Nusaybin’de kimlik kontrolü yapan gruba polis müdahale etti

Mardin’in Nusaybin ilçesinde, 13 YPG'linin cenazelerinin Habur Sınır Kapısı'nda bekletilmesiyle ilgili protesto eylemi sonrası olaylar çıktı. Nusaybin Abdulkadirpaşa ve Dicle Mahallesi, Çağ Çağ Caddesi ve Şirin Bulvarı'nda bir araya gelen...

GÜNCEL 30.07.2015, 13:10
Nusaybin’de kimlik kontrolü yapan gruba polis müdahale etti
banner257
Mardin’in Nusaybin ilçesinde, 13 YPG'linin cenazelerinin Habur Sınır Kapısı'nda bekletilmesiyle ilgili protesto eylemi sonrası olaylar çıktı.

Nusaybin Abdulkadirpaşa ve Dicle Mahallesi, Çağ Çağ Caddesi ve Şirin Bulvarı'nda bir araya gelen YDG-H üyeleri barikat kurarak yolu trafiğe kapattı. Yoldan geçen araçları durarak kimlik kontrolü yapan grup, 13 YPG'linin cenazesinin Habur Sınır Kapısı'nda bekletilmesini protesto etti. Yüzleri kapalı göstericilerin elinde kuru sıkı tabanca olması ve birinin teşhis edilmemek için bayan eteği giymesi dikkat çekti.

Bölgeye gelen polis ekipleri, gruba biber gazıyla müdahale etti. Grup da polise taşlarla karşılık verdi. Grup, ara sokaklara dağıldı. YDG-H üyeleri tarafından ara sokaklara hendek kazılması ve barikat kurulması nedeniyle polis zırhlı araçlarının ana arterleri kullandığı, ara sokaklara girmedikleri görüldü.
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Fatih Mehmet Erkoç mu, Hayrettin Güngör mü?
Fatih Mehmet Erkoç mu, Hayrettin Güngör mü?