Ovacık yolunun ulaşıma kapanması protesto edildi

Tunceli Valiliği’nin Tunceli-Erzincan ve Tunceli-Ovacık karayollarını üç gün süreyle kapatması, Ovacık’ta vatandaşlar tarafından düzenlenen yürüyüşle protesto edildi.Ovacık Belediye Başkanı Fatih Maçoğlu’nun da bulunduğu grup...

Ovacık yolunun ulaşıma kapanması protesto edildi
Tunceli Valiliği’nin Tunceli-Erzincan ve Tunceli-Ovacık karayollarını üç gün süreyle kapatması, Ovacık’ta vatandaşlar tarafından düzenlenen yürüyüşle protesto edildi.

Ovacık Belediye Başkanı Fatih Maçoğlu’nun da bulunduğu grup Tunceli-Ovacık karayolunun açılması için yürüyüşe geçti. İlçe girişinde bulunan arama noktasında jandarma ve polis tarafından durdurulan kalabalık yolun açılmasını istediklerini söyledi. Uzun süre jandarmayla tartışma yaşayan grubun geçişine izin verilmedi.

Grup, daha sonra bu durumu protesto etmek için asker ve polisin barikat kurduğu yerde yarım saat oturma eylemi yaptıktan sonra tekrar ilçeye doğru döndü. İlçe merkezindeki kaymakamlık binası önünde eylem yapan grup, burada basın açıklaması yaptı. Yapılan konuşmaların ardından yaklaşık yarım saat oturma eylemi yapan grup üyeleri, daha sonra dağıldı.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner240

banner227

banner154

banner224