Kars'ta şüpheli çanta patlatıldı

Kars şehir merkezinde öğle saatlerinde bir aracın önüne bırakılan şüpheli çanta korkulu anların yaşanmasına neden oldu. Bomba imha polisinin fünye ile patlattığı çantadan elektronik malzeme kabloları çıktı.Kars’ın hareketli caddelerinden...

GÜNCEL 31.01.2015, 15:16
Kars'ta şüpheli çanta patlatıldı
banner257
Kars şehir merkezinde öğle saatlerinde bir aracın önüne bırakılan şüpheli çanta korkulu anların yaşanmasına neden oldu. Bomba imha polisinin fünye ile patlattığı çantadan elektronik malzeme kabloları çıktı.

Kars’ın hareketli caddelerinden Faikbey’de yaşanan olay, İl Emniyet Müdürlüğüne ulaşan ihbarlarla başladı. Olay yerine gelen ekipler çevrede güvenlik önlemleri aldı. Cadde geçici süre trafiğe kapatıldı. Vatandaşların olay yerine yaklaşmaması için güvenlik şeridi çekildi.

Olay yerine gelen bomba imha ekibi ilk olarak çantayı kontrol etmesi için bomba imha uzmanı arkadaşlarının kıyafetini giymesine yardımcı oldu. Ekip sinyal kesici Jammer’ı açarak olası uzaktan kumanda ihtimaline karşı önlem aldılar. Ardından ise bomba uzmanı fünyeyi, şüpheli valizin önüne bıraktı. Büyük bir gürültü ile patlayan çantadan elektronik sistemlerde kullanılan kablolar çıktı.

Ekipler fünye ile patlatılan çantayı alarak Faikbey Caddesini trafiğe açtılar.
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Fatih Mehmet Erkoç mu, Hayrettin Güngör mü?
Fatih Mehmet Erkoç mu, Hayrettin Güngör mü?