Onikişubat Belediyesi'nden Fırnız Açıklaması

Kahramanmaraş'ın Onikişubat sınırları içinde yer alan Fırnız bölgesindeki bir tesiste işletmecilerle müşteriler arasında çıkan kavga sonrası Haber46'nın yaptığı "Onikişubat Belediyesi uyuyor çardakçılar terör estiriyor" haberine açıklama geldi.

Onikişubat Belediyesi'nden Fırnız Açıklaması

Kahramanmaraş'ın Onikişubat sınırları içinde yer alan Fırnız bölgesindeki bir tesiste işletmecilerle müşteriler arasında çıkan kavga sonrası Haber46'nın yaptığı "Onikişubat Belediyesi uyuyor çardakçılar terör estiriyor" haberine açıklama geldi.

Haber46'nın Haberi Sonrası Onikişubat Belediyesi Tarafından Yapılan Açıklama Şu Şekilde:

Kamuoyu Açıklaması

Avusturya’dan tatile geldikleri memleketleri Kahramanmaraş’ta Fırnız bölgesinde pikniğe giden Koyuyeşil ailesine oturdukları çardağın kırılması nedeniyle yapılan saldırı ile ilgili olarak, sosyal medya grupları ve bazı basın yayın organlarında Belediyemizin sorumluluğundan bahisle haksız eleştiriler yapılmaktadır. Bilgi eksikliğinden kaynaklandığını düşündüğümüz bu eleştirilere karşılık bu açıklama gerekli görülmüştür. Üzücü olaylara sebep olan Fırnız suyu kenarında özel mülkiyet alanları ve orman vasfı niteliğinde alanlar bulunmaktadır.

Söz konusu bölgede suyun kullanımı ile ilgili sorumluluk ve yetki de belediyemize ait değildir. Yine söz konusu alanlarda, hazine veya orman taşınmazlarından Belediyemize tahsisli alan da bulunmamaktadır. Ayrıca mülkiyeti belediyemize ait alan da bulunmamaktadır.

Üzücü olayın yaşandığı alanda suyun veya orman alanlarının tahsisi, kiralama yetki ve sorumluluğu da belediyemize ait değildir.

Kamuoyunun bilgisine sunulur.

Onikişubat Belediyesi'nin Açıklamasını Sorumlu ve Tarafsız Gazetecilik Gereği aynen yayınladık.

Yorumu okuyucularımıza bırakıyoruz.

İŞTE ONİKİŞUBAT BELEDİYESİ'NİN AÇIKLAMA YAPTIĞI HABERİMİZ

Güncelleme Tarihi: 12 Ağustos 2019, 22:52
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ahmet KURTUL
Ahmet KURTUL - 2 ay Önce

Sayın Büyükşehir Belediye yetkilileri olayı bu şekilde anlatıpta bu işten sıyrılamazsınız. Bakın orman kanunu gereği oerman arazisinde piknik yerleri ihale yapılmadan verilemez. Bu gün Fırnız vadisi orman içi bir vadi ve her taraf orman arazisidir. Peki bu çardakçıların reklam tabelasından neden vergi alıyorsunuz. Kanun gereği ihale yapılmadan işgal edilen bu 18-21 adet çardakçıya neden göz yumuyorsunuz. Tabiki oy kaygısı nedeniyle Fırnızdaki bu işgale bu talana göz yumdunuz. İmar barışı nedeniylede buralara imar izni verdiniz.Herhes bu vadiye bir konteynir koyarak buraları işgal etti. Orman Bölge Müdürlüğü ve Belediye bu işe göz yumdu. hepsi oy devşlirmek için bu talana göz yumdu. Bu çardakçıların fırnız vadisine yaptığı tuvaletlere göz yumdu. kanalizasyonlar Fırnız vadisine akıyor. Deli memmet isimli şahıs Fırnız çayını 3 m kazarak havuz yapmış insanlar bu boklu suda yüzüyor. yakında salgın hastalık başlayacak ama Büyükşehir Blediyesi bu işe göz yumuyor. Hani nerdesiniz. Hani belediyecilik. Göz göre göre her türlü yasa dışı olaya fırnız vadisinde göz yumuyorsunuz. Bir bakın bu işe görev yapalım.

