Memur-Sen: Büyük Türkiye İdealine Sahip Çıkıyoruz

Memur-Sen Kahramanmaraş İl Temsilcisi Adnan Alagöz son günlerde yaşanan cemaat-Ak Parti gerginliği ve yolsuzluk operasyonları ile ilgili bir basın açıklaması yaptı.

Memur-Sen: Büyük Türkiye İdealine Sahip Çıkıyoruz

Memur-Sen Kahramanmaraş İl Temsilcisi Adnan Alagöz son günlerde yaşanan cemaat-Ak Parti gerginliği ve yolsuzluk operasyonları ile ilgili bir basın açıklaması yaptı.

27 Aralık 2013 Cuma 17:56
Memur-Sen: Büyük Türkiye İdealine Sahip Çıkıyoruz
banner208
Memur-Sen Kahramanmaraş İl Temsilcisi Adnan Alagöz tarafından yapılan basın açıklaması şu şekilde:

Memur-Sen ailesi olarak; tarihsel bir süreçten geçtiğimizin bilinci ve sorumluluğuyla ülkemizde yaşananlarla ilgili görüşlerimizi kamuoyuyla paylaşıyoruz.
 
Dershanelerin dönüşümü süreciyle başlayıp, 17 Aralık'ta gerçekleştirilen kolluk operasyonuyla zirve yapan Cemaat-AK Parti tartışması, gün geçtikçe daha da derinleşmektedir. Gelişmeler, Başbakan üzerinden Türkiye'yi hedef alan küresel operasyonu bütün çıplaklığıyla ortaya çıkarmıştır. Aynı süreçte, Türkiye'nin yakın ve uzak geleceğini kuşatmayı hedefleyen küresel operasyona bilerek destek verenler de eylem ve tutumlarıyla destek olduklarını göremeyenler de millet nezdinde netleşmeye başlamıştır. 
 
Memur-Sen olarak 20 Aralık'ta “Küresel Operasyon ve Yolsuzlukla Mücadele; 76 Milyonun Ortak Sorumluluğudur” başlığıyla basın açıklaması yapmış; “yolsuzluk yapanların da, yolsuzluk operasyonu üzerinden küresel operasyona yol verenlerin de ortaya çıkarılması” gerektiğini dile getirerek, nihai hedefi Türkiye olan küresel operasyonun büyümemize ve gelişmemize yönelik rahatsızlıkların tezahürü” olduğunu deklare etmiştik. Basın açıklamamız sonrasındaki gelişmeler nedeniyle, “milletin iradesine sahip çıkma” sorumluluğumuzun gereği olarak küresel operasyona ve bu kapsamda yaşananlara bugün 81 ilde düzenlediğimiz basın toplantısıyla bir kez daha dikkat çekiyoruz
 
Ülkesini seven ve korumayı görevi sayan bütün vatandaşlarımız ve kurumlarımız gibi Memur-Sen olarak yaşananları büyük bir dikkatle takip ediyor ve kullanılan dilin “Büyük Türkiye” idealine zarar verdiğini kaygıyla izliyoruz. Yaşanan tartışmalarda izlenen yol ve kullanılan yöntemler, milletin ortak iradesiyle son yıllarda elde ettiğimiz bütün kazanımları tehdit etmektedir. Memur-Sen, milletimizle birlikte bu küresel operasyona ve onun içerideki uzantılarına karşı, milletin birlikte ürettiği kazanımlara ve “Büyük Türkiye” idealine sahip çıkmaya aynı azim ve kararlılıkla devam edecektir. 
 
Darbe dönemi yasa ve yasaklarının temizlenmesi ile yıkımlarının onarılması, eğitim ve çalışma hayatında kadına devlet eliyle şiddetin sembolü başörtüsü yasağının kaldırılması, 8 yıllık zorunlu kesintisiz eğitim dayatmasına son verilmesi, ötekileştirmeye son verilip kardeşlik ikliminin tesis edilmesi, devletin milletinden milletin devletine geçilmesi dahil saymakla bitmeyecek dönüşümler milletin ve millet iradesinin eseridir. Bu dönüşümler, küresel operasyonu planlayanların ve destekçilerinin gözünü korkutmakta, farkında olmadan destek verenlerce göz ardı edilmektedir. Çözüm sürecinde kat edilen mesafe başta olmak üzere ülkenin bütününü kaplayan ümit, ince bir mühendislikle baltalanmaktadır.  
 
