MHP'li Parsak: Yol kenarındaki Hazine arazilerini ne yapacaksınız?

MHP Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Parsak, Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’e Milli Emlak Genel Müdürlüğü’nün 81 il valiliğinden imarlı veya imarsız yol kenarlarında bulunan Hazine arazileri hakkında bilgi istemesinin sebebini sordu. Parsak,...

GÜNCEL 30.07.2015, 14:38
MHP'li Parsak: Yol kenarındaki Hazine arazilerini ne yapacaksınız?
banner257
MHP Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Parsak, Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’e Milli Emlak Genel Müdürlüğü’nün 81 il valiliğinden imarlı veya imarsız yol kenarlarında bulunan Hazine arazileri hakkında bilgi istemesinin sebebini sordu.

Parsak, verdiği yazılı soru önergesinde, “Bu alanlarda ne gibi çalışma yapılacağını milletimiz adına merak ediyoruz. Ayrıca bilgilerin 12 Temmuz'a kadar gönderilmesi isteniyor. Bu acelenin sebebini araştırıyoruz.” dedi. Milli Emlak Genel Müdürlüğü'nün bu konuda hangi işlemler yaptığını millet adına öğrenmek istediklerini ifade eden Parsak, şu soruları yöneltti: "Talep konusu Bakanlığın yazısına istinaden hangi valiliklerden nasıl bir cevap gelmiştir. Maliye Bakanlığı bu konu ile ilgili başka hangi işlemleri yapmıştır veya yapmayı planlamaktadır? Maliye Bakanlığı’nın 81 il valiliğinden akaryakıt istasyonu olarak kullanılabilecek Hazine'ye ait taşınmazların bilgisini talep etmesindeki asıl gaye nedir? Tespit edilecek taşınmazlar ne şekilde ve kimler tarafından kullanılacaktır. Bu konuda birilerine verilmiş sözler mi vardır? Varsa bu sözler nelerdir? Talep edilen taşınmaz bilgilerinin özellikle yol güzergahında olması şartının sebebi nedir? İmarsız olmasına rağmen bazı taşınmazların bilgilerinin talep edilme nedeni nedir? Bilgisi talep edilen taşınmazların uydu görüntüleri ile ne gibi işlemler yapılacaktır? Bedel tespit raporları neden istenmemiştir? Valiliklerden talep edilen bilgilerin en geç 12. Temmuz 2015 tarihine kadar gönderilmesi talebindeki acelenin nedeni nedir? Bu tarihte veya sonraki yakın tarihlerde ne tür işlemler gerçeklemiştir veya gerçekleştirilecektir."
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Fatih Mehmet Erkoç mu, Hayrettin Güngör mü?
Fatih Mehmet Erkoç mu, Hayrettin Güngör mü?