Onikişubat Belediyesi'nden Expo ihalesi ile ilgili Açıklama

Onikişubat Belediyesi Expo 2023 Rekreasyon alanı uluslararası bahçecilik projesi ve hizmet tanıtımı, reklam faaliyetleri, PR medya iletişimi, organizasyon bedeli adı altında 39 milyon 813 bin 834 TL ödediğine ilişkin ortaya atılan iddialarla ilgili açıklamada bulundu.

Onikişubat Belediyesi'nden Expo ihalesi ile ilgili Açıklama

Onikişubat Belediyesi Expo 2023 Rekreasyon alanı uluslararası bahçecilik projesi ve hizmet tanıtımı, reklam faaliyetleri, PR medya iletişimi, organizasyon bedeli adı altında 39 milyon 813 bin 834 TL ödediğine ilişkin ortaya atılan iddialarla ilgili açıklamada bulundu.

Haber46'da yayınlanan Furkan Çam imzalı özel haberde "Onikişubat Belediye Başkanlığı Expo 2023 projesi kapsamında Rekreasyon alanı uluslararası bahçecilik projesi ve hizmet tanıtımı, reklam faaliyetleri, PR medya iletişimi, organizasyon bedeli olarak bir yılda 39 milyon 831 bin 834 TL harcama yaptığı" iddia edilmiş ve bir dizi soru sorulmuştu.

Haber46'nın haberi yayınlamasının ardından 52 saat sonra Onikişubat Belediyesi, bazı basın yayın organları vasıtasıyla bir basın açıklaması daha yaptı. Onikişubat Belediyesi Haber46'ya göndermediği basın açıklamasında  "15 aylık hizmet karşılığı 39.813.834 TL bedel üzerinden sözleşme imzalanmıştır" diyerek Haber46'nın iddialarını doğruladı.

Onikişubat Yaptığı Yazılı Açıklamada:

"EXPO 2023 Onikişubat/Kahramanmaraş Organizasyonu kapsamında İdaremiz tarafından 25.06.2018 tarihinde Uluslararası Düzenleyici ve Denetleyici Kurum A.I.P.H. regülasyonlarına uygun olarak hazırlanan iş kalemleri kapsamında Rekreasyon Alanı Uluslararası Bahçecilik Projesi Ve Hizmet Tanıtımı, Reklam Faaliyetleri, Pr, Medya İletişimi Organizasyon Hizmetleri hizmet alımı ihalesi, iş yeterliliğini sağlayan tüm firmalara açık olmak sureti ile açık hizmet ihalesi olarak düzenleniş olup, ihale sonucunda en düşük fiyatı veren Tm Etkinlik Danışmanlık Limited Şirketi ile 19.07.2018 tarihinde 15 aylık, sözleşme bitiş tarihi 30.09.2019 olmak üzere 39.813.834 TL bedel üzerinden sözleşme imzalanmıştır." ifadelerini kullandı.

Onikişubat Belediyesi Yaptığı Açıklamada bazı etkinliklerin iptal edildiğini ve bu nedenle 10 milyon 325 bin 584 lira tasarruf sağlandığını iddia etti. Onikişubat Belediyesinin yaptığı Açıklamaya göre ilgili firmaya 29 milyon 488 bin 250 TL ödeme yapıldı. Açıklamada hangi kalemler için ne kadar ödeme yapıldığına ise değinilmedi.

"Bazı internet sitelerinde ilgili habere konu olan ve tamamı Rekreasyon Alanının açılışı kapsamında olan Konser, Çocuk Oyunları, Yetişkin Oyunları ve Çocuk Atölyeleri vb. işler rekreasyon alanı açılışının sözleşme süresinde gerçekleşmemesinden dolayı sözleşme kapsamından tamamen çıkarılmıştır. Yapıldığı iddia edilen söz konusu etkinliklerin hiçbiri yapılmamıştır ve sözleşmede 10.325.584 TL tutarında tasarruf sağlanmıştır."

Açıklamada "Yapıldığı iddia edilen etkinliklerin hiç biri yaypılmamıştır" denmektedir. Oysa Haber46 yaptığı haberde bu etkinliklerin yapıldığını söylememiş, ima dahi etmemiş, aksine yapılıp yapılmadığıyla ilgili açıklama istemiştir.