İcraatlarıyla darbe dönemlerinin yağmasına son veren Ak Parti hükümetleri, ekonomideki tekelleşmeyi, baronluk sistemini ve yoksulluğu bitirme çabalarıyla kamuoyu tarafından takdirle karşılanmıştır. Büyüyen ve gelişen Türkiye, bölge ülkelerine ve dünya mazlumlarına verdiği destekle bölgesel lider ve küresel aktör olma yolundaki kritik eşiği aşmıştır. Korkularından, kaygılarından, kavgalarından ve kamplaşmalarından kurtulan Türkiye, küresel rekabetin kirli paydaşlarında kaygı ve korku üretmiştir. Yaşadıklarımız, bu kaygı ve korkuların gidermeyi hedefleyen küresel operasyona yön veren senaryonun farklı sahneleridir. 
 
Bugün gelinen nokta itibarıyla, gerçekten de “Büyük ve Lider Türkiye” idealini gerçekleştirmeye dönük icraatlarla bağdaşmayan yolsuzluk iddiaları toplum tarafından şaşkınlıkla izlenmektedir. Hükümetten beklentimiz; “3 Y ile mücadele” sloganıyla startını verdiği “Büyük Türkiye” yolculuğu adına, mensubiyetine ve mevkilerine bakmaksızın yolsuzluk iddialarına adı karışanların üzerine gitmesi ve kamuoyunu tatmin edecek bütün adımları içtenlikle atarak, adaletin yerini bulmasını sağlamasıdır. Siyasi iktidar, bu çerçevede varsa milletin malına kast etmiş ve yolsuzluğa bulaşmış olanları ayıklamalı, yolsuzlukla mücadele kavramına sığınarak milli irade üzerinde kalıcı vesayet kurma hesaplarının faillerini de bu vesileyle ortaya çıkarmalıdır. 
 
İçinde bulunduğumuz süreç, sivil toplum kuruluşları, gönüllü teşekküller, cemaatler ve mensuplarının istedikleri partiyi destekleme, parti kurarak siyasette var olmalarının tabii hakları olduğunu herkese hatırlatmayı gerektiriyor. Şüphesiz millet iradesinin temsiline talip olmak bütün demokrasilerde meşrudur. Ancak, sivil örgütler, cemaatler ve mensupları da, bu yolu tercih etmeden milli iradeyi teslim almaya çalışmanın, demokratik hukuk devleti anlayışını benimseyen bütün sistemlerde gayri meşru olduğunu ve ortak bir tavırla engelleneceğini unutmamalıdır. 
 
Son günlerde yaşananlar, İslami hizmetleri ve prestijli faaliyetleriyle milletin takdirini kazanan bir cemaatin, devletin gücünü ve imkânlarını diğer toplumsal kesimleri yok sayacak ve onları hak kaybına uğratacak biçimde kullanma teşebbüslerinin ve en azından buna dair kaygıların nedeni olarak algılanması sonucunu da doğurmuştur. Böylesi bir durum, hep birlikte hem büyük bedeller ödeyerek var ettiğimiz toplumsal barışı hem de bir asır sonra yeniden tesis ettiğimiz milli iradeyi tehdit edecektir. Bu yönüyle, tavır ve tutumları tartışılmaya başlanan cemaat kanadına düşen görev; kamuoyunda oluşan “milli irade üzerinde vesayet kurma çabaları suçlamasını” boşa çıkaracak söylem ve eylemlerle kamu vicdanını rahatlatmaktır. Aksi halde cemaatin 2010 referandumuna verdiği destek, kamuoyu tarafından millet iradesini tesis etme olarak değil, devlet idaresini zimmete geçirmenin stratejik hamlesi olarak görülecektir. Bu çerçevede, hizmetleri ve uluslararası düzeydeki prestijli faaliyetleriyle milletin takdirine mazhar olan cemaat; yabancısı olması gereken siyaset alanında bulunduğu algısı üreten eylem ve söylemlerden, mevcut siyasi iktidarı değersizleştirme ve Türkiye'yi yok etme odaklı küresel operasyona destek anlamına gelecek her türlü yaklaşımdan özenle kaçınmalıdır. Milletin ortak hedefi olan Büyük Türkiye idealinin hayata geçmesini hızlandıracak şekilde İslam'a hizmeti esas kabul eden asıl alanında millete hizmet etmeyi sürdürmelidir. 
 
