Maraş mutfağını Sami Kervancıoğlu yaşatacak!

Kahramanmaraş ekonomisine çok büyük katkılarda bulunan Sami Kervancıoğlu, Maraş mutfağını Kervan Saray Mutfağında yaşatacak.

Maraş mutfağını Sami Kervancıoğlu yaşatacak!

Kervan - Alpedo Yönetim Kurulu Başkanı Sami Kervancıoğlu, Kocabaş konağını 29 yıllığına kiraladı. Kahramanmaraş'ta çok büyük yatırımlar ile tanınan Kervancıoğlu, Kervan Saray Mutfağında şehrimize özgü yöresel yemekleri Dünyaya tanıtacak. Şehrimize gelen turistlerin uğrak noktalarından birisi olan, Kervan Saray Mutfağında, Maraş'a özel ürünlerde satılacak. ( Tarhana, Pul biber, kuruluklar gibi ) ürünler için özel bir köşe hazırlanacak. 

Yönetim Kurulu Başkanı Sami Kervancıoğlu, kısa bir tadilat ve bakım-onarım ardından konağın tam kapasite ile hizmet vereceğini, bu kente ait el emeği göz nuru ne varsa burada yer alacağını, bu konağa gelen insanların kendini, geçmişini ve tarihini bulabileceğinin de altını çizdi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Zeki
Zeki - 4 hafta Önce

Tkdk sağolsun bunları zengin etti

kahramanmaraş'lı
kahramanmaraş'lı - 4 hafta Önce

helal be sana sami bey.Allah pişman etmesin.başarılarının devamını diliyorum.

Sade Vatandaş
Sade Vatandaş - 4 hafta Önce

Ülke şaha kalkacak sanki, şu yeme içme işlerini bırakmadınız gitti.

yapalaklı yavuz
yapalaklı yavuz - 4 hafta Önce

6 aşçıyı 6 yıl boyunca antebe veya antakyaya tebdili kıyafet gönderin 6 ayrı lokantada 6 şar ay calıstırın yoksa maraşın yemek kültürünün ulaşacagı bir nokta yok kayseri mantısı antakya künefesi iskenderun döneri adıyaman çiğ köftesi bursa iskenderi ki bunlarda taklitlerinin çakmalarının çakması yemesek hic yutturucular,suriyeli aşçılar geldi belki onlar sayesinde birazcık yemek kültürü de gelişir umiyk.maalesef be-şi-re-miy-siz yemek yapmiy.

Mehmet Akif
Mehmet Akif - 4 hafta Önce

Haber başlığına bakarsan sanki "Maraş Mutfağı Ölmek Üzere Can Çekişiyor." Ne kadar ömrü kalmış Mutfağın?

ahmet
ahmet - 4 hafta Önce

Sami bey nazik ve çalışkan biri, tesisindeki işletme anlayışıyla diğerlerinin çok önünde. Kervan pastaneleri kendini çok geliştirdi işletme nazik, temiz, ürünler iyi, kalite fiyat dengesi normal, mekanları oldukça ferah hepsinde önemlisi başka yerde olduğu gibi (yaşar) kasada sert yüz ifadeleriyle sağa sola emir yağdıran biri bulunmuyor garsonlara müşteri yanında hakaret eden yönetici görmedim, ayrıca masada biraz oturunca sizi rahatsız eden çalışan yada patron yok o nedenle Kervan pastanelerinin yolu açık olsun Türkiye'de markalaşsın diyorum

kahraman
kahraman - 4 hafta Önce

MARAŞ IMIZIN DOĞAL ÖZGÜ YEMEKLERİ LAZIM.NE İDİĞÜ BELLİSİZ HANGİ MİLLETİN KÜLTÜRÜNDEN UZAK DURALIM.

ede ede
ede ede - 4 hafta Önce

başkanın kasıtla söylediğini ya da farklı şeyler ima ettiğini düşünmüyorum bir yanlış anlama söz konusu bence burda zaten rumların mesken edindiği bir bölge tarihte orası onu kastetmiştir başkan sözün telafisi mümkündür hoşgörülmelidir bundan öncelikli hain sorunu vardır memlekette onları alt edelim trabzonlu kardeş hemşehrilerimizde bunu görmezden gelsinler diye düşünüyorum affetmek büyüklüktür..

SIRADAKİ HABER