Mahir Ünal: Suruç Olayı demokratik siyasete dönük bir saldırıdır

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Mahir Ünal, "Suruç'taki partililerimize ve seçmenlerimize itidal çağrısı yapıyorum. İbrahim Halil Yıldız kardeşimize başsağlığı, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Bu saldırıyı gerçekleştirenleri şiddetle kınıyorum." dedi.

Mahir Ünal: Suruç Olayı demokratik siyasete dönük bir saldırıdır

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Mahir Ünal, "Suruç'taki partililerimize ve seçmenlerimize itidal çağrısı yapıyorum. İbrahim Halil Yıldız kardeşimize başsağlığı, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Bu saldırıyı gerçekleştirenleri şiddetle kınıyorum." dedi.

Ünal, AA muhabirine, saldırının PKK'ya müzahir bir grup tarafından yapıldığının görüldüğünü ve şu anda bu saldırıya dönük gerekli çalışma ve incelemelerin yürütüldüğünü söyledi.

Bu üzücü olay nedeniyle Ramazan Bayramı'na buruk gireceklerini ifade eden Ünal, siyasetin bütün sorunların çözüm merci olduğunu her zaman söylediklerini dile getirdi.

Bu ülkede PKK terör örgütünün siyasi uzantısı durumundan kurtulamayan HDP'nin demokratik siyasetten yana olmadığını vurgulayan Ünal, "Silahla aralarına mesafe koymadılar. Terör örgütüyle aralarına mesafe koymadılar. Bu ülkede demokratik siyasetin egemen olması, silahın, şiddetin, terörün son bulması için bir mücadele veriyoruz." diye konuştu.

- "Demokratik siyasete dönük bir saldırıdır"

Mahir Ünal, bugün hükümetin ve devletin verdiği mücadelenin öncelikle demokrasiyi koruma mücadelesi olduğuna işaret ederek, bu saldırının demokratik siyasete dönük olduğuna değindi.

"Suruç'taki partililerimize ve seçmenlerimize itidal çağrısı yapıyorum. İbrahim Halil Yıldız kardeşimize başsağlığı, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Bu saldırıyı gerçekleştirenleri şiddetle kınıyorum." diyen Mahir Ünal, şöyle devam etti:

"Bir taraftan böyle bir saldırıyı gerçekleştirip bir taraftan da sosyal medya üzerinde saldırıya uğramış gibi paylaşımlar ve kara propagandaya başladılar. Bu ülkede yıllarca PKK terör örgütüne övgü dizen ve PKK terör örgütüne dağ kadrosuna o gencecik çocukları gönderen HDP'li siyasetçiler bugün maalesef bu şiddetin terörle arasına mesafe koymayan, silahla arasına mesafe koymayan ve siyaseti çözüm kurumu olarak görmeyen anlayış bugünkü saldırının asıl sorumlusudur."

YORUM EKLE
YORUMLAR
MİSAFİR
MİSAFİR - 9 ay Önce

Açılım saçılımın eseri desek buna

Goksunlu Muro
Goksunlu Muro - 9 ay Önce

Suructan once kendi iline bak daha dun goz gore gore 3 can gitti!!!

Hassanali
Hassanali - 9 ay Önce

Evet haklısın demokrasiye darbedir. Ama CHP'nin Konya bürosunu İyi Partinin İstanbul bürosunu AKP'liler basarken de bu açıklamayı yapmalıydınız. Sadece sizin canınız yanmıyor. Onlara müstahak düşüncesiyle bir yere varamazsınız.

Gedemenli
Gedemenli - 9 ay Önce

Hepsi oyun. oyun icinde oyun var. Siyaset koltuk kavgasi.

ökkeş ede
ökkeş ede - 9 ay Önce

16 yılda akp iktidarına bak yapılan yol köprü diğer yanda satılan ülkenin değerli kurumları arazileri kimin aldığı meçhul ..üretim yerine dışarı bağımlı bir ülke eksiler daha fazla onun için kime vereceksen iyi düşün ....16 yılda vaat edip yapamadığını şimdi yeniden vaat ediyorlar tuhaf değilmi.........

KÜRŞAT 46
KÜRŞAT 46 - 9 ay Önce

Bir dönem kankanızdılar. Dolmabahçede ne güzel görüşüyordunuz. Kürdistan söylemi, megri megri habur vs

abuzer
abuzer - 9 ay Önce

ortaklar arasında olur böyle danışıklı dövüşler a haberi seyreden kitle inanır sadece

SIRADAKİ HABER

banner240

banner227

banner154

banner224