Onikişubat Belediyesi Açıklamanın Devamında Şu İfadeler Yer Vermiştir:

"Bu çerçevedesözleşmede belirtilen;

Kurumsal Kimlik Çalışmaları

Fizibilite Raporu

Masterplan Hazırlanması

Medya Hizmetleri

İlerleme Raporları Hazırlanması

15 ay süreli yönetim hizmetleri dahil olmak üzere

Sözleşmenin ana unsurunu oluşturan resmi takvimde yer alan Uluslararası EXPO’ lara katılım ve sergi düzenlemesi, Uluslararası katılımı arttırıcı yurtdışı toplantıları ve AIPH genel kurullarına katılım hizmetleri yüklenici tarafından gerçekleştirilmiştir. Ayrıca bu iş ve işlemlerin tamamı İçişleri Bakanlığı Müfettişleri tarafından incelenmiştir.

Katılımı artırıcı toplantılar kapsamında 7 Ülkede 10 farklı etkinlikte, Büyükelçi düzeyinde 903 EXPO Ülke Komiserine EXPO 2023 Kahramanmaraş sunumu gerçekleştirilmiştir.

EXPO 2018 Taichung/Taiwan’da 2 ay süren Kahramanmaraş Sergisi ve Etkinlikleri gerçekleştirilmiş olup, Sergi bu süreçte 1 milyon 240 bin kişi tarafından ziyaret edilmiştir.

EXPO 2019 Beijing/Çin Halk Cumhuriyeti’nde 6 ay süreli Kahramanmaraş Bahçesi Sergisi ve Etkinlikleri gerçekleştirilmiş olup, Bahçe bu süreçte 2 Milyon 120 bin kişi tarafından ziyaret edilmiştir. Bu ziyaretçilerin tamamı şehir ve proje hakkında bilgilendirilmiştir.

Yine bu kapsamda 3 AIPH yurtdışı toplantısına (İtalya-Hollanda-Çin) katılım sağlanmış ve ilerleme raporları AIPH genel kuruluna sunulmuştur.

Bu çerçevede bahsi geçen faaliyetlerde heyetlerin ulaşım konaklama sergi sunum vb hizmetleri sözleşme kapsamında yüklenici tarafından sağlanmıştır.

Yine önümüzdeki döneme ilişkin bilgilendirme çerçevesinde, 4 yıllık projeksiyon doğrultusunda;

Resmi takvimde yer alan EXPO 2020 Dubai, EXPO 2021 Doha ve EXPO 2022 Almere Expolarında tanıtım/sergi ve uluslararası faaliyetlerimizi sürdüreceğimizi ayrıca 3 yıl zarfında 36 farklı ülkede 50 den fazla Katılımı artırıcı toplantıyı düzenleyeceğimizi;

Ulusal ve Uluslararası İletişim faaliyetlerinin ve 15 farklı departmanda Post Expo dönemine kadar personel hizmeti alınacağını kamuoyuna bildiririz.

Cumhuriyetin 100. Yılında şehrimizin ve ülkemizin en önemli uluslararası etkinliği olma özelliği taşıyan proje EXPO 2023 Onikişubat/KAHRAMANMARAŞ’tır.

Bu bağlamda Kahramanmaraş’ı marka şehir yaparak dünya gündemine taşıyacak, tanıtım, turizm ve ekonomik alanda sağlayacağı katkılar ile şehrimizi çok üst düzey konuma taşıyacaktır.

Konu ile ilgili yalan, yanlış ve kasıtlı haber yapan kişi ve kuruluşlar hakkında yasal haklarımızı kullanacağımızı bildirir;

Kamuoyuna saygı ile arz ederiz.''

Haber46 olarak konuyu Kahramanmaraş halkımızın dikkatine sunuyoruz. Gerekirse tarafımızdan konu ile ilgili açıklama yapılacaktır...

Güncelleme Tarihi: 11 Ekim 2019, 23:46
YORUM EKLE
YORUMLAR
Alyanak  osman
Alyanak osman - 1 hafta Önce

Yen baba yen, yen icin savurun, suc sizde degil, sizi oraya %70 oyla secenlerde, az harcamisssinizz biraz daha harcan, hanefi emmi elindeki 99luk tesbih sayisina denklestirsin 99 trilyon yapsin, her bir tesbih cekisi 1 trilyon olsun, imamede artik kime denk.gelirse

Abdullah Kısakürek
Abdullah Kısakürek @Alyanak osman - 7 gün Önce

Memlekette yatacak yerin yok başkan Mahçiçek !!!

