Mahçiçek: Böyle Bir Memleketin Evladı Olmaktan Gurur Duyuyorum

Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından kabul edilen bir yasa ile 7 Şubat 1973 tarihinde Maraş’ın “Kahraman” unvanına layık görülmesi nedeniyle Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek bir mesaj yayınladı.

GÜNCEL 06.02.2019, 22:07
Mahçiçek: Böyle Bir Memleketin Evladı Olmaktan Gurur Duyuyorum
banner257

Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından kabul edilen bir yasa ile 7 Şubat 1973 tarihinde Maraş’ın “Kahraman” unvanına layık görülmesi nedeniyle Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek bir mesaj yayınladı. Mesajında Akdeniz bölgesinde yer alan ve destansı tarihi ile gözleri kamaştıran Maraş’ın “Kahramanlık” unvanını alma hikâyesinin son derece etkileyici olduğunu ifade eden Başkan Mahçiçek, kimsenin geldiği yeri unutmamasını ve bastığı toprakların her zaman hakkını vererek yaşaması gerektiğini belirterek, sözlerine şu şekilde devam etti.

“ Kahraman unvanına layık görülmüş bir memleketin evladı olmaktan ve bu memlekete hizmet etmekten son derece mutlu ve gururluyum. Kurtuluş savaşı sırasında bir bütün olup, 7’den 70’e, çoluk çocuk, kadın, erkek ayırt etmeksizin işgalcilere karşı direniş gösteren bir ecdadın var olduğu şehirdir Kahramanmaraş…

Bir şehir, bir toplum düşünün ki; Kurtuluş savaşı sırasında tüm şehir halkı hep birlikte tek yürek olup düşmana karşı direniyor, kendi topraklarını kurtardıktan sonra bununla kalmayıp komşu illerin yardımlarına yetişiyor.

Maraş’ın Kurtuluş Savaşında şehir halkı ile birlikte topyekûn direniş göstermesi ve çevre vilayetlerinin de yardımına koşması büyük takdir topluyor. Kurtuluş Savaşı sonrasında Maraş’a bir yazı gönderilerek Milli Mücadeleye katılanların listesi isteniyor. Şehrin ileri gelen yöneticileri toplanıyor, bir durum tespiti yapıyor. Ve en çok gururlandığımız kısım budur ki; sonunda Ankara’ya, ‘Maraş’ta Milli Mücadeleye katılmayan tek fert bile yoktur’ cevabı veriliyor. Bunun üzerine 5 Nisan 1925 yılında toplanan Türkiye Büyük Millet Meclisi, İstiklal Madalyası’nın Maraş’ta fertlere değil, şehir halkına verilmesini kararlaştırıyor.

Böyle güzel bir ecdada sahip şehirde doğmak, büyümek, yaşamak büyük ayrıcalıktır. Bu milli duygunun farkında olarak, memleketimize sonuna kadar sahip çıkacak, bu tarihi yaşatacağız ve Maraş’ımıza layık olduğu değeri vereceğiz.

Bu vesile ile Kurtuluş Savaşı sırasında bir bütün olup, düşmana karşı direniş gösteren ve şanlı bayrağımızın gururla dalgalanmasına neden olan ecdadımızı rahmet, minnet ve saygı ile anıyorum.”

Yorumlar (17)
23444 2 yıl önce
maalesef 12 şubatlılar sizden gurur duymuyor. yazık ettiler ilçeme. temayülden %80 red al aday ol.
smtkmlk 2 yıl önce
Sen bu memlekete evlad ol - başkan olma.
Vatandaş 2 yıl önce
Biz Malesef Gurur duymuyoruz sizinlee !!
MUHSİN KAZAN 2 yıl önce
AH BİRDE ADAY GÖSTERİLMESEN NE GÜZEL OLACAKTI AMA KISMET ONİKİŞUBAT BELEDİYESİNE YENİ İSİMLER LAZIM GENÇ DİNAMİK.
HAS MARAŞLI 2 yıl önce
TABİ GURUR DUYARSIN MARAŞ HARİCİNDE HİÇBİR HALK YOLSUZLUK YAPAN BAŞKANA %70 ÜZERİ OY VERMEZ..!!
eerte 2 yıl önce
yazık ettiler on iki şubata ne yaptıklarını biliyoruz ama, reise yanlış bilgiyi götürenlerin Allah cezasını versin
Mehmet ağa 2 yıl önce
Keşke bir K.maraşlı senle ğurur duyabilseydik Başkan.???
edee46 2 yıl önce
expo expo ne expoymuş be hobi bahçeleri milletin dilinde dolanıyor köylü memmet ag ahmet ağda bu projeyi bişey sanacak,zeki müren bile bizi görecekmi bu expo bitki bahcesiyle:D
Mertoğlu 2 yıl önce
Şirket borçları nasıl sıfırlandı onu anlatsanda dinlesek
Ahmet AZAK 2 yıl önce
yiyin beyler yiyin.Aksırana tıksırana kadar yiyin.Başka memlekette olsan yüzünemi bakarlar. Tabiki sen gurur duyacaksın
Musti 2 yıl önce
Tabi gurur dutarsin reise oy verme tuzune baskan oldunuz ama bu turda bu yok benim ailemden kesinlikle oy yok seneryolarin baskani ihalelerin baskani cok konu lar var tabi bunlarin ahiret heaabida var Allaha havale ediyoruz en iyisini o bilir
Büyük Başkan 2 yıl önce
Bizlerde Sizin gibi bir Liderin Onikişubat'ımızı yönetmesinden dolayı gurur duyuyoruz. Allah uzun Ömürler versin Başkanım. Sizin kıymetinizi biliriz inşAllah.
Vtndaş 2 yıl önce
Biz gurur duymuyoruz ama malesefff !
ŞAHANALİ 2 yıl önce
MUHTEMELEN BELEDİYE DE ÇALIŞIYORSUNUZ GALİBA
Fatmalı 2 yıl önce
Başkanım Fatmalı Mahallesine yaptırdığınız hizmetlerden dolayı Allah sizden razı olsun. Başarılar dileriz
EXPO2023 2 yıl önce
EXPO GİBİ BİR DÜNYA ORGANİZASYONUNU ŞEHRİMİZE KAZANDIRAN BAŞKANIMIZA HELAL OLSUN. GERÇEKTEN BÜYÜK İNSANSINIZ BÜYÜK PROJELER SİZİN İŞİNİZ
hurit 2 yıl önce
koyu ak partiliyim ama sana oy yok mahçiçek.12 şubatta chp verecem oyumu
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
27°
açık
Günün Anketi Tümü
Hayrettin Güngör'ü başarılı buluyor musunuz?
Hayrettin Güngör'ü başarılı buluyor musunuz?
Namaz Vakti 07 Mayıs 2021
İmsak 03:50
Güneş 05:24
Öğle 12:34
İkindi 16:22
Akşam 19:34
Yatsı 21:02