Uyumaz oğlu
Uyumaz oğlu - 2 ay Önce

Şehrinizin odun ambarı bölgesindeki yapılmayan asvalt açıktan giden kanalizasyon bu yapılmayan ihmal edilen işler kimin on iki şubat belediyesi bunuda hemen kamuoyu açıklamasıyla cevaplasın

taşkın
taşkın - 2 ay Önce

Tamaaamm yetki bizim değil alan bizim değil orman bize ait değil diyin kapatın olayın üstünü. Kimse sorumluluk almadan mevzu kapanıp gitsin bumu yani.. haberin yok ben görmedim benim değil bize ait değil oldu bitti bizi ilgilendiren bişey yok. Desenizde bizim belediye olarak oraya el atmaya gücümüz yetmez adamlar bizden daha büyükler diye vatandaşta anlasın. Size zaten suç belediyenin diyen yok ki sıyrılmaya çalışıyorsunuz. El atın bu güzelim yerlere daha güzel olsun işletmeler mafya gibi değilde hizmet için çalışsın bunu işitiyor vatandaş sizden. Belediye varken bizmi gidip düzeltelim oraları hayret ya...

Yaşar kara
Yaşar kara - 2 ay Önce

Ben gittim fırınıza k.maras belediyesi adına makbuz kesiyorlardı belediyeninyetki alanı değilse niye k.maras belediyesi yazıyor makbuzda biri aciklasin bizde bilelim

Rant düşmanı
Rant düşmanı - 2 ay Önce

Mahçiçek tekstil lisesinin Ordaki gibi bir petrolde oraya yaptır sahip çık fırnıza

Hasan
Hasan - 2 ay Önce

Bu işyerlerine çalışma izin belgesi verilmiş mi verildi ise şartları taşıyor mu, verilmedi ise ne kadar ceza yazıldı ya da kapatilmadi. Bu da mı belediyenin sorumluluk alanında değil?

Murat ENGİZEK k.maraş onikişubat
Murat ENGİZEK k.maraş onikişubat - 2 ay Önce

Haber 46 nın yanındayız doğru iş yapmışlardr

Şehrimaras
Şehrimaras - 2 ay Önce

Ne idareyi ne belediyeciliği bilmiyorsunuz, beceremiyorsunuz Kimlerin eline kaldık ya!

Ak Gençlik
Ak Gençlik - 2 ay Önce

Bu propaganda’nin arkasinda Fatih Erkoç’un oldugu konusuluyor. Bilgisi olan var mi?

yusuf
yusuf @Ak Gençlik - 2 ay Önce

Ak Gençlik, bunu haberi verene sor

Mehmet 46
Mehmet 46 - 2 ay Önce

Bi açıklama dikkatimi çekti. Suyun kullanımı belediyemize ait değildir diye....
O suyun kullanimi şahıslara mı ait.
Bazı bölgelerde faturasız evraksiz işletmeye hakkınız var mı.
O zaman işletme hakkı verenler kimler.
Böyle bölgeler de pasaniz gelse ne yazar orda kendilerini devletten üstün gören rantlasmis şahıslar var ya da belde halkı.
12 şubat bakmıyorsa büyükşehir de mi bakmıyor.
Büyükşehir kemer sıkma politikasina mı gitti bi hal kavşağını ve madalyalı kavşağı yapamadı dah rezil ettiniz bayram üstü milleti.
Uyuma büyükşehir belediye
Hayrettin güngör niçin geldin Ankara dan ....
Şehir zaten kendi kendine büyüyen şehir bizide öyle umutlanırdınız ki biz de bise yapacaksınız sandık.
Allah 2023 yılını gösterirse o zaman sahalara geri dönersiniz gene vaatler vaatler

Murat kendir
Murat kendir - 2 ay Önce

Bayramın 2 veya 3. Günü ailemle piknik yapmaya gidecektim ne yazıkki bu olayı duyunca vazgeçtim yetkililer bufaları devralmasi gerekir

Ercan Kozanoğlu
Ercan Kozanoğlu - 2 ay Önce

Bu haberde sınıfta kaldınız.Iyi araştırmadan işletme sahibini yargıladınız. O işletmede şimdiye kadar hiç bir olay olmadı.


SIRADAKİ HABER

banner122