Said
Said @Alyanak osman - 7 gün Önce

Zalimler ve hırsızlar için yaşasın cehennem !!!

Hadi
Hadi @Alyanak osman - 1 hafta Önce

Bu yemelerden çalmalardan çarpmalardan ne zaman usanacaklar ben onu merak ediyorum !!

Edeler
Edeler @Alyanak osman - 1 hafta Önce

Lan bir tanitim icin bu kadar para harcanir mi, inek sabanin koyden indim sehre filmindeki altin paylasma sahnesi gozlerimin onunde canlandi

Durmuş küçük
Durmuş küçük - 1 hafta Önce

Haber 46 Kahramanmaraşta gerçekleri korkusuz bir şekilde yazan tek haber kanalı teşekkürler

Elbistanlı
Elbistanlı @Durmuş küçük - 1 hafta Önce

Durmuşcum sen neden görevden alınmıştın. Duyamadım, ha tamam yolsuzluk dedin sanırım.

Fizibilite
Fizibilite - 1 hafta Önce

Hanifi mahçicek ve akepe ekibi maraş ahalisinin beyninin Çok güzel bir FİZİBİLİTE çalıßmasıni yapmışlar!!!!!.hepimize geçmiş olsun

Tekkeli
Tekkeli - 1 hafta Önce

Allah şahit bu belediyeye oy veren herkesten ahirette davacı olacagım ...

Emin
Emin - 1 hafta Önce

Sesli güldüm. Ama merak etmeden de edemiyorum. İhale kapsamında fizibilite raporu hazırlanmışsa, açıklayabilirler mi acaba getirisi var mı, yani yatırımın geri dönüşü nasıl ve ne kadar sürede ve tutarda. Elbette yok. Allah’ın laneti üzerinize olsun. Hiçbir güzel haberle anılmıyorsunuz. Ve ayrıca ilk 5 yıl yanıldınız Eeeey Onikişubatlılar. İkinci döneme oy vermekte nedir. Bunun suç ortağı sizlersiniz. Oy veren utansın.

Selami uysal
Selami uysal - 1 hafta Önce

Utanmadan da kabul etmişler..
Bu ihale yok demiyor adamlar. En kötu ihtimalle: 11 trilyon tasarruf ettik dediklerine göre 28 trilyonu kesin harcamışlar... Neye harcanmış: REKLAMA... ADI BELİRSİZ FİRMAYA. PEKİ KİM BUNLAR MAHO AĞA YA.. ANLADINIZ MI BİLOCANLAR... GÖTÜRRRR. İNKAR ETMİYOLARRRRR... AQUAPARKIN UYDURUK DJ'LERİ BURADAN FİNANSE EDİLMİŞ DEMEK... ŞAHİNKANATLARA HEM AQUA VERİLMİŞ... HEM DE ARSIZCA UYDURUK DJ KONSERLERİ ÖDENMİŞ. 28TRİLYONUM NERDE ULAN BENİM

Hüseyin
Hüseyin @Selami uysal - 1 hafta Önce

Bu arada unutma Elbistanli vekilde aradan çıkarılmış.
1.Kendiler vurmuş. 2.aquacılar vurmuş. 3.elbistanlı vekil vurmuş. 4.yeniden başkanlık garanti olmuş. Bir taşla 4 kuş yani--ya beyler abartmayın allasen her biri 10 milyona geliyor nolacak

Vehbi hoca
Vehbi hoca - 1 hafta Önce

Bana 400 lira için haciz yazısı yazan belediye 40 trilyonlukluk reklam ihalesi mi yaptı şimdi. Haram zehir olsun ödediğim emlak haram olsun verdiğim oy. Ya hayyu ya kayyum Diyelim hep beraber

Saffet e
Saffet e - 1 hafta Önce

Bizde aylarca belediyen alacağımız hakedeşimizi alamayalım. İflasın eşiğine getirdimoz beni. Bumlar tıkır tıkır 29milyonu kapmış

edeler
edeler - 1 hafta Önce

komik 29 milyon tl yi israf et sonra 10 milyon tasarruf ettik de

Merhaba uyan maraş
Merhaba uyan maraş @edeler - 1 hafta Önce

Gazete haber yapmasa 10 trilyonuda harcallardı

Fiyasko
Fiyasko - 1 hafta Önce

Göreceksiniz tam bir fiyasko olacak bu iş ve harcanan o kadar para boşa gidecek. Daha önce antalya da olduğu gibi.

