Meclis savaş alanına döndü! Dilipak sessiz kalmadı...

Türkiye Büyük Millet Meclisinde teşvik torba yasası görüşmelerinde Afrin’i terörden arındırmak için harekât düzenleyen Kahraman Türk Ordusuna HDP’li milletvekilleri dil uzatınca Ak Parti Kahramanmaraş Milletvekili M. Uğur Dilipak kayıtsız kalmadı.

Meclis savaş alanına döndü! Dilipak sessiz kalmadı...

TBMM’de gece teşvik torba yasası görüşmelerinde, TSK’nın Afrin’de sivilleri öldürüyor’ açıklamalarıyla YPG sözcülüğü yapan HDP Milletvekili Mahmut Toğrul’un üzerine yürüyen Ak Parti Kahramanmaraş Milletvekili M. Uğur Dilipak HDP’lilere haddini bildirdi. Yaşanan kargaşada iki HDP milletvekilinin yaralandığı öğrenildi.

Türkiye Büyük Millet Meclisinde teşvik torba yasası görüşmelerinde Afrin’i terörden arındırmak için harekât düzenleyen Kahraman Türk Ordusuna HDP’li milletvekilleri dil uzatınca Ak Parti Kahramanmaraş Milletvekili M. Uğur Dilipak kayıtsız kalmadı.

Gece teşvik torba yasası görüşmelerinde söz alan HDP Gaziantep Milletvekili Mahmut Toğrul Türk Silahlı Kuvvetlerinin Afrin’deki operasyonunda sivillerin öldürüldüğü aralarında çocukların da olduğu birçok kişinin yaralandığını belirtti. Meclis kürsüsünde adeta silahlı terör örgütü YPG’nin sözcülüğünü yapan Toğrul ayrıca Afrin’deki Kürt Nüfusun yerine mültecilerin yerleştirilerek etnik bir temizlik yapılmak istendiğini de belirtti. TSK’nın Afrin operasyonunu sert dille eleştiren ve şehitlere ‘ölü’ diyerek hitap eden Toğrul’un bu sözlerine Ak Parti Kahramanmaraş Milletvekili M. Uğur Dilipak’tan tepki gecikmedi.

Toğrul’a sert tepki gösteren Milletvekili Dilipak HDP’lilere dönerek ‘adam olun adam, Türk askerini göreceksiniz’ diyerek HDP’lilerin üzerine yürüdü. Çıkan arbedede YPG’nin sözcülüğünü yapan HDP Gaziantep Milletvekili Mahmut Toğrul’un TSK ve Afrin operasyonuyla ilgili sözlerine kayıtsız kalmayan Ak Parti Kahramanmaraş Milletvekili M. Uğur Dilipak’ın haddini bildirdiği öğrenildi. Yaralanan Toğrul’un ise meclis revirinde tedavi edildiği öne sürüldü.

İçerdeki tartışmaları duyunca içeri girmeye çalışan HDP İstanbul Milletvekili Filis Kerestecioğlu Demir de TBMM’de söz alarak şöyle konuştu, “ara verildiğinde dışardaydım, Garo Paylan vekilimizin tartaklanarak kendini dışarıya attığını görünce içeriye girdim. Milletvekili Uğur Dilipak karşımda ‘adam olun adam’ diye elini sallayarak ‘Türk askerini göreceksiniz’ diye bağırıyordu. Mahmut Toğrul vekilimizin burnu kanamış olduğunu, darp edildiğini, gözünün de aynı şekilde, şuan kolunun bir tanesi tutmuyor” diyerek Toğrul’un yaralandığını dile getirdi.

Yaptığı konuşma ile TSK’nın Afrin’de sivilleri öldürdüğü yalanını ortaya atan ve YPG’nin TBMM’de sözcülüğünü yapan Toğrul’un bu sözlerine kayıtsız kalmayarak Toğrul’a haddini bildiren Dilipak’ın meclis kulislerinden öğrendiğimize göre; “bu yalan ve iftira dolu konuşmaya kayıtsız kalmak şehitlerimize ve gazilerimize ihanettir. Kahraman Türk ordusuna ve ülkemize iftira atan bunun gibi terör işbirlikçileri her zaman cezasını bulacaktır.” Dediği öğrenildi.

