Mahkemeden Aksu Çayı Kararı! Fabrikalar kirletmiyor

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç Aksu Çayını ve Sır Barajını kirletenlerle ilgili suç duyurusunda bulunmuştu. Mahkeme kovuşturmaya gerek yoktur kararı verdi. Öztunç karara tepki gösterdi.

GÜNCEL 18.11.2020, 19:06
Mahkemeden Aksu Çayı Kararı! Fabrikalar kirletmiyor
banner257

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç Aksu Çayını ve Sır Barajını kirletenlerle ilgili suç duyurusunda bulunmuştu. Mahkeme kovuşturmaya gerek yoktur kararı verdi. Öztunç karara tepki gösterdi.

CHP Doğa Haklarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç’un Sır Barajı’ndaki kirliliğe ilişkin açtığı dava neticesinde Kahramanmaraş Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından kovuşturmaya yer olmadığına karar verildi.

Kararda, Çevre Şehircilik İl Müdürlüğünce düzenlenen raporda söz konusu baraja akan kirli suyun bir başkası tarafından yapıldığına ilişkin dosya içerisinde herhangi bir bilgi ve belgenin bulunmadığı, herhangi bir fabrika veya kurum işletmesi tarafından baraja dökülen atığın olmadığı, böylece müşteki vekilinin şikayetine konu olay hakkında kimsenin kastının veya kusurunun bulunmadığı anlaşılarak kovuşturmaya yer olmadığı belirtildi.

Böyle bir kararı kabul etmediğini söyleyen Öztunç, “Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü hazırladığı raporla yargıyı yanıltmıştır. Savcıya ve Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’ne sesleniyorum, gelin de barajı da kokuyu da yerinde görün” ifadelerini kullandı. Öztunç, kararı temyize taşıdığını belirtti.

Yorumlar (10)
vatandaş 5 gün önce
AKSU YU VE SIR BARAJINI KİRLETENLERİN EN AĞIR ŞEKİLDE CEZALANDIRILMASI LAZIMDIR. LÜTFEN KAMUOYU BUNUN ARKASINDA DURSUN.
maraşlı değil yazan 5 gün önce
o barajın sonunda o sulardan ne tarım ürünleri çıkıyor. hiç gidip baktınız mı. Mis gibi sofralara gelen kaç tanesi bu sular ile sulanıyor. Suyuna sahip çıkma. hava kirli havasına sahip çıkma. Deprem risk önlem alma. sonra da bir şey olunca Allah Allah neden oldu de.
Önder 6 gün önce
Ben kirletiyorum fabrikalar masum
ökkeş 5 gün önce
SONUNA KADAR ARKANDAYIM ÖZTÜRNÇ HEMDE AKPARTİYE OY VEREN BİRİ OLARAK. MEMLEKET KONUSUNDA PARTİ GÖZETMEM. HAKLI HAKSIZA BAKARIM. helal olsun sana. tek kişilik dev kadrosun.
istanbul 5 gün önce
Yapanlar gariban olsa basarlar cezayı!
Ayarını Bozdugunuz Kantar Gün Gelir Sizi Tartar 4 gün önce
Sır barajınin menbasinda bulunan kılavuzlu barajının ve menzelet barajınin suyu neden siyah değil. Aksu çayının suyuna bir bakın anlarsınız
maraş maraş 4 gün önce
Adaletin çöktüğü an bu karala verilmiştir.
Ruşen İspir 4 gün önce
çevre felaketine dur diyelim. Uzaylılar mı kirletiyor
Murat konmus 4 gün önce
Çevre il müdürlüğünü takdir ediyorum. Baraj ve dereler kendiliğinden kirleniyor. fabrikalar olamaz. Dere ve baraja ceza vermek lazim. Helal sana çevre müdürlüğü
Her şey açık 4 gün önce
Yakında çevre müdürlüğü bir proje ortaya atar 2 yıl da öyle gider. İl müdürü İnşaat mühendisi şehircilik kısmıyla ilgilenir çevreye bakmaz.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
banner112
açık
Günün Anketi Tümü
Sizce hangi başkan daha başarılı?
Sizce hangi başkan daha başarılı?
Namaz Vakti 24 Kasım 2020
İmsak 05:50
Güneş 07:15
Öğle 12:24
İkindi 15:01
Akşam 17:23
Yatsı 18:43