Deruni
Deruni - 1 hafta Önce

Hakkımı helal etmiyorum......

Mağralı
Mağralı - 1 hafta Önce

Ağam bizimle eğlenir...

İsmet Çetin
İsmet Çetin - 1 hafta Önce

Kuran sallayıp hırsızlık yapan insanlar var. Ramazan da su içeni satırla kovalayan adamlar. sakallı cüppeli adamlar çocuklara tecavüz ediyor, devasa şekilde kul hakkı yenmesi,

İsraf ve haramın normalize edilmesi, müslüman toplumun büyük oranda buna ses çıkarmayarak dilsiz şeytanı oynaması neticesinde, insanlar islamdan soğuyor.

SEFA ERAYMAN
SEFA ERAYMAN - 1 hafta Önce

baba neyi tanıttız 40 triyona sizi tanıyan tanıyo artık her tarafız kirli çamaşır

YETERİNCE MAHİR DEĞİLSİN ÜNAL
YETERİNCE MAHİR DEĞİLSİN ÜNAL - 1 hafta Önce

Konuşmada hitabette çok mahirsin ama icraatta eksi 100. Çekil artık şu pisliklerin arkasından. yoksa sana da yapışacak. İnanmıyorum yoksa sende mi. O yüzden mi koruyorsun bu kadar. Sen koruyordun sen. Yoksa yüz defa bu adama el çektirilirdi. Celalettin vekilimizi göreve çağırıyorum.

Yetmez daha
Yetmez daha - 1 hafta Önce

Bence dünyada gezilmemiş ülke kalmışsa ,yeni bir ihale açarak oralarıda gezin.Somali,Nijerya demeyin her yeri gezin ,biz sizin harcamaları karşılarız.,her öğrenci den yaşlılardan her kart sahinden üç beş TL daha alırız ,,siz yeterki bizi temsil edin.,para biter diye düşünmeyin ,gidebildiğiniz kadar uzağa gidinki dönüşü olmasın.

Ahmet silahşör
Ahmet silahşör - 1 hafta Önce

Şu açıkladıkları şeylerin resmî kayıtlarını paylaşın,
Ayrica kac tane il dışı şirket katıldı ihaleye.... başkanlar ve imza yetkilisi olanların ve yakınlarının mal varligi araştırılsın o zaman bal bulaşmış mı belli olur.

hekim zade
hekim zade - 1 hafta Önce

bu açıklama hırslığın itirafıdır
çaldık ama sizi dediğinzi kadar çalmadık demektir
utanınnn
haya edinnn
bu hırslığın içinde ,meilletvekili ,kardeşi ,belediye başkanı vardır

AGA
AGA - 1 hafta Önce

Oy verenler düşünsün, birileri gerçekten malı götürdüyse, öbür tarafta oy verenlerde ateşi horumuyla avuçlar.

SİNKUR
SİNKUR - 1 hafta Önce

ilgili şirket kimin mahir ünal ın eş dost akrabası mı bunlarında araştırılması gerekiyor. bence bir bakın şirket kime aitmiş

Vatandaş
Vatandaş - 1 hafta Önce

Hanefi istifa!

Askerimiz rasulayna, bunlar cehennemin dibine.
Askerimiz rasulayna, bunlar cehennemin dibine. - 1 hafta Önce

Olayı çarpıtmak için öyle bir basın açıklaması yapmışlarki; "Kasap et bozulunca avcarlı sucuk yapar" sözünü hatırlatıyor. Bütün kasap kardeşleri tenzih ederim. En kötüsü bile Hanifoyu tutmaz. Ammaaaa yuttukmu??? HAYIRRRRRR

Filiz
Filiz - 1 hafta Önce

Belediye başkanı ak partili olmasıydı kayyum atanması için bu kadar beklenirmiydi

Önder
Önder - 1 hafta Önce

Kahramanmaraş ta dönen yolsuzlukları korkmadan yazıp milleti haberdar eden haber 46 ya teşekkür ediyor tebrik ediyorum

GARA
GARA - 1 hafta Önce

BU BELEDİYE NE ZAMAN ACILACAK O KADAR PARA VERİLDİ VERİLMEYEDE .

