Öğrencisinin yüzünde bardak kırdığı iddia edilen öğretmene soruşturma

Kahramanmaraş'ın merkeze bağlı Fatih Beldesi Fatih Çok Programlı Lisesi'ndeki öğretmenin, öğrencisinin yüzünde bardak kırdığı iddialarına İl Milli Eğitim Müdürlüğü el koydu. Konuya ilişkin müfettiş görevlendirdiklerini belirten İl Milli Eğitim Müdürü Akgü

Öğrencisinin yüzünde bardak kırdığı iddia edilen öğretmene soruşturma

Kahramanmaraş'ın merkeze bağlı Fatih Beldesi Fatih Çok Programlı Lisesi'ndeki öğretmenin, öğrencisinin yüzünde bardak kırdığı iddialarına İl Milli Eğitim Müdürlüğü el koydu. Konuya ilişkin müfettiş görevlendirdiklerini belirten İl Milli Eğitim Müdürü Akgü

17 Nisan 2010 Cumartesi 17:42
Öğrencisinin yüzünde bardak kırdığı iddia edilen öğretmene soruşturma

Önceki gün meydana gelen olayda, iddiaya göre 12. sınıf öğrencisi Mehmet Açıkgöz (18) voleybol topuna ayağıyla vurduğu gerekçesiyle öğretmeni tarafından hakarete uğradıktan sonra suratına sıcak çay dökülerek yüzünde bardak karılmıştı. Konunun İl Milli Eğitim Müdürlüğü'ne aksettirilmesinin ardından soruşturma başlatıldı. Konuya ilişkin müfettiş görevlendirdiklerini belirten İl Milli Eğitim Müdürü Akgül, öğrencinin ve öğretmenin hak ve hukukunu koruyarak gereken inceleme ve soruşturmanın yapılacağını söyledi. Akgül şunları söyledi: "Saat 10 sıralarında Fatih Çok Programlı Lisemizde beden eğitimi dersinde, beden eğitimi öğretmenimizle bir öğrencimiz arasında nahoş bir hadise olmuş. Olay okul müdürümüze intikal ettirildikten sonra müdür bey durumu tespit etti, tutanağıyla birlikte resmi yazısı ile bize bildirdi. Biz hemen müfettiş görevlendirdik. Tabii öğretmenimiz açısından da öğrencimiz açısından da hoş karşılanmayan bir durum. Esasen öğretmen-öğrenci ilişkileri sevgi, saygı, hoşgörü, büyük-küçük ilişkileri içerisinde olmalıdır. Konuyu araştıracağız, müfettişlerimiz gerekli inceleme ve soruşturmaya başladılar. Tabii biz eğitimciler adına üzülüyoruz. Öğretmen-öğrenci ilişkileri, hatta öğretmen-veli ilişkileri böyle olmamalı. Seviyeli bir ilişki olmalı. Böyle yaralanmalı durumlar bizim için üzücü hadiseler. Hem öğretmenimizin hem öğrencimizin hak ve hukukunu koruma adına, biz gereken inceleme ve soruşturmaları yapacağız. Gereği neyse yapılacak."

Yükleniyor...
Anahtar Kelimeler:
IlişkileriMüfettişBardak
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
adzız 2010-04-19 22:35:47

KARDEŞ AGZINA SAGLIK SÜPER CEVAP VERMİŞİN ATASINI TANIMAYANA.....

Avatar
A.TÜRKOĞLU 2010-04-19 20:11:03

Bir öğretmenin öğrencisine uyguladığı ölçüsüz şiddet için yapılan yorumlar, birinin saplantı derecesindeki idealojik yorumu ile mecra değiştirmiştir.

Futuristik bir değerlendirme ile daha baştan hiç bulunmadığım ve hiç bir zaman mensubu olmadığım bir siyaset akımına mensup olmakla itham edildim.

Yalnız arkadaşın uslubu ortalama bir Maraşlı'nın uslubunu yansıtmıyor. Arkadaşın bu milletin değerlerine ve kutsallarına karşı kullandığı dil, 1980 öncesi Maraş'daki karşı kesimin uslubunu andırıyor.Kışkırtma ve ajitasyon kokuyor.

Umuyorum birileri, Maraş'ta yeniden bir takım oyunların peşinde değildir.Maraş'ın ve halkının son derece hassas olduğu milli ve manevi değerleri hedef seçiyor.