Sosyal medyada kısa sürede paylaşım rekoru kıran olayla ilgili Kahramanmaraş’ın yiğit evladı olarak adlandırılan M. Uğur Dilipak’a övgüler yağdı.

YORUM EKLE
YORUMLAR
aksu
aksu - 10 ay Önce

Ellerine sağlık Milletvekilimiz dilipak ın

ADAM
ADAM - 10 ay Önce

HELALLL LAN SANA VEKİLİM ADAMSIN

tostik
tostik - 10 ay Önce

boşuna demiyorum vekillerin Kralı...

sultanoglu
sultanoglu - 10 ay Önce

Askerimize Mehmedimize laf söyleyenler bir daha o kapıdan içeri girmesin oylaması yapılarak kesin karar alın lütfen ve bu neticeler sonunda askere bir daha laf atamamayı öğrensinler Sayın Dilipak vekilimize tşkr ediyorum elleri dert görmesin inşllh

alperen
alperen - 10 ay Önce

Bazı Vekiller gibi KİBİR li değil halkın içinden adam gibi adam.O kibirli vekiller sizi biz oraya gönderdik,nerden geldiğinizi unutmayın KİBİR i Allah sevmez.Kibiriinizden Maraşa her geldiğinizde cumhu reis gibi karşılanıyorsunuz.Ne farkınız var diğer vekillerdem.iŞTE BUYRUN GÖRÜYORSUNUZ.

CRC46
CRC46 - 10 ay Önce

Meclis te kavga tasvip edilmez ama şu kansız soysuz hdp liler ile chp lileri linç etmek vatan millet borcudur ne diim ellerine sağlık

Vatandaş
Vatandaş @CRC46 - 10 ay Önce

Gereken cevabı Özgür Bey vermiş ama sağ - sol , Türk - Kürt kardeştir. Ülkemi zihniyet olarak 70'lere döndermeyin! Bu ülke ne sağcının ne solcunun! Bu ülke Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan herkesindir.

Yaradılanı sevin yaradandan ötürü. İnancımıza , Türklüğümüze , Atatürk'ümüze asla laf etmeyin ettirmeyin..

özgür
özgür @CRC46 - 10 ay Önce

Bu ülkede şanlı bayrağımız yasaklanırken sen uzaydamıydın, bu ülkede T.C. ibareleri silinirken sen fizandamıydın bu ülkede andımıza kaldırıldığında sen neredeydin bu ülkede şanlı ordumuza kumpas kurulurken neredeydin sen. senin gibiler tavus kuşu gibi başını kuma soktuğu zamanlarda bunları savunan CHP vardı cahil adam. şimdi vatan severmi oldunuz. sevsinler sizin vatanseverliğinizi.

kahramanmaraş
kahramanmaraş - 10 ay Önce

helal sana nede olsa kahramanmaraşlı edem aynı hızla inşAllah cumhurbaşkanıda olur bu hızla helal olsun kahramanlıkta ortaya çıkıyoruz.helal olsun sana vekilim k.maraşın bir tek sen aktifsin milletvekilleri içinde......

Gökhan peltek
Gökhan peltek - 10 ay Önce

Yazik kar olsun size güya halkta meclis te çalışıyor sanıyor ...

nk46
nk46 @Gökhan peltek - 10 ay Önce

kimmiş çoban olan kurban ol sen o çobana vatanına milletine askerine dil uzatanlara haddini bildirdiği içinmi. çoban ellerine sağlık elleri dert görmesin vekilimin.

saim kuncan
saim kuncan - 10 ay Önce

çoban edasıyla mecliste konuşulmaz

WQW
WQW - 10 ay Önce

OYLARI VE TEKRAR SEÇİLME ŞANSINI BAYAĞI ARTIRMIŞTIR. BİRİLERİNİN GÖZÜNE GİRMEYİ LAYIKIYLA BAŞARMIŞTIR.

vitrine oyna
vitrine oyna - 10 ay Önce

dilipak mecliste erkeklik yapar, çıksın afrine bende arkasından giderim, bu işler kurumlarda iş bağlamaya benzemez

mak
mak - 10 ay Önce

dilipakzade, enerjini artislik yaparak harçayaçağına birazda kahramanmaraşa hizmet için harca


SIRADAKİ HABER

banner122

banner227

banner235

banner224

banner154

banner55