BATAN GEMİNİN MALLARI
BATAN GEMİNİN MALLARI - 1 hafta Önce

Götürün hacılar hocalar bire müslümanlar ha

Maraşlı
Maraşlı - 1 hafta Önce

Tek kelimeyle Allah belanızı versin

herkes yazsın cimerden bunları
herkes yazsın cimerden bunları - 1 hafta Önce

bu olaylardan yukarı mevkilerdekinin haberi de olması lazım sadece yerelde kalıyor bunların tezgahını herkesin bilmesi lazım kahramanmaraştaki vekiller dahi hepsi bu tezgahın içinde hatta ve hatta ali öztunça kadar hepsi bizi sindirmesinler haber 46 hariç hiç bir yerde yazılmıyor heryerde yazılması lazım iyi bir araştırılması lazım hakkımızı yedirtmeyelim.

Yorum yo
Yorum yo @herkes yazsın cimerden bunları - 7 gün Önce

39milyon ÷600bin= 65tl eder

Yorum yo
Yorum yo @herkes yazsın cimerden bunları - 7 gün Önce

Merak etme kardeş. Yine herkes susar, kimsenin ne cimere ne de Akime yazmaya cesati var. Bana dokunmayan yılan bin yaşasın. Mahçicek "her onikişubatli 65 tl belediyeye para versin"dese kimse verir mi, vermez. Amma adam uyduruk bir ihaleyle bebekler dahil herkesin cebinden 65tl'yi çaktırmadan aldı. Yada çaldı. Burdan spam isimlerle herkes sallıyor. Fakat celalettin beyi facebokta kaç kişi begendi. Kac kisi rt etti çok az. Bir Mağrali mahallesi koca Onikişubata yetti. Plaket vermek gerek. Bu arada mağralı mahalleside adamı biliyor. Fakat onlarda kendindennkorkuyor. Yine celalettin beyi ve haber46'yı hakikati söylemekten kormadıkları için candan kutluyor. Saygilar sunarım sn editor.

AK SAÇLI
AK SAÇLI - 1 hafta Önce

MALİK BİN EŞTER HAZRETLERİNİ UNUTMAYINIZ

Kamber Aga
Kamber Aga - 1 hafta Önce

Ihaleyi alan firma kimin ve nereli acaba?Sadece merak ettim.Bu konuda bir açıklama yapmak mümkün olurmu bilemiyorum.

Saa diyom
Saa diyom - 7 gün Önce

Ne expoymuş arkadaş.Hepi topu bitki çiçek fuarı ve istenildiği gibi geçmeyecek.Para başka yerlere kaydı amaç gösteri.Lan bu şehrin gelecek adamları ağırlayacak oteli restaurantları bile yok Antep oğlu antepler

Ali Çakıroğlu
Ali Çakıroğlu - 7 gün Önce

Tükürüğe yağmur diyen keçe suratlılar açıklama yaptıkça maskara oluyorsunuz...?

MAHÇİÇEK İSTİFA
MAHÇİÇEK İSTİFA - 6 gün Önce

Sayın Başkanı Acil olarak istifaya çağırıyoruz kendileri bu kadar yolsuzluk haberleriyle ne kadar devam edecek bilmiyoruz ancak kendisine ve partisine zarar vermektedir.expo 2023 başından sonuna kadar yolsuzluk iddiaları olan bir yer ordaki lunapark tesisinden tutun hobi bahçesine kadar yapılan bütün işler artırılsın sonuç yolsuzluk çıkacaktır.Bu millet yapılan haksızlığı size sandıkta cevabını verecektir.Milletin aklıyla dalga geçmeyin

halk
halk - 6 gün Önce

bu kadar da yüzsüzler 39 milyon tl harca çarçur et sonra 10 milyon tl tasarruf ettik te bea be abe

sedat
sedat - 6 gün Önce

2023 e kadar o 10 milyona gider daha fazlası da

Bilal
Bilal - 6 gün Önce

Çok merak ediyorum acaba yeni yapılan binadan da çalışan personelin çokluğundan dolayı vatandaşlar için adım atacak yer kalacak mı ?MaşAllah memleketin yarısı belediyede çalışıyor

vatandaş46
vatandaş46 - 6 gün Önce

Kardeşim ne var bunda anlamadım adamlar çalışıyor daha ne yapsınlar çalışsalar suç çalışmasalar suç.biz seçtik onları kimseye yedirmeyiz

Sahici
Sahici - 3 gün Önce

Günahhhh vAllahi günah billahi günah...
Benim hakkım varsa yedi cedsinden çıkar inşAllahhh


SIRADAKİ HABER

banner122