Kars Valisi: Sarıkamış Kayak Merkezi en kısa sürede hizmete sunulacaktır

Kars Valisi Günay Özdemir, PKK’lı teröristlerce yakılan Sarıkamış Bayraktepe Kayak Merkezi'nde incelemelerde bulundu. Özdemir, kayak merkezinin en kısa sürede hizmete açılacağını bildirdi.13 Eylül'de bölücü terör örgütü tarafından...

Kars Valisi: Sarıkamış Kayak Merkezi en kısa sürede hizmete sunulacaktır
Kars Valisi Günay Özdemir, PKK’lı teröristlerce yakılan Sarıkamış Bayraktepe Kayak Merkezi'nde incelemelerde bulundu. Özdemir, kayak merkezinin en kısa sürede hizmete açılacağını bildirdi.

13 Eylül'de bölücü terör örgütü tarafından gerçekleştirildiği değerlendirilen, ikinci etap dönüş istasyonu, kumanda odası ve kafeterya binasının kullanılamaz hale geldiği Sarıkamış Bayraktepe Kayak Merkezi'nde incelemelerde bulunan Özdemir, "İlimiz ve ülkemizin önemli turizm merkezlerinden olan Sarıkamış kayak merkezimize yapılan bu saldırı, başta Sarıkamış halkına ve Sarıkamış halkının ekmeğine ve aşına yapılan saldırıdır. Yanan, Sarıkamış'ın ve Kars'ın geleceğidir." dedi.

Bölücü terör örgütünün yaptığı eylemlerle bölge halkının geleceğini kararttığını vurgulayan Özdemir, şu ifadeleri kullandı: "Demiryollarımıza, karayollarımıza, köprülerimize, doğalgaz boru hatlarına ve yol yapımında çalışan kamyonlar ve iş makinalarına saldırılar düzenleyip, yakıp yıkarak bölge halkının refah ve mutluluğunu yok etmeyi amaçlamaktadır.

Devlet olarak bu tür eylemleri yapanlara er ya da geç cezaları verilecektir. Devlet, vatandaşına hizmet etmek için bütün bu engellemelere rağmen bölge halkına ve ülkemizin tüm insanlarına hizmet etmeye, gerekli yatırımları yapmaya devam edecektir. Sarıkamış’taki tesisin de tekrar faaliyete geçirilmesi için devletin bütün kurumları çalışmaktadır. En kısa zamanda tesis Sarıkamış halkının ve ülke turizminin hizmetine sunulacaktır."
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner240

banner227

banner154

banner224