Şu ağzınında ciklet misali geveleyip durduğunuz çağdaş batı medeniyeti dediğiniz şey nedir? Ezbere konuşuluyor. O medeniyet olsa olsa tek dişi kalmış bir canavardır. O canavar, Çanakkale'de, Cezayir'de, Irak'ta,Afganistan'da, Kızılderilerin yok edilmesinde, Maya ve İnka medeniyetlerin yok edilmesinde, Afrikada köle ticeretinde, Aborjinlerin kendi ana yurtlarında ayyaş ve serkeş duruma düşürülmesinde, Türkistan türklüğünün mankurtlaştırma çabalarında, Hiroşima ve Nagasaki'de olanca zalimliği ile kendini göstermedi mi? Bu mu senin şu meşhur "çağdaşşş batı medeniyetin", sevsinler senin anlayışını.Saflığın bu kadarı ancak ideolojik körlükle izah edilebiklir.

Hem sonra kim, hangi düşüncede ve görüşte olursa olsun, bu ülkede kiimsenin kimsey şuraya veya buraya gönderme hakkı olmadığı gibi buna gücü de yetmez. Bu ülke kimsenin babasının tapulu malı değildir...

Avatar
Ask-î Mâ'suk 2010-04-19 16:41:38

senin yazdiklarina bi zat katiliyorum kardesim, bende bir yorum yazdim demek agir geldi ki yayinlanmadi, ama sunu da unutmayalim ki Hadis-i Serif'te buyruldugu gibi "Haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır" BIZ BUNU BILIYORUZ VE BIZ BUNU HER YERDE DE SAVUNACAGIZ ISTEDIGINIZ KADAR ENGEL OLUN. Allah niyetleri biliyor ya, o bize yeter biiznillah!

Avatar
misafir46 2010-04-19 15:19:29

kaya bey maşallah bol kesden atmışınız unutmayın ki şeyh edebalinin nasiyatı evrenseldir
senin avrupanda bu nasihat çerçevesinde kaldığı için şimdiki avrupa olmuştur.demokrasi insan hakları oykken şeyh edebalinin nasihatının içeriğini oku sonr ayorum yaz

Avatar
halil 2010-04-19 11:58:11

kardeş sen şeyh edebalinin kim olduğunu bilmeden yorum yapman, ayrıca yok irana git demen, yok şeyhlere laf atman.. saygısızlık yapıyorsun..
kimin nereye gidecegine, kimin neyi, kimi sevecegine sen karar veremezsin.. insanların kalbine de girmeyiverin artık nolur sanki..
bunların bu haberle ne ilgisi var, konuyu başka yerlere çekme..
buradaki ögrencinin babası oldugunu, annesi olduğunu bir an aklına getir o zaman neler düşüneceğini buradaki yorum kısmına yazıver kardeş..
diğer arkadaşlar da böyle düşünsün..
yazık ya, kim kime neden vursun.. şiddette cevap arayana şiddetle cevap vermek gerekir ama aldığımız saygıya sığmaz..

Avatar
Kaya Solaker 2010-04-19 11:13:00

Bayım, Türkiye yüzünü batıya dönmüş, eski köhnemiş inanç ve yaşam tarzının üzerine sünger çekerek, kendisine çağdaş batının “akıla dayanan” değerlerini rehber edinmiş demokratik ve laik bir cumhuriyettir. Bu ülkede yönetimin ve egemenliğin kaynağı artık “kutsal kitap” değil, insan aklıdır.
Osmanlının kurucuları, hele şeyhler müritler bizi hiç ilgilendirmez.
O hayallerle yaşayanlar İran'a gitsin.
Biz sadece Atatürk'ü biliriz, onu önder kabul ederiz.
Tayyip Erdoğan bile bu gerçeği görmüş, örümcek kafalılıktan vaz geçmiş ve “millî görüş gömleğini” çıkartarak Avrupa Birliğini kendine hedef edinmiştir.
Necip Fazıl gibi, Necmettin Erbakan gibi Numan Kurtulmuş gibi büyük Osmanlı Türkiye'si hayaliyle yaşayan gericiler de zamanla yok olup gideceklerdir.
Tavsiye ederim, siz de millî görüş gömleğinizi üzerinizden çıkartın, Tayyip Erdoğan gibi siz de yönünüzü çağdaş Batı uygarlığına dönün.
Nakilci olmayın; artık akılcı olun. Çağdaş batı uygarlığının değerlerini kafanıza silinmeyecek şekilde yazın.
El birliğiyle bu ülkede eski gerici değerlerin egemen olmasına müsaade etmeyelim.
Yüce Atatürk'ümüzün kemiklerini sızlatmayalım.