Sonuç olarak; “Cemaat-AK Parti” tartışmasını fırsat bilen ve bunun arkasına gizlenen küresel operasyon, kurulmasına ramak kalan toplumsal bütünleşmeye zarar vermekte ve yeni kutuplaşmalara da zemin hazırlamaktadır. Unutulmamalıdır ki, bu ülkeyi kutuplara ve kamplara bölmek için harekete geçirilen potansiyel, milli iradeyi ve kardeşlik iklimini hâkim kılmak isteyen medeniyet değerlerine bağlı kitleler tarafından devre dışı bırakılacaktır. Mısır'da seçilmiş iktidara yapılan darbenin Türkiye'de de başarılacağını sanmak, milletine yıllardır hizmet eden Başbakanımız üzerinden ülkemize küresel operasyon yapmaya kalkışmak gerçekleşmesi mümkün olmayan bir hayale kapılmaktır.
 
Gün, “Büyük ve Güçlü Türkiye” ideali için yeniden kucaklaşma günüdür. Memur-Sen ailesi olarak, bu yolda bütün gücümüzle mücadele edeceğimizi kamuoyuna ilan ediyoruz. Tarih boyunca ferasetiyle hakkın ve hakikatin yanında yer almış olan milletimizin, kendisini ve ülkesini hedef alan küresel operasyonu bozguna uğratarak üzerine düşen görevi yine yerine getireceğine inanıyoruz. 
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
şerife 2014-02-01 01:20:47

dava arkadaşın sözde türk eğitimsen başkanı nerede ortak yapsaydınız keşke açıklamayı

Avatar
hikaye 2013-12-30 12:58:32

dinci gbi görünüp dinle alakası olmayansın adnan alagöz.hikaye anlatıyorsın alagöz.

Avatar
KÜRŞAT46 2013-12-30 10:07:47

Önce üyenin haklarına sahip çık. Küresel güç kim mi? Bana sorarsanız BOP

Avatar
özgür 2013-12-30 09:34:35

memur-sen'in bu telaşı neden. aynı başbakanın ağzı. küresel operasyonmuş. evet bu bir operasyon ama hırsızlık, dolandırıcılık orerasyonu. devleti başına geçerlerken hırsızlığı bitireceğiz diyenler bizzat hırsız çıkmıştır. bunların yaptığı yapılan hırsızlığı örtbas etmektir. yandaşlar neden hiç hırsızlıktan bahsetmiyorlar sanki hiç hırsızlık olmamış. bal gibi olmuş ve hükümette bu hırsızlığın içine batmıştır. halk sandıkta gereğini yapacaktır.

Avatar
REİSREİS 2013-12-30 08:26:19

arkadaş sen dün onlarla beraber insanların hakkını hukukunu gasp etmiyormuydun şimdi öyle konuşuyorsun kıvırma şimdi iktidarın yanında yani gücün yanında olmaya çalışma ama sizin işiniz o yağmur nerde tarla orda misali önce siz k. maraş eğt personelinden helallik isteyin hele milli eğitim müdürlüğündeki yaptıklarınız şimdi olanın aynen kopyası bence siz gidin MÜDÜRLÜKTEKİ ÇALIŞANLARDAN ÖZÜR DİLEYİN VE HELALLİK İSTEYİN yoksa borçlu gideceksiniz benden söylemesi.....!

