Milletvekili Köksal: Et ve Süt Kurumu'nu ithalatçı konumdan kurtaracağız

CHP Afyonkarahisar Milletvekili ve birinci sıra milletvekili adayı Burcu Köksal, tarım ve hayvancılıkta önemli desteklemeler sağlayacaklarını Et ve Süt Kurumu'nu dışa bağımlılıktan kurtaracaklarını söyledi. Köksal, İhsaniye ilçesinin...

GÜNCEL 24.10.2015, 14:21
Milletvekili Köksal: Et ve Süt Kurumu'nu ithalatçı konumdan kurtaracağız
banner257
CHP Afyonkarahisar Milletvekili ve birinci sıra milletvekili adayı Burcu Köksal, tarım ve hayvancılıkta önemli desteklemeler sağlayacaklarını Et ve Süt Kurumu'nu dışa bağımlılıktan kurtaracaklarını söyledi. Köksal, İhsaniye ilçesinin köy ve beldelerinde seçim çalışması yaptı. Gittiği yerlerde vatandaşların sorunlarını dinleyen CHP Afyonkarahisar Milletvekili, her kesime olduğu gibi köylüye ve çiftçiye yönelik projelerinin de olduğunu açıkladı.


KADROLARIMIZ VE PROJELERİMİZLE GÖREVE HAZIRIZ

Cumhuriyet Halk Partisi'nin kadro ve projeleriyle göreve hazır olduğunu belirten Burcu Köksal, hayvancılık alanında önemli atılımlar yapılacağını kaydetti. Köksal, sözlerini şöyle sürdürdü: "Desteklemede kapasite sınırlamasını kaldırarak tüm hayvan yetiştiricilerinin desteklerden yararlanmasını sağlayacağız. Et ve Süt Kurumu’nu ithalatçı konumundan çıkarıp, et ve süt piyasasının düzenlenmesi için çalışan bir kuruma dönüştüreceğiz. Okul sütü programını daha etkin hale getirerek bu alanda talebi sürekli kılacağız. Kırsal kesimde konut, ahır gibi yapıların günün ihtiyaçlarına göre düzenlenmesine dönük destekleri artıracağız. Hayvan sürülerini sürdürülebilir ve devamlılığı olan bir yapıya kavuşturarak, salgın hayvan hastalıklarının önlenmesini sağlayacağız.”

CHP Milletvekili, ülkedeki hayvan varlığını artırmak için tüm bölgelerde küçük ve orta ölçekli işletmelerin yaygınlaşmasını ve üretimde kalmasını sağlayacaklarını, hayvancılık desteklerinde önceliği küçük ve orta işletmelere vereceklerini anlattı.

MEVSİMLİK İŞÇİLER, CHP İLE RAHAT EDECEK

Mevsimlik işçilerle ilgili de birtakım sorunlar yaşandığını, bu sorunlara karşı yaklaşımlarının da net olduğunu ifade eden Burcu Köksal, sayıları bir milyonu aşan mevsimlik tarım işçilerinin hastalık, iş kazası, meslek hastalıkları, ölüm, emeklilik gibi risklere karşı sosyal güvencelerini sağlayacaklarını vurguladı.

Milletvekili Köksal, sözlerini şöyle sürdürdü: “Mevsimlik tarım işçilerini etkin olarak çalıştıkları dönemde prim ödemeksizin Genel Sağlık Sigortası'ndan yararlandıracağız. Mevsimlik tarım işçilerinin, sosyal güvenlik kurumunun yerel birimine kayıtlı olmaları halinde, evlerinden ayrıldıkları andan itibaren çalıştıkları dönemde iş kazası ve meslek hastalıkları priminin devlet tarafından ödenmesini sağlayacağız. Mevsimlik tarım işçilerinin emeklilik yaşı geldiğinde emeklilik için gerekli şartları tamamlamalarını kolaylaştıracak, onlara yaşlılıklarında gelir güvencesi sunacağız.”

CHP Afyonkarahisar Milletvekili, mevsimlik tarım işçilerinin çocuklarının eğitim hayatlarını eşit koşullarda sürdürmelerine olanak tanıyacaklarını sözlerine ekledi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Fatih Mehmet Erkoç mu, Hayrettin Güngör mü?
Fatih Mehmet Erkoç mu, Hayrettin Güngör mü?