Lodos tekneleri batırdı

Balıkesir’in Erdek sahilinde şiddetli lodos nedeniyle 3 balıkçı teknesi battı. 7 metrelik teknenin batma anı, amatör kamera tarafından saniye saniye görüntülendi.Bölgeyi etkisi altına alan lodos, Erdek’te bir ro-ro gemisini karaya oturturken,...

GÜNCEL 31.01.2015, 16:09
Lodos tekneleri batırdı
banner257
Balıkesir’in Erdek sahilinde şiddetli lodos nedeniyle 3 balıkçı teknesi battı. 7 metrelik teknenin batma anı, amatör kamera tarafından saniye saniye görüntülendi.

Bölgeyi etkisi altına alan lodos, Erdek’te bir ro-ro gemisini karaya oturturken, ilçedeki sahil şeridindeki balıkçı tekneleri parçalanarak battı. Hızı zaman zaman saatte 80 ile 100 kilometreye ulaşan fırtına nedeniyle, balıkçı barınağında restoran olarak kullanılan 20 metrelik bir tekne parçalandı. Tekne, kısa sürede sulara gömülürken, ardından da 7 ve 5’er metre boyutundaki 2 balıkçı teknesi sulara gömüldü. 7 metrelik teknenin batma anı, amatör bir kamera tarafından saniye saniye görüntülendi. Bir iş makinesinin kepçesine bağlanarak karaya çekilmeye çalışılan tekne, halatın kopması sonucunda, 2 dakika içinde sulara gömüldü. Tekne sahibinin çabaları, sahili döven ve tekneleri parçalayan azgın dalgalara karşı yetersiz kaldı.

Bu arada, öğlen saatlerinde etkisini artıran lodosun oluşturduğu dalgalar, parçalanan teknelerden kopan molozları sahil bandına taşıdı. Azgın dalgalar, yürüyüş yolunu tamamen kapatırken, molozlar nedeniyle yürüyüş yolu harabe bir görünüme kavuştu.

Erdek Su Ürünleri Kooperatifi Başkanı Ali Demiray, “Balıkçı barınağımız lodosa maruz kaldı. 3 tane teknemiz battı. Bir tanesi balık restoranı teknesi. Lodos hala devam ediyor” dedi.

Balıkçı esnafı ve çevre sakinleri, zabıta memurlarının da yardımıyla sahil şeridini temizlemeye çalışıyor. Yarına kadar devam etmesi beklenen lodos fırtınası nedeniyle, sahilde tekneleri bulunan balıkçılar tedirgin.
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Fatih Mehmet Erkoç mu, Hayrettin Güngör mü?
Fatih Mehmet Erkoç mu, Hayrettin Güngör mü?