Avatar
eğitimci 2010-04-19 10:44:08

bu nasıl öğretmenlik bu nasıl insallık öğrenci nasıl bir suç işlemiş olursa olsun böyle canilik yapılmaz

Avatar
sm46 2010-04-19 09:23:44

Burada yargısız infaz yapmak doğru olmaz ama hiç bir neden çocuğa bunu yapmayı gerektirmez siz eğitimciler topluma örnek birey yetiştirmek görevi ifa etmekte iken artık öğrenciler kendi arasındaki sorunlarıda sizlerin yöntemlerini kullanarak itaat ettirmeyi seçerse vay bu memeleketin haline.Kaldı ki her türlü provakatif eyleme rağmen bu ülkede polisin kendini müdafa adına yaptığı bile şiddet olarak değerlendiriliyor.İnanıyorumki o öğrenci öğretmeni çileden çıkaracak lakaytlık göstermiştir.Ama Hoca kantarın topuzunu bu defa kaçırmışsın hemde baya...Sizler eğitimcisiniz...

Avatar
46maraş 2010-04-18 22:01:59

kardeşim ne olursan olsun öğrencinin yüzünde bardak kırılmaz o kadar!..

Avatar
boşver 2010-04-18 21:12:12

sen o nasiyatı yerine getirmiş olsaydın peygamberliklten sonra en kutsal mesleği yapan öğretmeni inciltmezdin.evet ortada bir hata var bu hata üzerinde tartışılmalı doğruyu bulmalı saçma sapan yorumlar yapmayın.bencede olay iyi bir şekilde araştırılmalı ve doğru karar verilmeli.

Avatar
A.TÜRKOĞLU 2010-04-18 21:10:59

Sayın editör yazımı yayımlamadın, hala aynı görüşümde devam ediyorum. Eğitim camiasının içinde psikopat ruhlu çok sayıda insan bulunmaktadır.
Şeyh Edabali'nin kim olduğunu bilmeyen arkadaş onun Osmanlı devletinin kurucu ruhani liderlerinden olduğundan bihaber olmalı ki ileri geri şeyler yazmış. Türkiye Cumhuriyeti de Osmanlı devletinin devamından ibarettir. Ve her ikisi de Türk devletidir öyle kalmaya da devam edecektir. Laikli ise halkın büyük çoğunluğunun dini olan islamiyeti baskı altına almanın bir aracı olmaktan çoktan çıkmıştır. Haberi olmayanlara duyurulur.

Avatar
adsız 2010-04-18 11:56:47

hiç bir ögretmen elindeki bardagı keyfi bir ögrencinin suratına çalmaz.o ögretmeni okadar kızdırıpta o hala getiren ögrenciyi gerekirse okuldan atacaksın keşke hocam kendine hakim olabilseydi malum yasalar bardak atmasına ceza veriyo işte.ne ögrenciler var ögretmene kafa tutan bıçak çeken çete olup evini taşlayan arabasını çizen bu ögrenci sizce ne yapılır ben ögretmen degilim ama yine söylüyom ben olsam o ögretmenlerin yerinde dayak delisi edrim hak edene.anası babası evde terbiye edemiyo gönderiyo okula sorada ögretmen bir tokat attımı aboooo vay haline.....

Avatar
Kaya Solaker 2010-04-18 06:57:03

Kardeş, Şeyh Edebali'yi nereden çıkartıyorsun. Burası laik bir cumhuriyettir. Şeyhler müridler ülkesi değildir, olmayacaktır da, buna biz asla müsaade etmeyiz.
Sen İran'a git de şeyhini mollalara sat.
Öğretmeni niye suçluyorsun? Yaramaz çocuk belki de Atatürk'e hakaret etmiştir. Sen yanlarında mıydın?

Avatar
Remzi Burak Bayram 2010-04-17 22:42:33

Şeyh Edebali'nin Osman bey'e Nasihatı

Ey Oğul!

Beysin! Bundan sonra öfke bize; uysallık sana... Güceniklik bize; gönül almak sana.. Suçlamak bize; katlanmak sana.. Acizlik bize, yanılgı bize; hoş görmek sana.. Geçimsizlikler, çatışmalar, uyumsuzluklar, anlaşmazlıklar bize; adalet sana.. Kötü göz, şom ağız, haksız yorum bize; bağışlama sana... Bundan sonra bölmek bize; bütünlemek sana.. Üşengeçlik bize; uyarmak, gayretlendirmek, şekillendirmek sana..

Bu büyük nasihati tüm öğretmenler, tüm hekimler, tüm hakimler vel hasıl tüm Kamu Görevlileri okumalıdır. Kızgınlık, darılma, öfke ve benzeri kötü huylar bir Devlet Görevlisinde asla olmamalıdır.
Haberde geçen öğrenciye geçmiş olsun diyor ve o öğretmeni de kınıyorum. Bu hareket yapılmaz be.
Remzi Burak Bayram

banner122

banner215

banner124

banner154

banner126