Avatar
Alparslan 2013-12-29 22:41:58

Aslında bu açıklamayı Türkeğitim sen le birlikte yapsaydın Mustafa Gökhanla birlikte ne güzel olurda ne farkınız var :D

Avatar
ÖKKEŞ 2013-12-29 17:33:28

BAŞBAKAN GEZİCİLER KADAR DELİKANLI OLAMADI...ONLAR NİYETLERİNİ BAŞTAN BELLİ ETTİLER AMA BAŞBAKAN DERSHANE SÜRECİNDE MİLYONLARI KANDIRDI...
GEZİCİLER OLSA İŞİN BAŞINDA : MESELE DERSHANE MESELESİ DEĞİL(HİZMET HAREKETİ) SEN HALA ANLAMADIN MI? DERDİ MALESEF BU KADAR DELİKANLI OLAMADI ÇIKTI ATV YE 1 SAAT MİLYONLARA YALAN SÖYLEDİ ERTESİ GÜN SÖYLEDİKLERİNİZ HEPSİ BELGELERİYLE YALANLANDI...

Avatar
DOĞRUCU 2013-12-29 17:30:14

İTİRAF EDİYORUM PARELEL DEVLET VAR!!!!!!!!!!!!
BUNLAR AKP BÜROKRATLARIYLA OTURUP ŞUBE MÜDÜRLERİNİ İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLERİNİ ATADILAR!!!!!!!!!!!!

Avatar
eğitimci 2013-12-29 15:41:15

keşke biraz sendikacılık ta yapsanız..ama bu telaşınızda haklısınız...ziraa AKP giderse siz de gideceksiniz...düne kadar HOCA EFENDİ 'yi ağzınızdan düşürmüyordunuz...ne ol du da birden bire düşman kesildiniz...size değil size inanlara yazık....

Avatar
vatansever 2013-12-29 10:11:37

adnan alagöz senden ne köy olur ne de kasaba sadece çıkarını düşünürsünn..

Avatar
alperen 2013-12-28 23:40:09

Memur sen sendikası satılmış sarı sendikadır. Halen memurların bu sendikaya üye olması insanı şaşırtıyor. Memura verilen % 3 zam ,piyasaya yılda  zam. Sendika genel başkanı muhakkak milletvekili sözü almışki hükümetin tam bir yandaşı olmuş.

Avatar
akl 2013-12-28 20:52:35

memursen gereğini söylemiştir.milletin vatanın çimentosu .

Avatar
midilli 2013-12-28 15:21:25

yalakalık yapma alagöz cematı temizle

Avatar
ahmet bolat 2013-12-28 12:57:37

sayın alagöz ne sendikacılığı hepiniz siyasi rant peşindesiniz.makam mevki hesabı yapıyorsunuz.bugün akp yarın bir başka parti.allah rızası için çalışma nerde siz nerde.

Avatar
mehmet emin 2013-12-28 10:50:52

adnan alagöz sizleri allaha havale ediyorum.başka da birşey demiyorum.

Avatar
OLMAZ. 2013-12-28 10:28:28

SİZİN GİBİ DÜŞÜNENLERLE OLMAZ OLURDA.BİRİLERİNE RAHATSIZLIK VERMEYLE OLMAZ.KENDİLERİNİ BAŞKALARINDAN BÜYÜK GÖRMEKLE OLMAZ.

Avatar
ak genç. 2013-12-28 09:23:59

herşey çok güzel olur inş. da sizin gibilerle olmaz.

Avatar
????? 2013-12-28 08:47:44

alagöz ailenizin yaşadığı bina curcunaya dönse ne dersiniz.sendikanın ailenin içinde ne işi var sizi tapuda mesken olan binada 1 kişi istemiyor sende saygı sevgi düşünce diye birşey yok bence.. biraz aklı selime davet ediyorum seni...

Avatar
ne saygısı 2013-12-28 08:36:48

sizlerde birazcık saygı düşünce olsa ailelerin yaşadığı binaya 5000 üyeli derneği lokali götürmezsiniz ne saygısından bahsediyorsun alagöz.

Avatar
alparslan 2013-12-27 20:41:17

:D

banner215

banner122

banner222

banner223

banner226

banner154

banner191

banner126

banner224

banner217

banner225