibi bizlere şikayetler geliyor. Diğer illeri göz önünde bulundurursak Kahramanmaraş memnuniyeti yüksek bir şehir. Bugüne kadar Kahramanmaraş’tan bize ulaşan başvuru sayısı 2800 bu da çok yüksek bir sayı değildir" ifadelerini kullandı. “Kahramanmaraş kendi kendine yeten bir şehirdir” Malkoç, konuşmasının sonunda ise, “Yapmış olduğumuz anketlerde Kahramanmaraş'ta kurum bilinirliğimizin aslında 35'lerde olduğumu görüyoruz. Kahramanmaraş kendi kendine yeten bir şehirdir. Demek ki sorunları kendi içinde hallediliyor. Başvurunun az olmasının sebebi bu olabilir” değerlendirmesinde bulundu.

banner261
Yorumlar (5)
mermercioglu 2 gün önce
tabiki giden sikayetlerle ilgili bir inceleme yapimadigi sumen alti edildigi icin olmasin ??? belediyeler harac rusvet yuvasi olmus ama zati aliniz gormuyor
Ökkeş otatar 2 gün önce
Memnuniyeti yüksek değil beklentisi düşük bir şehir
Ali kaya 2 gün önce
19 yılda Akpye hiç oy vermedim. Sıkıntı çekiyorum. İlk seçimde akpye vereceğim. Bu ekonomiden sonra diğerleri de çeksin
Hakkı ister 1 gün önce
Cevre ve sehircilik il müdürlüğü suç duyurusunda bulunur savxi inceler dava acar .ceza mahkemesi bilirkişi atar. Bilirkişi namus ve şerefi üzerine yemin eder. Sonra belediye ve müteahhit i kurtarmak icin evrak hazırlar. Çevre Ve şehircilik itiraz dahi etmez. Bunuda mahkemede aklandı ne yapalım der. İşte. Bakın nasil olurmuş. Dedem derdi eskiden kıyamete yakın insanlar omurgasız doğacak diye. Bende derdim omurga olmadan nasil dik gururlu duracak diye. Dedem buyuk insanmış vesselam. Siz siz olun çoluk çocuğunuz için onurunuzdan serefinizden vazgecmeyin
EDEM 1 gün önce
KİMİ KİME ŞİKAYET EDELİM ŞİKAYET ETTİĞİMİZLE KALIYORUZ.
Günün Anketi Tümü
Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör yeniden aday olsa oy verir misiniz?
Namaz Vakti 28 Kasım 2021
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı